• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kokios karo Ukrainoje pamokos? Ar kariuomenė pasirengusi visuotiniam šaukimui? Ko reikia labiau – tankų ar dronų? Į šiuos klausimus atsako Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų vadas, brigados generolas Artūras Radvilas.

Kokios karo Ukrainoje pamokos? Ar kariuomenė pasirengusi visuotiniam šaukimui? Ko reikia labiau – tankų ar dronų? Į šiuos klausimus atsako Lietuvos kariuomenės sausumos pajėgų vadas, brigados generolas Artūras Radvilas.

REKLAMA

Generolas A. Radvilas tvirtina, kad pagrindinė pamoka, kurią galima išmokti iš vykstančio karo Ukrainoje yra ta, jog kariuomenės turi ruoštis didelio masto operacijoms bei manevriniam karui, kuris, pasak A. Radvilo, šiuo metu vystosi nesėkmingai tiek Ukrainos, tiek Rusijos pusėje. Be to, itin svarbu, jog būtų išvysta gera ir tiksli karininkų kooperacija.

„Manevrinis karas yra orientuotas į vietovės užėmimą ir jos kontrolę. Tai jeigu vieni užėmė, tai kiti nori ją atsiimti. Be manevrinio karo, tas dalykas visiškai neįmanomas. Ir dabartiniame kontekste ta aklavietė neįmanoma be manevrinio proveržio. Ukraina turi daryti manevrinį proveržį, jeigu ji nori atsiimti užimtas teritorijas“, – „Žinių radijo“ laidoje tvirtina A. Radvilas.

Ar Lietuva pasirengusi visuotiniam šaukimui?

Kalbėdamas apie visuotinį šaukimą, generolas A. Radvilas pasakoja, jog visų pirma, turi būti atlikti tam tikri pasiruošimo darbai. Karininko teigimu, reikia pasirūpinti ne tik kario ekipuotės aprūpinimu, bet ir apgyvendinimu, bei papildomų tiek jaunesniųjų, tiek vyresniųjų vadų apmokymu.

REKLAMA
REKLAMA

Todėl generolas mano, jog nereikėtų skubėti ir skelbti visuotinį šaukimą, kol jam nebus tinkamai pasiruošta, kadangi kitaip, tai gali suprastinti kariuomenės pasiruošimo kokybę ir tik dar labiau smukdyti jaunų žmonių motyvaciją jungtis prie kariuomenės.

REKLAMA

„Jeigu kareiviui nėra suteiktos sąlygos ir jis atėjęs mato, kad nei jam vietos yra, nei jam užtenka ginklų, nei jam užtenka šaudmenų, tada mes prarasim norą iš jaunimo jungtis ir dalyvauti“, – teigia A. Radvilas.

Dronai – karybos ateitis?

Sausumos pajėgų vadas  pasisakė ir daug diskusijų susilaukusioje dronų temoje. Jo nuomone, dronas yra pagalbinė, bet ne pagrindinė priemonė mūšio lauke, tačiau neatmena, kad dabartiniame karo Ukrainoje kontekste, dronai yra tikrai veiksminga priemonė, kuri puikiai derinasi su netiesiogine ugnimi.

REKLAMA
REKLAMA

„Ukrainoje 80 % nuostolių tiek vienoje, tiek kitoje pusėje yra iš netiesioginės artilerijos. Tai čia dronas, kaip pagalbinė priemonė, tikrai atlieka tą vadinamą juodąjį darbą. Galima greičiau nustatyti kur yra priešas, tada koreguoti ugnį ir nustatyti, kas pavyko, kas nepavyko ir ką daryti toliau“, – komentavo A. Radvilas.

Tiesa, sausumos pajėgų vadas sako, jog dronai turi ir nemažai minusų. Vienas iš jų toks, jog rusų kariuomenė turi geras radijo bangų identifikavimo priemones, tad galima lengvai rasti operatorių, valdantį droną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, dronų veiklą taip pat gana lengva sutrikdyti slopinant radijo dažnius, tad dažniausiai dronais atakuoti galima tik tokiose vietovėse, kurios nėra pridengtos slopinimo įranga.

Generolas taip pat prideda, jog turint didelį kiekį dronų, taip pat gali kilti sunkumų ir su jų valdymu.

„Jeigu yra gausybė dronų ir jei jie yra valdomi vienu ir tuo pačiu dažniu, tai jie vienas kitam maišo. Todėl mes turim labai gerai ištestuoti, išbandyti, kokiomis sąlygomis, kokiais atstumais jie veikia“, – kalbėjo sausumos pajėgų vadas.

REKLAMA

Amerikiečiai įsipareigojimų laikosi

A. Radvilas taip pat ramina, kad nepaisant skambiai nuaidėjusių skandalingojo buvusio JAV prezidento D. Trumpo pasisakymų, karininkų tarpe jokios suirutės ar nerimo nėra, o amerikiečiai vykdo visus savo įsipareigojimus.

NATO karių divizija iš JAV atvyksta į Europą (nuotr. SCANPIX)

„Tame lygmenyje, kuriame aš bendrauju su sausumos pajėgų vadu Europoje iš amerikiečių pusės ir kitais lygiais, divizija ir korpusu, kurie yra Europoje. Jie kaip tik pakankamai rimtai žiūri, kaip rengtis ir būtu pasirengus, jei iš tikrųjų ta grėsmė vienu ar kitu metu atsisuktų prieš mus.

Kas liečia renginius, kas liečia mokymus, kurie yra organizuojami Europoje, jų lygis, jų mastas tikrai didėja, o ne mažėja, ir požiūris tik tai rimtėja“, – kalba A. Radvilas.

Visą „Žinių radijo“ laidą  galite peržiūrėti čia:

dar siems tele3 propagandistams neatsibodo apie ta kara varyti,kasdien tas pats per ta pati, evakuokites,slepkites parduokit butus pasiimkit plastmasinius automatus be kulku ir kariaukit. Negasdintu zmoniu,kazka pozityvaus rasytu, bet ne diena is dienos ukr uk,karas, baras, maras.. Zaj ebali...
O tas vadas bent parako uostęs?
Siandien nemazai protingesniu komentaru.Kvailieji matyt viska jau isreke,nebeturi ko durnesnio paleisti eterin:D.Matosi ir ismananciu karyba komentaru.Aciu Dievui nesigirdi agresyviosios bukijos riksmu-neginsim Anuko turtu,oliharhu(kaip jie raso:D)benkartu ir melejardu(vel gi ,kaip jie raso:D)!Zeme musu,ne landsbergiu,ne dar ko,kuriuos bukija kaltina del savo nevykelisku nesekmiu.Salyje,kuri yra salia mirtino prieso karinio sandelio(Karaliaucius),visuotine karo prievole yra taip savaime suprantamas dalykas,kad kvaili issisokimai yra tiesiog vargetu meginimas save,nevykeli teisinti,guosti ir surasti delei to kaltuosius.Nenoriu karo.Nenoriu zuciu,turiu vaiku,turiu draugu.Bet kai salia banditas,turi buti pasiruosta ginti savo sali.Tai sventa pareiga,nepaisant kalafioru,saslyku,elektros kainu ir Jozitos demarsu ,beje gana kvailu!!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų