Šiandien Vyriausybė pritarė, kad neformalusis vaikų švietimas (NVŠ), išskyrus ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, bus vykdomas nuotoliniu būdu arba stabdomas lapkričio 3-9 dienomis, rašoma Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pranešime.
Jei nuotoliniu būdu neįmanoma organizuoti užsiėmimų, jų tvarkaraščius siūloma pakoreguoti ir veiklas perkelti ir vykdyti intensyvesniu grafiku po mokinių atostogų.
Lapkričio 3-9 dienomis bus stabdoma ir vaikų rudens stovyklų veikla. Jei stovyklų organizatoriai stovyklas organizuoja, naudodami savivaldybių ar valstybės biudžeto lėšas (pvz., yra laimėję projektų finansavimo konkursą) ir jau yra patyrę išlaidų, savivaldybių administracijoms siūloma šias išlaidas stovyklų organizatoriams apmokėti.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija įvertino ir tai, kad dalis privačių teikėjų dėl NVŠ veiklų stabdymo nebegalės organizuoti stovyklų. Ministerija planuoja organizuojant 2022 m. stovyklų finansavimo konkursą patikslinti šiuo metu galiojančią vaikų vasaros stovyklų finansavimo ir organizavimo tvarką ir joje numatyti papildomų atrankos balų skyrimą teikėjams, kurie negalėjo įvykdyti suplanuotų stovyklų šį rudenį.
Kaip jau buvo skelbta, mokinių atostogos prasidės lapkričio 3 d., į mokyklas jie grįš lapkričio 10 d.
Atostogos prailgintos dviem dienomis, kad po Vėlinių mokiniai grįžtų į klases praėjus inkubaciniam Covid-19 virusinės ligos laikotarpiui, t.y. septynioms dienoms. Šie sprendimai priimti reaguojant į prastėjančią situaciją šalyje. Per šventines dienas padaugėja susitikimų, žmonės lankosi pas gimines, tuomet auga ir užsikrėtimo tikimybė. Ministerija prašo tėvų sąmoningumo ir pasirūpinti, kad vaikai vengtų nereikalingų susibūrimų.
Savivaldybių administracijos ir mokyklos pasirūpins, kad visi besitestuojantys vaikai gautų po 2 greituosius antigenų savikontrolės testus ir galėtų juos atlikti namuose savarankiškai ar padedami tėvų pagal įprastą testavimo mokykloje grafiką. Sugrįžę į mokyklas vaikai taip pat atliks testus.
Tai padės laiku pastebėti ligą ir stabdyti galimą jos plitimą ir pasiekti, kad atostogų metu mokiniai jaustųsi saugiau ir nebūtų prarastas mokyklose pasiektas testavimo įdirbis.
Per savaitę po švenčių, kurią mokiniai ir mokytojai praleis ne mokyklose, galimo užsikrėtimo atveju išryškės simptomai, tokiu būdu viruso plitimas bus lokalizuotas vienoje šeimoje, neperneštas į mokyklas ir nepaskleistas daugelyje šeimos ūkių.