103 Seimo nariai balsavo už.
Augtų apie 3,5 euro
Pataisomis numatoma 2020–2021 metais taikyti penktadaliu didesnį nei numatyta bazinės pensijos indeksavimo koeficientą.
Nuo kitų metų liepos pensijų indeksavimo koeficientas didinamas 1,83 procentinio punkto – tai leis pensijas papildomai padidinti maždaug 3,5 euro. Nuo 2021 metų 1,91 punkto didesnis indeksavimo koeficientas bus taikomas ir bazinės, ir individualios pensijos dalims.
Valstybės biudžete papildomam pensijų didinimui nuo kitų metų liepos numatyta skirti 15,9 mln. eurų.
Seimo narys Antanas Vinkus kolegas ragino palaikyti prezidento pataisas, pažymėdamas, kad „padėtis valstybėje beveik 30 metų nepriklausomybėje gyvenančioje Lietuvoje nėra gera, jeigu virš 40 proc. pensininkų gyvena skurde“.
Jam antrino ir konservatorius Mykolas Majauskas, pažymėjęs, kad Lietuva per visą savo nepriklausomybės laikotarpį dar niekada neturėjo tokio didelio skurstančių senjorų skaičiaus. To priežastimi Seimo narys laiko per mažą Vyriausybės dėmesį pensininkams. Tiesa, jis pripažįsta, kad šios pataisos iš esmės problemos neišspręs.
Parlamentinis Socialinių reikalų ir darbo komitetas lapkričio pabaigoje buvo nusprendęs, kad papildomai indeksuotos pensijos turėtų būti išmokamos ne vėliau kaip iki kitų metų birželio 30-osios, kartu būtų išmokamas ir nuo sausio susidaręs skirtumas. Tokiam siūlymui po pateikimo buvo pritaręs ir Seimas, o biudžete tam būtų reikėję papildomai numatyti apie 32 mln. eurų.
Kitąmet – 30 eurų augimas
Dėl įstatymuose jau įtvirtinto indeksavimo senjorų vidutinė senatvės pensija nuo metų pradžios didės 30 eurų iki 375 eurų, o vidutinė pensija su būtinuoju stažu – 32,5 euro iki 397 eurų.
Prezidentūra skaičiuoja, kad 2020–2021 m. pensijų didinimui biudžete reikėtų numatyti po 32 mln. eurų.