Anksčiau šią savaitę prezidento patarėjas komunikacijai Frederikas Jansonas Žinių radijui teigė, kad ministrė pirmininkė su prezidentu tiesiogiai dvišaliuose susitikimuose Prezidentūroje nebendravo apie devynis mėnesius.
„Man nereikėtų veltis į prezidento patarėjų pasisakymų komentavimą. Juo labiau, kad patarėjas leido sau skaityti mano mintis ir nesu tikra, kad jis jas perskaitė teisingai. Matote, institucijos yra daugiau, nei atskiri asmenys.
<...> Mes tikrai nemažai esame susitikę per šį laikotarpį VGT (Valstybės gynimo tarybos) formatuose, tų formatų buvo nemažai dėl geopolitinės situacijos, dėl sprendimų, kurie yra priimami. Kai yra reikalas kažkokius dalykus aptarti, aptariame tuos dalykus telefonu. Tikrai nežinau, ar čia reikia būtinai sugalvoti kažkokią intrigą tame“, - Seime susirinkusiems žurnalistams ketvirtadienį sakė I. Šimonytė.
„Santykiai, tiek, kiek jie reikalauja bendro darbo pagal Konstituciją, yra absoliučiai konstruktyvūs ir darbingi“, - pridūrė ji.
Premjerė tikino, kad nemato trinties tarp savęs ir prezidento.
„Tai, kad atskirais klausimais mes su prezidentu, kaip du politikai, turime skirtingas nuomones, čia nėra nei gerai, nei blogai, nei kažkaip. Ir aš turiu teisę į savo nuomonę, ir prezidentas turi teisę į savo nuomonę. Nei aš esu prezidento viršininkė, nei jis nėra mano viršininkas. Mes tuos dalykus galime nuo bendrų sprendimų atriboti ir tais klausimais, kuriais svarbu sutarti, o tai visų pirma yra krašto gynyba ir mūsų saugumas, užsienio reikalai, tai neturiu ką papasakoti jums, kad mes kažkokiais klausimais nesutartume“, - teigė I. Šimonytė.
Švietimo, mokslo ir sporto ministro kandidatūrą premjerė ketina gyvai aptarti su prezidentu.
„Čia nėra tie klausimai, kurie paštu sprendžiami“, - sakė ji.
G. Nausėda yra išreiškęs kritiką dėl į „čekiukų“ skandalą patekusių ministrų Gintarės Skaistės ir Simono Kairio tolesnio darbo Vyriausybėje.
„Jūs manote, kad įmanoma dantų pastą sustumti atgal į tūbelę? Pabandykite, vargu bau, ar pavyks. Manau, kad tai, kas įvyko, yra matoma Lietuvos rinkėjų, jie padarys galutines išvadas. O ir premjerė, ir Vyriausybė dar turi gero laiko iki Vilniaus viršūnių susitikimo nuspręsti, kaip jie ketina elgtis ir kokios atsakomybės iš ministrų reikalauti“, – kalbėjo G. Nausėda.