„Meluočiau, jeigu sakyčiau, kad kalba mane labai nustebino. Kaip ir praėjusiais metais, buvo labai dvi skirtingos dalys. Ta dalis, kuri buvo skirta tarptautinei padėčiai, užsienio politikai ir karui Ukrainoje, mūsų paramai Ukrainai ir taip toliau, tikrai atrodė taip, kad aš nelabai galėčiau pasiginčyti su bent vienu tos kalbos žodžiu.
Ta dalis, kuri buvo skirta vidaus politikai, ji vieną dalyką, ką labai aiškiai parodo, tai parodo, kokios prezidento rinkimų kampanijos linijos galime tikėtis per prezidento rinkimų kampaniją. Panašu, kad ekscelencija prezidentas ketintų savo rinkimų kampaniją konstruoti, remdamasis oponavimu Vyriausybei, valdančiajai daugumai, kritikavimo visa ko“, – Seime susirinkusiems žurnalistams antradienį sakė premjerė I. Šimonytė.
Vyriausybės vadovės teigimu, kalboje yra nemažai prieštaravimų.
„Buvo daug pažadų ir tam, ir anam, ir trečiam, daug kritikos, kad Vyriausybė skaičiuoja pinigus. Bet gyvenimo logika yra, deja, tokia, kad Vyriausybė nieko neturi, išskyrus mokesčių mokėtojų pinigus arba skolą, pasiimtą mokesčių mokėtojams ant kupros.
Kai yra siūloma daug nuostabių dalykų, ir tam skirti lėšų, ir anam, ir išlaikyti tinklą, kuris nėra optimalus, ir kelius geriau finansuoti, ir krašto apsaugą, manau, visi tam pritartų, bet visą laiką sau reikia užduoti klausimą, kas turėtų apmokėti sąskaitas, kai tuo pačiu diskutuojant apie mokesčius mes turime visai kitokio turinio diskusiją.
Išlaidos Lietuvoje gali tik didėti, mokesčiai – tik mažėti ir kažkaip kažkas įsivaizduoja, kad įmanoma tuos pažadus įgyvendinti. Tai aš, kaip racionalus žmogus, kaip žmogus, kuris negali įgyvendinti neįgyvendinamų dalykų, kažkaip tikėčiausi iš prezidento, kuris yra ekonomistas, į tai atsižvelgti.
Bet, matyt, kai mes kalbame apie tam tikrą rinkimės kampanijos etapą, galbūt čia sąmoningai pasirinkta taktika“, – dėstė I. Šimonytė.
Premjerė sako, kad 2019 m. per inauguraciją prezidentas pristatė savo siekius ir įsipareigojimus, kuriuos ketina pasiekti per savo kadenciją.
„Čia buvo paskutinė proga tai pareflektuoti, ne tik kitų darbus, bet ir savo. Šito reflektavimo aš pasigedau“, – teigė I. Šimonytė.
Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį Seime skaitė savo ketvirtąjį metinį pranešimą.
Konstitucija numato, kad šalies vadovas metiniame pranešime apžvelgia šalies padėtį, Lietuvos vidaus ir užsienio politiką, nubrėžia gaires ateičiai. Prezidentai metinius pranešimus tradiciškai skaito Seimo pavasario sesijos metu, tai yra iki birželio 30 dienos.