• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pernai įkurta ir daugiau nei 170 tūkst. eurų Europos Sąjungos (ES) paramos gavusi įmonė, kurios savininke galop tapo premjero Gintauto Palucko brolienė, didžiąją dalį lėšų išleido įrangos pirkimui iš ministrui pirmininkui iš dalies priklausančios įmonės „Garnis“.

Pernai įkurta ir daugiau nei 170 tūkst. eurų Europos Sąjungos (ES) paramos gavusi įmonė, kurios savininke galop tapo premjero Gintauto Palucko brolienė, didžiąją dalį lėšų išleido įrangos pirkimui iš ministrui pirmininkui iš dalies priklausančios įmonės „Garnis“.

REKLAMA

Apie tai trečiadienį paskelbė visuomenininkas Andrius Tapinas savo tinklaraštyje platformoje „Substack“.

Pernai Klaipėdos rajone įsteigta „Dankora“ gavo beveik 173 tūkst. eurų paramą iš Nacionalinės mokėjimo agentūros administruojamos programos LEADER, ji buvo skirta plėsti elektromobilių ir laivų įkrovimo infrastruktūrą Drukių kaime.

REKLAMA
REKLAMA

Iš pradžių įmonės akcininku buvo Kostas Mikalajūnas, vėliau pardavęs savo akcijas premjero brolio Dano sutuoktinei Virginijai Paluckienei, dirbančiai Palangos kurorto muziejaus direktore.

REKLAMA

2025 metų vasarį „Dankora“ paskelbė pirkimą įsigyti baterijų sistemoms su dviem inverteriais.

Pirkimą laimėjo vienintelė jame dalyvavusi įmonė „Garnis“, kurioje G. Paluckas turi 49 proc. akcijų.

BNS rašė, kad pernai įsteigtas „Garnis“, kurio likusias akcijas valdo premjero verslo partneris Mindaugas Milašauskas, figūruoja ir anksčiau skelbtame žurnalistiniame tyrime, kur žurnalistinių tyrimų centras „Siena“ ir A. Tapino įkurta „Laisvės TV“ atskleidė, jog minima bendrovė G. Paluckui būnant premjero gavo 200 tūkst. eurų lengvatinę paskolą iš nacionalinio plėtros banko ILTE.

REKLAMA
REKLAMA

Premjerui ir M. Milašauskui priklauso ir kita panašioje srityje ilgiau veikianti įmonė „Emus“, todėl kelti klausimai, ar paskolos „Garniui“ lėšos nebuvo neteisėtai panaudojamos „Emus“, negalėjusios gauti lengvatinės paskolos iš ILTE dėl per ilgos veiklos trukmės, naudai.

Dėl šios istorijos ikiteisminį tyrimą atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT). Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) savo ruožtu aiškinasi, ar premjeras neturėjo nusišalinti, kai Vyriausybėje priiminėjo su ILTE susijusius sprendimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atskirame tyrime aiškinasi premjero ryšius su verslininku Darijumi Vilčinsku, aplinkybes G. Paluckui praeitame dešimtmetyje perkant nekilnojamąjį turtą ir vystant įmonę „Sagerta“, kurią finansavo D. Vilčinsko atstovaujama bendrovė „Uni Trading“.

Praėjusią savaitę „Laisvės TV“ ir tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“ taip pat pranešė, kad atlyginti priteistą 16,5 tūkst. žalą Vilniaus savivaldybei vadinamojoje žiurkių byloje premjeras baigė tik šių metų liepą, pervedęs likusius 4,9 tūkst. eurų.

REKLAMA
Darbštus tas Paluckas
Darbštus tas Paluckas
Kas galėjo tikėtis, kad partkomo gyventojas tiek primaklins
Dabar neliečiamas tik lanzbergių klanas ir jo pakalikai, nors sumos bei veiklos su Palucko nėr ko lygint
prisidirbęs iki ausų...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų