„Kalbant apie preliminarius Lietuvos skaičius tiek žemės ūkiui, tiek Sanglaudos politikai, tai jos truputėlį didėja, tą įtaką daro naujas siūlomas sukurti Europos gaivinimo instrumentas ir tikrai tos lėšos Lietuvai, jeigu toks pasiūlymas išliktų, tikrai Lietuva gautų ženklesnes lėšas iš Europos Sąjungos finansinių instrumentų nei iki šiol. Tačiau laukia dar sunkios derybos, kad tas susitarimas Europos Sąjungoje būtų pasiektas“, – Žinių radijui antradienį sakė S. Mitkus.
Pasak jo, Lietuva siekia atidžiai stebėti lėšų paskirstymą, pavyzdžiui, išmokas žemdirbiams bei kitas aktualias išmokas.
„Dar iki šiol yra labai dideli skirtumai tiesioginių išmokų srityje, kuomet vienos valstybės gauna tris kartus mažiau už kitas. Tai šitas klausimas visuomet buvo mūsų darbotvarkėje ir mes visuomet jį kelsime“, – kalbėjo prezidento patarėjas.
S. Mitkaus teigimu, artimiausiu metu siūlymai dėl Europos atkūrimo fondo ir ilgamečio 2021-2027 metų ES biudžeto bus aptarti ir Europos Vadovų Taryboje.
„Kadangi praeitą savaitę EK pateikė pasiūlymą, tai tie dokumentai, tie pasiūlymai bus svarstomi Briuselyje įvairiuose formatuose, tiek darbo grupėse, tiek ministrų lygmeniu. O birželio 19 dieną vyks Europos Vadovų Tarybos susitikimas, kuriame prezidentas Gitanas Nausėda taip pat dalyvaus ir išsakys Lietuvos poziciją“, – sakė S. Mitkus.
Iš EK pasiūlyto 750 mlrd. eurų atkūrimo fondo Lietuva gali tikėtis 6,3 mlrd. eurų. Su minėta Komisijos iniciatyva naujojo ilgamečio ES biudžeto finansinė galia siektų 1,85 trln. eurų.