„Vasario mėnesį išvykęs į komandiruotę su tikslu sutaikyti Sakartvelo opozicijos ir pozicijos puses, Seimo URK pirmininkas ne tik kad sužlugdė pačią tarpininkavimo misiją, bet ir nediplomatiškais pareiškimais sukėlė tarptautinį skandalą, kas paskatino dar didesnį kovojančių pusių tarpusavio susipriešinimą ir taip sumenkino Lietuvos tarpininkavimo konflikte galimybes“, – antradienį Seime sakė opozicinių „valstiečių“ seniūnė Aušrinė Norkienė.
55 opozicijos parlamentarų pasirašytą teikimą dėl nepasitikėjimo Ž. Pavilioniu pristačiusi A. Norkienė taip pat kritikavo Ž. Pavilionį dėl jo pokalbio su provokatoriais iš Rusijos, Berlyne komandiruotės metu registruotos santuokos.
„Birželio 8 dieną paviešintame provokatorių įraše matyti, kad Ž. Pavilionis net deramai neįsitikinęs, su kokiais asmenimis bendrauja, šiems asmenims atskleidžia Lietuvos diplomatijos veikimo principus, pateikia užsienio politikų pavardes, komentuoja Lietuvos diplomatijos strateginius tikslus ir savo pasisakymais trečiųjų valstybių piliečių akyse siekia sumenkinti prezidento vaidmenį užsienio politikoje“, – sakė A. Norkienė.
Taip pat ji pažymėjo, kad išvykus į Vokietiją Seimo komiteto vadovui „nepavyksta išvengti asmeninių interesų komandiruotės metu regimybės“.
„Dėl visų šių aplinkybių esame įsitikinę, kad Ž. Pavilionis kaip Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas neturėtų likti šiose pareigose, nes nebekelia pasitikėjimo iš esmės“, – reziumavo opozicijos atstovė.
Pristačius Seime nepasitikėjimo tekstą, Ž. Pavilionis pateikia savo atsakymus, kuriais kaltinimus neigia, o save sako tapus Kremliau taikiniu dėl aktyvios veiklos prieš režimus Rytuose.
Baigus nagrinėti klausimą, Seime bus rengiamas slaptas balsavimas dėl nepasitikėjimo.
Pareiškimą dėl nepasitikėjimo Ž. Paviioniu pasirašė 55 parlamentarai iš „valstiečių“, socialdemokratų, „darbiečių“, Lietuvos regionų frakcijų, Seimo narių Mišrios grupės.
Pagal Seimo statutą, pasiūlymas atleisti Seimo pareigūną turi būti svarstomas, kai tai motyvuotu raštu pateikia Seimo valdyba, komitetas ar ne mažiau kaip penktadalis Seimo narių, tai yra ne mažiau kaip 29 parlamentarai.
Tam, kad Seimo pareigūnas būtų atleistas, slaptame balsavime turi balsuoti mažiausiai 71 parlamentaras.
Rusijos pokštininkai, žinomi pravardėmis „Vovan“ ir „Lexus“, su Ž. Pavilioniu susisiekė šių metų pavasarį, jis manė kalbantis su Rusijos opozicionieriumi Leonidu Volkovu. Tačiau įrašas paskelbtas birželį.
Vaizdo įraše Ž. Pavilionis dėsto savo ir valdančiųjų požiūrį įvairiais užsienio politikos klausimais, o pokalbio pabaigoje paragina pašnekovą nekreipti dėmesio į prezidento Gitano Nausėdos požiūrį ir pavadino prezidentą „simboliniu“.
Anksčiau URK pirmininkas Seimo opozicijos kritikos ir reikalavimo jį atleisti iš pareigų buvo sulaukęs dėl komandiruotės Sakartvele, kai jis viešai išreiškė paramą šios šalies didžiausiai opozicinei partijai ir tuomet suimtam jos lyderiui.