Vyras pasakoja, jog 2021 m. liepą jam buvo išduotas pirmasis vairuotojo pažymėjimas, turintis 3 metų galiojimo laiką. Norėdamas pakeisti jį į ilgalaikį pažymėjimą, vyras šią procedūrą užsisakė šių metų balandį, per „Regitra“ elektroninę sistemą, tačiau prašymas buvo atmestas.
O prašymą „Regitra“ atmetė, mat vyras nuo 2021 m. liepos du kartus šiek tiek viršijo greitį, važiuodamas užmiesčio keliais. Vienu atveju jis važiavo 12 km/h didesniu greičiu, nei leidžiama, kitu atveju – 13 km/h didesniu greičiu. Kaip teigė skaitytojas, už šiuos pažeidimus, jis laiku sumokėjo pinigines baudas.
Ir tik bandant gauti ilgalaikį vairuotojo pažymėjimą, vyras pastebėjo, jog to negalės padaryti, mat jo vairuotojo pažymėjimas nebegalioja. Vyras tik tada sužinojo, jog po padarytų pažeidimą, jis per metus laiko turėjo baigti papildomus mokymus. Skaitytojas piktinasi, kad „Regitra“ jo neinformavo apie prievolę pakartotinai laikyti egzaminus.
„Manau, jog tai buvo jūsų atsakomybė man pranešti apie šiuos mokymus ir jūsų elektroninės sistemos trūkumas pranešti man apie mokymų būtinumą yra nepriimtinas. Tuo labiau, kad jūsų klaida pasikartojo du kartus – po kiekvieno pažeidimo“, – rašė skaitytojas skunde, pateiktame „Regitra“.
Naujienų portalui tv3.lt „Regitra“ atstovas spaudai Lukas Vosylius paaiškino, jog tokie mokymai iš tiesų numatomi padarius eismo įvykį, arba tam tikro pobūdžio KET pažeidimus.
„Pradedantiesiems vairuotojams yra išduodamas 3 metus galiojantis vairuotojo pažymėjimas, kurį jie po 2 metų nuo jo išdavimo dienos gali pakeisti į 10 metų galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Svarbu pastebėti, jei pradedantysis vairuotojas yra pažeidęs Kelių eismo taisykles (KET), už kurių pažeidimą numatytas papildomas vairuotojų mokymas arba sukėlė eismo įvykį, dėl kurio buvo sutrikdyta eismo dalyvio sveikata, tokiu atveju, keičiant vairuotojo pažymėjimą, asmuo turi būti baigęs papildomus vairuotojų mokymus“, – paaiškino L. Vosylius.
Anot „Regitra“ atstovo, šiuos mokymus galima atlikti bet kurioje vairavimo mokykloje, teikiančioje tokias paslaugas – jų sąrašą yra sudariusi Lietuvos transporto saugos administracija. Baigus vairuotojų papildomo mokymo kursus, vairavimo mokykla išduoda patvirtintos formos vairuotojo mokymo baigimo pažymą.
Kaip nurodė L. Vosylius, greičio viršijimas yra vienas iš pažeidimų, kurį padarius, būtina per metus laiko atlikti papildomus mokymus. O KET reikalavimai, kuriuos pažeidus reikia baigti papildomus mokymus, yra tokie:
- laikytis lenkimo taisyklių;
- vairuojant nesinaudoti mobiliojo ryšio priemonėmis;
- laikytis eismo reguliavimo signalų;
- KET nustatyta tvarka naudoti įspėjamuosius signalus;
- laikytis važiavimo per sankryžas tvarkos;
- vairuotojams naudoti saugos diržus, motociklininko šalmus;
- neviršyti nustatyto greičio;
- nevairuoti transporto priemonių neblaiviems.
Turės kartoti egzaminus
Kadangi vyras laiku neatliko papildomų mokymų, dabar jam teks kartoti vairavimo egzaminą – praktinę ir teorinę dalį.
Naujienų portalui tv3.lt „Regitra“ atstovas spaudai Lukas Vosylius paaiškino, jog pagal Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 24 straipsnio 7 dalies nuostatą, pradedantysis vairuotojas, kuris nustatytu laiku nebaigė papildomo vairuotojų mokymo, praranda teisę vairuoti transporto priemones.
Teisė vairuoti grąžinama tik perlaikius vairavimo egzaminą (teorinę ir praktinę dalį). Perlaikius šiuos egzaminus yra išduodamas 3 metus galiojantis vairuotojo pažymėjimas ir 2 metų terminas pradedamas skaičiuoti iš naujo.
Skaitytojo nuomone, „Regitra“ tokiu būdu siekia pasipelnyti, mat už teorijos ir praktikos egzaminų laikymą reikia mokėti – teorijos egzamino laikymas kainuoja apie 10 eurų, o B kategorijos – 34 eurus.
„Jūsų elektroninėje sistemoje yra visi mano kontaktai – telefono numeris, el. pašto adresas ir fizinis adresas, todėl man pranešti apie būtinus mokymus buvo lengva ir jūs tai galėjote padaryti. Be to, yra pažymėta varnelė ties „noriu gauti pranešimus el. paštu“. Panašu, jog jūs man nepranešėte apie mokymus tik tam, kad dabar galėtumėte pasipelnyti iš mano teorijos ir praktikos egzaminų perlaikymo mokesčių“, – įmonei „Regitra“ pateiktame skunde piktinosi skaitytojas.
Naujienų portalas tv3.lt pasiteiravo „Regitra“ atstovo, ar įmonė siekia papildomai informuoti vairuotojos, apie prievolę atlikti papildomus mokymus.
„Regitra“ atstovas spaudai nurodė, jog informacija pradedantiesiems vairuotojams, pažeidusiems KET, yra nurodoma „Regitra“ interneto puslapyje. Suponuojama, jog vairuotojai patys turi susirasti šią informaciją. O vairuotojų, nesusipažinusių su numatoma tvarka, laukia nemalonumai.