• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį premjeras Gintautas Paluckas, telefonu kalbėdamas NATO generaliniu sekretoriumi Marku Rutte, pabrėžė, kad Lietuva didina investicijas į saugumą ir gynybą ir tikisi šiuo pavyzdžiu paskatinti sekti ir sąjungininkus. Visgi po koalicinės tarybos posėdžio viešai išsakytų teiginių, esą nei Vyriausybė, nei koalicija neįtvirtino susitarimo skirti 5–6 proc. nuo BVP gynybai, G. Paluckas susilaukė opozicijos kritikos.

Pirmadienį premjeras Gintautas Paluckas, telefonu kalbėdamas NATO generaliniu sekretoriumi Marku Rutte, pabrėžė, kad Lietuva didina investicijas į saugumą ir gynybą ir tikisi šiuo pavyzdžiu paskatinti sekti ir sąjungininkus. Visgi po koalicinės tarybos posėdžio viešai išsakytų teiginių, esą nei Vyriausybė, nei koalicija neįtvirtino susitarimo skirti 5–6 proc. nuo BVP gynybai, G. Paluckas susilaukė opozicijos kritikos.

REKLAMA

Konservatorius Mindaugas Lingė vienas kitam prieštaraujančiuose premjero pareiškimuose įžvelgė veidmainiškumą.

„Kalbant telefonu nereikia į akis žiūrėti ir nesimato sukryžiuotų pirštų, kai NATO vadovui sakai: „Didiname investicijas į saugumą.“

Gal patikės. Gal net nepastebės kito šios dienos pareiškimo: „Nėra jokio sutarimo didinti finansavimą“, – rašo M. Lingė.

REKLAMA
REKLAMA

Apie tai, kad tikslas skirti didesnes gynybos finansavimo sumas nėra įtvirtintas nei Vyriausybės programoje, nei koalicijos susitarime, G. Paluckas sakė pirmadienį po koalicinės tarybos posėdžio. Apie tai vėliau kalbėjo ir Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis. 

REKLAMA

„Dėl 5–6 proc. nuo BVP gynybai, tokio susitarimo nėra“, – žurnalistams teigė Vyriausybės vadovas.

Tokius premjero pareiškimus kritikavo dalis opozicijoje esančių politikų.

„Kol Lietuvoje aukščiausiose valdžios pozicijose leidžiama sau kalbėti ką kas užsimano, tuo tarpu Lenkijos premjeras šiandien pristatė 155 mlrd. eurų investicijų į šalies saugumą planą šiems metams“, – savo įraše priduria M. Lingė.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmadienį G. Paluckas telefonu kalbėjosi su NATO generaliniu sekretoriumi M. Rutte.

Paluckas po pokalbio su Rutte: turime sau nuolatos priminti, jog išlaidos gynybai yra investicija

Kaip nurodė Vyriausybė, G. Paluckas, pirmadienį telefonu kalbėjęsis su NATO Generaliniu sekretoriumi Marku Rutte, sakė, kad Lietuva didina investicijas į saugumą ir gynybą ir tikisi šiuo pavyzdžiu paskatinti sekti ir sąjungininkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Daugumai Aljanso šalių siekiamybe dar neseniai buvusi 2 proc. BVP gynybai žyma šiandien yra praeitis – Rusijos agresija ir šią kartelę pavertė per žema. Kaip Aljansas turime sau nuolatos priminti, jog išlaidos gynybai yra investicija“, – pranešime cituojamas Vyriausybės vadovas. 

„Lietuvos išlaidoms gynybai šių metų biudžete priartėjus prie 4 proc. bendrojo vidaus produkto ir numatant 2026-2030 m. laikotarpiu finansavimą toliau didinti, žiūrime į saugumo situaciją visu rimtumu ir tikimės, jog viršūnių susitikimas Hagoje padės įtvirtinti aukštesnį sutartą gynybos finansavimo slenkstį nei esamas“, – pridūrė jis.

