Pasak Varėnos rajono mero Algio Kašėtos, paminklas dažais tikriausiai buvo aplietas naktį, nes dar sekmadienio vakarą apie 23 val. jis buvo švarus.
„Nėra žinoma, kas apliejo, įvykis, matyt, yra įvykęs naktį, nes dar 11 val. vakaro buvo liudininkas, kad praėjo paminklą ir jis nebuvo suniokotas, dažais aplietas“, – BNS pirmadienio rytą sakė A. Kašėta.
Pasak rajono mero, kad ateityje vandalizmo aktų būtų išvengta, prie paminklo reikės įrengti filmavimo kameras.
„Dabar policija vykdys tyrimą, o mūsų rūpestis nuvalyti dažus kuo greičiau, matyt, ateityje teks įrengti filmavimo kameras, kad tokie įvykiai nesikartotų“, – pažymėjo meras.
Nuotraukomis su baltais dažais aplietu paminklu A. Ramanauskui-Vanagui pirmadienio rytą pradėta dalintis feisbuke.
Anot krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, paminklo išniekinimas rodo, kad Lietuva susiduria su „akivaizdžiai reiškiamu priešiškumu mūsų istoriniams simboliams“.
„Adolfo Ramanausko išniekinimas – ne šiaip sau tiesiog eilinio paminklo išniekinimas, o valstybingumo – vieno iš tokių atramų į ką mes orientuojamės, pavyzdžiui, pilietiniame auklėjime, pilietinio pasipriešinimo mokymuose“, – pirmadienį žurnalistams sakė ministras.
A. Anušauskas neatmeta, kad išpuolis gali būti susijęs su gegužės 9-ąją.
Gegužės 9-ąją Rusija kasmet mini pergalės Antrajame pasauliniame kare prieš nacistinę Vokietiją dieną, Vakarai karo pabaigą mini gegužės 8-ąją.
Tai, kad provokacijų gali daugėti artėjant gegužės 9 d. įspėta ne kartą, ekspertai jau pastebi, kad iš Rusijos tai tampa labai tikėtina. Karą Ukrainoje iniciavusi Rusija provokacijoms dažnai pasirenka simbolines datas, todėl Ukrainos žvalgyba neatmeta, kad Rusijos saugumo agentūros galėtų jas planuoti gegužės 9 d. ir Rusijos Federacijos, ir Baltarusijos teritorijoje, daugiau apie tai skaitykite čia.