„Registrų centro atstovė pristatė Lietuvos kuriamus įrankius. Vėl gi, jie derinami su Europa, bet kur yra čia problema, kad įrankis atsiras, o nebus galbūt jokių vartotojų, kurie galės pritaikyti arba akseptuoti tuos įrankius, dėl to tai turi būti pagalvojama iš visų pusių, ne tik parengti tą sertifikatą, bet kaip ir kur jis bus taikomas“, – spaudos konferencijoje antradienį kalbėjo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Kęstutis Petrikonis.
Pasak jo, jau dabar yra įvairių lokalių iniciatyvų, tiek Lietuvoje, tiek kitose ES šalyse, siekiant šią technologiją pritaikyti anksčiau.
Profesoriaus teigimu, nors Lietuva šiuo metu atsilieka pagal vyriausių gyventojų skiepijimą, taip pat yra susidaręs didesnis nepanaudotų vakcinų likutis, svarbu būti pasiruošus, kai ši technologija taps aktuali ir Lietuvai.
„Tam tikros abejonės dėl lokalių pritaikymų jos išlieka, bet turime būti pasirengę, ruoštis. Vėl gi, kada paskiepysime tiek, kiek reikia, tos atmainos atsitrauks ir ta laisvė keliauti, judėti, prigimtinės visos laisvės galės būti įgyvendintos“, – kalbėjo K. Petrikonis.
Praėjusią savaitę Europos Komisija oficialiai pristatė savo iniciatyvą dėl visoje Bendrijoje planuojamo taikyti lengvesnio ir saugesnio keliavimo COVID-19 pandemijos metu.
Skaitmeninis imunizacijos pažymėjimas yra skirtas ne tik paskiepytiems, bet ir persirgusiems ar turintiems neigiamą COVID-19 testą žmonėms.
Šiai idėjai įgyvendinti planuojama sukurti bendrą tinklą, taip pat suteikti paramą valstybėms narėms, kuriant programinę įrangą pažymėjimams tikrinti.