• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Statistika skelbia, kad beveik 90 procentų lietuvių rūšiuoja atliekas, tačiau, pasirodo, ne visada tinkamai. Šiukšlių tvarkytojai Kaune padarė kratą plastiko konteineryje. Jame aptiko ir atliekų, kurių neturi būti: ir žaislų, ir metalo dirbinių, ir apdailos medžiagų.

Statistika skelbia, kad beveik 90 procentų lietuvių rūšiuoja atliekas, tačiau, pasirodo, ne visada tinkamai. Šiukšlių tvarkytojai Kaune padarė kratą plastiko konteineryje. Jame aptiko ir atliekų, kurių neturi būti: ir žaislų, ir metalo dirbinių, ir apdailos medžiagų.

REKLAMA

Daugiau apie tai – TV3 žiniose.

Kauno šiukšlių tvarkytojai nusprendė atlikti netradicinę kratą ir pažiūrėti, kaip gyventojai rūšiuoja atliekas. 

„Lėlės galva, lėlės, žaislai, elektronika turėtų keliauti į stambių gabaritų aikšteles, bet jokiu būdu ne į pakuočių konteinerius“, – apžiūrėdama gyventojų atliekas sako „Kauno švaros“ atstovė.

Klaidų ir daugiau – sumestos apdailos medžiagos, kibiras, kažką kadaise džiuginęs balionas ir metaliniai įrankiai. Žmonės, kad ir paskaito didelėmis raidėmis pateiktą „Plastikas ar metalas“, tačiau net nekreipia dėmesio į detalesnį  aprašymą.

REKLAMA
REKLAMA

„Plastiko konteineriai skirti plastikinei pakuotei, tai prašom nemaišyti, kas yra plastikinė pakuotė. Higienos priemonės, dantų šepetukai, žaislai – tai nėra pakuotė“, – pasakoja „Kauno švaros“ atstovė Vaiga Jazdauskaitė. 

REKLAMA

„Rašo „plastikas“, o reikia rašyti „plastikinės pakuotės“, todėl žmonės susiklaidina“, – sako „Žaliojo taško“ generalinis direktorius Almantas Kybartas. 

Svarbu nepalikti maisto likučių

Tad specialistai pataria dėžę nuo picos mesti į popieriaus konteinerį. O kremo ar šampūno pakuotės, taip pat vadinamieji tetrapakai, nuo sulčių, pieno, skardinės nuo konservuoto maisto, turi keliauti į plastiko-metalo konteinerį. Svarbu, kad juose liktų kuo mažiau maisto likučių. 

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu tai yra maisto pakuotė, ji neturi būti išplauta iki švarumo, bet neturi likti pusė grietinės indelio, pilnos grietinės, bet nereikia iššveisti tikrai“, – tikina V. Jazdauskienė. 

„Į antrinių atliekų konteinerius sumetamos buitinės atliekos, stambiagabaritės atliekos, kaip padangos, bamperiai mašinų, dažai. Tas labai blogai ir automatiškai užsiteršia visos atliekos, kas yra konteineryje“, – kalba „Kauno švaros“ atstovė Vaiga. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kada atvežam į rūšiavimo gamyklas, matome, kad iki 40 procentų būna ne pakuočių atliekų. Tai mus labai neramina, nes tai yra kaštai, kurie nepadeda geresniam atliekų tvarkymui“, – teigia A. Kybartas. 

Lietuviai šiukšles rūšiuoja

Tačiau yra ir kuo pasidžiaugti. Beveik 90 procentų kauniečių, kaip, beje, ir visų lietuvių, šiukšles rūšiuoja gana dažnai. Kalbinti praeiviai atskleidžia savo įpročius:

REKLAMA

„Kiek čia tą gamtą galim farširuoti tom šiukšlėm.“

„Aš užsieny buvau, tai ten jei ne taip rūšiuoji, nepaima šiukšlių. Ten būna kokie 8 konteineriai.“ 

„Taisyklės yra taisyklės. Baterijos išmetamos į dėžutes.“

„Plastmasės maišiukus dedu atskirai, prisipirkus ten tų dėžių šiukšliadėžių ir rūšiuoju.“

Kaunas jau ruošiasi ir maisto atliekų rūšiavimui, konteineriuose rengiamos specialios talpos. Pristatė maisto atliekų surinkimo schemą– nedalins nei kibirėlių, nei maišelių. Žmonės rinks patys į savus maišelius ir išmes.

REKLAMA

„Prašysime gyventojų, atnešus prie konteinerio, išpurtyti ir į šalia esantį mišrų konteinerį, ar jei švarus maišelis, į plastiko konteinerį, išmesti tą maišelį. Specialių maišelių, papildomo plastiko Kaunas tikrai neišleido ir į jį neinvestuos“, – pasakoja Kauno savivaldybės aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė. 

Maisto atliekas kauniečiai pradės rūšiuoti nuo rugsėjo 1 d. 

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje. 

tv3.lt

Jums reikia - jūs ir susirūšiuokit. Prisikabino prie žmonių metančių šiukšles - Į ŠIUKŠLIŲ KONTEINERĮ. Parašyta plastikas - iš kur eilinis žmogus gali žinoti ką jie ten perdirba - ir ko ne. Kodėl plastikinio kibiro ar lėlės galvos negalima perdirbti? Juk galima sulūžūsį kibirą išlydyti ir pagaminti naują ar dar kažką. Aš neberūšiuoju - kad nebereikėtų sukti galvos ir dairytis per petį metant šiukšles,kad neišlystų policininkas iš konteinerio ir neišrašytų baudos,kad kažką ne taip išmečiau. 2 metus tikrai sąžiningai rūšiavau - bet kai už abiejus metus gavau tokias pat sąskaitas už šiukšlių išvežimą kaip ir nerūšiuodamas,nors rūšiuojamas turi vežti nemokamai - tai koks man akstinas rūšiuoti? Žaliasis smegenų plovimas.
Dar labiau kelkit savo įkainius, dar daugiau žmonių bet kaip "rūšiuos". Jums gi pelnas, tai išsirūšiuokit.
tai etikečių rašytojams ir p-kit protą
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų