„Aš esu įsitikinęs, jog šis sprendimas ugdymo kokybės nesusiaurins ir nesuprastins“, – LRT televizijai antradienį akcentavo ministras pirmininkas.
Pasak jo, šiuos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inicijuotus mokyklų tinklo pokyčius teigiamai vertina bei palaiko ir šalies savivaldybės, kurios taip pat skirs lėšas mažoms klasėms išlaikyti.
„Šis sprendimas, beje, yra palaikomas ir pačių savivaldybių. Savivaldybių merai, tarybos savo vaikams, savo šeimoms blogo tikrai nelinki. Todėl čia yra pasidalintos atsakomybės modelis, kai mažos klasės finansavimą proporcingai užtikrins ir valstybė, ir prisidės savivaldybė, tam, kad būtų užtikrinta geriausia ugdymo kokybė, kokia tik tokiomis aplinkybėmis yra įmanoma“, – pažymėjo G. Paluckas.
Vis dėlto ministras pirmininkas sutiko, kad, sudarant mažesnes klases, moksleiviai gali susidurti su ribotomis galimybėmis renkantis pasirenkamuosius dalykus.
„Taip, pasirinkimo galimybės gali būti šiek tiek siauresnės, tačiau tėvai ir šiandien renkasi, kur jų vaikams mokytis (...), ieškodami palankios aplinkos, geresnės kokybės. (...) Jeigu tam tikras profiliavimas bus neįmanomas, kita mokykla rajone tai galės užtikrinti, tėvai turės pasirinkimą“, – teigė jis.
ELTA primena, kad dar sausio pradžioje švietimo ministrė Raminta Popovienė užsiminė apie siekį sušvelninti reikalavimą turėti bent 21 mokinį trečioje gimnazijos klasėje. Ministrė nurodė, jog minimalus moksleivių skaičius klasėje galėtų būti sumažintas iki 12-os.
Visgi, praėjusią savaitę ministrė viešai pasiūlė mokyklų tinklo reikalavimo nekeisti ir tik kai kurioms mokykloms taikyti galimybes išlaikyti mažesnes klases. Toks pažadų nesilaikymas sulaukė valdančiosios daugumos partnerių kritikos.
Antradienį dalyvaudama susitikime su Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ R. Popovienė tvirtino buvusi ne taip suprasta. Anot jos, tikslas išlaikyti regionines mokyklas išlieka ir šiuo metu derinimui yra parengtas sprendimas, kuris leistų formuoti vienuoliktokų klases nuo 12-os moksleivių.
Praėjusią savaitę registruotame Vyriausybės nutarimo projekte numatoma, jog mažiausias mokinių skaičius klasėje vidurinio ugdymo programoje yra 21. Visgi, ministerija numatė išimtis, pagal kurias klasėse gali būti 12 mokinių.
Vyriausybė dar 2021 metais pritarė nuostatai, kad gimnazijose turi būti bent 21 vienuoliktokas. Šio reikalavimo neįvykdžiusiose ugdymo įstaigose 11 klasės nebebūtų sudaromos.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!