„Prezidentas V. Pranckiečio darbą vertina teigiamai“, – penktadienį po prezidento ir parlamento vadovo susitikimo sakė P. Mačiulis.
Seimo pirmininkas V. Panckietis po susitikimo teigė, jog „pokalbis vyko labai šiltai ir labai atvirai“.
„Manau, kad tas atvirumas demonstruoja pasitikėjimą, tikiuosi ateityje labai gero bendradarbiavimo“, – pažymėjo Seimo pirmininkas.
Prezidento patarėjas P. Mačiulis tvirtino, jog susitikimo metu nebuvo aptarta nauja valdančiųjų koalicijos sutartis, pagal kurią V. Pranckietis turėtų užleisti postą socialdarbiečių atstovui.
„Tikrai nebuvo kalbama apie situaciją dėl V. Pranckiečio, kuri aptarinėjama viešai ir tarp politikų. Prezidentas laikosi nuomonės, kad Seimo pirmininkas – Seimo narių apsisprendimas, dėl jo keitimo, dėl jo paskyrimo, prezidentas tame nedalyvauja“, – kalbėjo P. Mačiulis.
„Tai pirmas tokio pobūdžio susitikimas šalies vadovų, akcentas buvo, kaip galima pasiekti gerovės valstybę, buvo apibendrinta pavasario sesija, aptarti prioritetiniai planai ir darbai rudens sesijai. Prezidentas akcentavo, kad nori aktyviai bendradarbiauti su Seimu, tiek teikiant pasiūlymus, tiek diskutuojant apie įstatymus“, – apie susitikimą sakė P. Mačiulis.
Patarėjas teigė, kad „kalbėta apie problemas, su kuriomis susiduria Seimas, ir tas priešrinkiminis laikotarpis, dedamos viltys, kad tai netaps darbų sustojimu, o užsibrėžti tikslai ir bendradarbiavimas tarp institucijų bus sėkmingas“.
Klausiamas, ar šalies vadovas turėjo priekaištų dėl V. Pranckiečio darbo, V. Mačiulis atsakė, jog „priekaištų išsakyta nebuvo“.
„Galbūt buvo kalbama daugiau apie atskirus teikimus, kad Seime planų buvo kur kas daugiau, buvo daug įstatymų, kurie nepasiekia paskutinės stadijas, ir to aktyvumo ir rezultatyvumo iš Seimo norisi daugiau“, – teigė patarėjas.
Seimo pirmininkas V. Panckietis akcentavo, jog prezidento išsakytas gerovės valstybės siekis turėtų atsispindėti ir kitų metų biudžete.
„Reiktų pažymėti tai, kad vienas labai svarbus dalykas – artėja biudžetas, ir aš siūliau ir prezidentui, kad jau turėtų atsispindėti kažkokie prezidento programiniai dalykai biudžete. Taigi mes turėtume kurdami biudžetą jau galvoti apie gerovės valstybės kūrimą“, – sakė parlamento vadovas.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis ragina trauktis V. Pranckietį iš pareigų, valdantiesiems sutarus šį postą perleisti Lietuvos socialdemokratų darbo partijai.
V. Pranckietis atsistatydinti atsisako, argumentuodamas, kad į pareigas jį Seimas paskyrė visai kadencijai.
„Aš visada pasiruošęs tarnauti Seimui ir Lietuvos žmonėms ir atsakyti į klausimus, jei jie kyla. O kas kas nėra pateikta jokių siūlymų (dėl nepasitikėjimo – BNS), kai bus pateikti, atsakinėsime“, – pažymėjo V. Pranckietis.
R. Karbauskis yra teigęs, jog V. Pranckiečiui atsisakant trauktis pačiam valstiečių taryba svarstys jo šalinimo iš partijos klausimą.
Taip pat R. Karbauskis teigė, jog bus siekiama V. Prancietį atstatydinti iš posto, tačiau procedūros nepradėtos. Norint Seimo pirmininką pašalinti iš pareigų dėl nepasitikėjimo reikia ne mažiau kaip 71 balso „už“.