REKLAMA

Telefoninio pokalbio metu politikai taip pat aptarė paramos Ukrainai, Baltijos jūros infrastruktūros saugumo klausimus bei artėjančio NATO vadovų susitikimo Hagoje prioritetus. Be to, kaip praneša Vyriausybė, G. Paluckas ir M. Rutte sutarė gyvai susitikti artimiausiu abiem pusėms tinkamu metu.

Penktadienį naujienų portalas LRT.lt pranešė, kad Vyriausybė atšaukė Briuselyje pirmadienį neva turėjusį įvykti ministro pirmininko susitikimą su NATO vadovu. .

REKLAMA

Tiesa, pats premjeras tikina – jokios dramos šioje vietoje nėra. Anot jo, su M. Rutte buvo sąmoningai pasirinkta pasikalbėti telefonu.

„Pirmiausia, važiuoti į Briuselį dėl vieno susitikimo yra pernelyg didelės laiko sąnaudos. (...) Su NATO generaliniu sekretoriumi pasišnekėsime telefonu ir aptarsime tuos reikalus, kurie yra aktualūs Lietuvai. Šiuo atveju juos tikrai galima išspręsti ir telefonu. Nėra čia dramos“, – žurnalistams pirmadienį tvirtino G. Paluckas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įsipareigojome didinti finansavimą gynybai

Kaip skelbta anksčiau, sausio mėnesį posėdžiavusi Valstybės gynimo taryba (VGT) sutarė 2026–2030 metų laikotarpiu kasmet šalies gynybai skirti 5-6 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP). 

Šalies vadovas teigė, kad per minėtą ketverių metų laikotarpį turėtų būti išlaikytas 5,5 proc. BVP krašto apsaugos finansavimo lygis. Papildomi asignavimai reikalingi, norint iki 2030 m. Lietuvoje suformuoti kariuomenės diviziją. 

Naujoji centro-kairės Vyriausybė savo programoje įsipareigojo siekti ne mažesnio nei 3,5 proc. BVP finansavimo gynybai. Tiesa, gruodį patobulinus 2025 m. valstybės biudžetą, skolinimosi krašto apsaugos reikmėms limitas buvo padidintas 800 mln. eurų. Atsižvelgiant į tai, šiais metais asignavimai gynybai sieks 4 proc. BVP.

Komunistai nedidins finansavimo gynybai
Komunistai nedidins finansavimo gynybai
To nesupranta tik visiški naivuoliai ir tie, kas dar neperprato kas yra komunistai. Komunistai visada žiūrėjo ir tebežiūri į savo pagrindinį partkomą Maskvoje. Kad tik to partkomo direktoriaus nesupykdytų, kad tik pagrindiniam partkomui nepakenktų. Visa kita - bezdalai. Numuilins visi tie paluckai ir skverneliai išlaidų gynybai didinimą ir suras tam 100 įvairių priežasčių. Pagrindinė priežastis bus rūpinimasis darbo liaudimi. Kaip visada. Tik kai jie pasirūpina, tai ta darbo liaudis šūdą ėda, o jie patys gyvena kaip inkstai taukuose. Gaila, kad lietuviai to iki šiol niekaip nesupranta. Komunistams vis pavyks lietuvius užbrazauskinti ar užblinkevičiūtinti.
Tas premjeras visai pyragaitis – minkštimas kaip reta, kalba tai, ką Kurvilija iš po sijono surašo.
Lenkų valdžia ne durna - jie nekelia viskam akcizų,jiems milijardus suneša aplinkinių valstybių gyventojai važiuodami į Lenkiją apsipirkti ir užsipilti kuro.

Ne taip kaip mūsų apkiautėliai - kelia akcizus ir daro Lietuvos biudžete skylę,kuria vėliau turės užpildyti keldami ir įvesdami naujus mokesčius. Ir taip pasaka be galo.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų