Daugiau apie tai – TV3 laidoje „Top 3“.
Vilnietė Vaida teigia, kad dėl to, jog dauguma pavežėjų yra užsieniečiai, moteris jaučiasi nesaugiai.
„Kaip moteris jaudinuosi, kad kažkur nenuvežtų, sėdu ant galinę sėdynę, jog reikalui esant galėčiau kam nors paskambinti arba iššokti iš automobilio“, – teigia Vaida Mizarienė.
Moteris tikina, kad besinaudojant pavėžėjimo paslaugas teikiančios firmos paslaugomis, kaskart su taksi važiuoja, kaip sėdėdama ant adatų: stebi kiekvieną krustelėjimą ir vairo pasukimą.
„Kai išsikviečiu taksi, tai dažniausiai už vairo būna ne Lietuvos tautybės pilietis ir nekalba lietuviškai, ir jie vos ištaria tavo vardą, tai seki jų maršrutą, nes žinai, kaip pats važiuotum, o jei nuklystų į kitą pusę, tai esu pasiruošusi iškart skambinti savo vyrui“, – tikina vilnietė.
Nuo metų pradžios į mūsų šalį atvyko beveik 33 tūkstančiai imigrantų iš Centrinės Azijos šalių, daugelis šių vyrų atvyko dirbti vairuotojais.
„Užsieniečių, atvykusių darbo pagrindu, skaičius auga ir, žinoma, be Ukrainos ir Baltarusijos, kitos šalys yra iš Centrinės Azijos. Pusė pavežėjų, grubiai imant, yra iš tų valstybių“, – teigia migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.
Sulaukia keisčiausių pranešimų
Policijos departamentas skaičiuoja, kad pastaraisiais metais ženkliai išaugo pareiškimų skaičius, kai klientai skundžia taksi vairuotojus dėl pačių įvairiausių dalykų.
„Daugiausiai yra dėl įžeidinėjimų, konfliktinių situacijų, o jei kalbant apie taksi vairuotojus, tai apie nesumokėtus pinigus, važiavimo netinkamu maršrutu, keletas pranešimų buvo dėl priekabiavimo prie merginų“, – teigia policijos departamento atstovas spaudai Ramūnas Matonis.
Būna, kad policija yra kviečiama, kai pavėžėjai neatveža maisto, ar įsivelia į konfliktus su savo klientais.
„Gauname pranešimų ir dėl atšalusio maisto, ir dėl neatvežto maisto, ir dėl ilgai važiuojančio maisto, tai tų pranešimų labai daug“, – sako R. Matonis.
Pokyčius svarstys Seime
Seime žadama spręsti dėl didesnio apynasrio pavežėjams ir didesnių apsaugos priemonių paslaugomis besinaudojantiems klientams.
„Tie žmonės, kurie naudojasi „Bolt“ ar kitomis pavežėjimo paslaugomis, neretai jaučiasi nesaugūs. Moterys sulaukia nepadorių pasiūlymų ir daugėja konfliktų, kurie gali peraugti į daug blogesnius atvejus. Dėl šios priežasties reikia įrašyti garsą arba vaizdą, kad būtų galima įrodyti tos situacijos rimtumą, pagrįstumą“, – sako Seimo narys Gintautas Paluckas.
Migracijos departamentas laukia dar daugiau imigrantų filtravimo instrumentų ir tikimasi, kad tada Lietuvoje liks tie atvykėliai, kurie gerbia mūsų įstatymus, papročius ir prisideda prie visuotinės gerovės.
„Šiuo metu Seimas baigia svarstyti ir aš tikiuosi, kad priims, užsieniečių įstatymo pakeitimus, kur yra numatoma daugiau saugiklių, leidžiančių migracijos departamentui greičiau, efektyviau išduoti arba neišduoti, o nustačius pažeidimus ir panaikinti leidimus gyventi“, – sako E. Gudzinskaitė.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.
VISĄ LAIDĄ „TOP 3“ ŽIŪRĖKITE ČIA:
Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „TOP 3“.