• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo liepos 9 d. į savo buvusias patalpas grįžta Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Skubiosios pagalbos skyrius. Tiesa, čia nedaug kas beprimena ankstesnį vaizdą. Po ilgiau nei metus trukusios renovacijos Skubiosios pagalbos skyrius pasikeitė iš pagrindų – jame atnaujintos visos darbo vietos bei pacientų zonos, suteikiant joms daugiau erdvės, komforto ir privatumo, renovuota korpuso vėdinimo bei kondicionavimo įranga, kiti inžineriniai tinklai.

11

Nuo liepos 9 d. į savo buvusias patalpas grįžta Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Skubiosios pagalbos skyrius. Tiesa, čia nedaug kas beprimena ankstesnį vaizdą. Po ilgiau nei metus trukusios renovacijos Skubiosios pagalbos skyrius pasikeitė iš pagrindų – jame atnaujintos visos darbo vietos bei pacientų zonos, suteikiant joms daugiau erdvės, komforto ir privatumo, renovuota korpuso vėdinimo bei kondicionavimo įranga, kiti inžineriniai tinklai.

REKLAMA

Atliekant remonto darbus nuo rūsio iki techninio aukšto, bendrai sutvarkyta apie 2,8 tūkst. kv. m. ploto. Šis infrastruktūros modernizavimo projektas finansuojamas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ lėšomis, dalį lėšų skyrė ir pati įstaiga. Bendra investicijų į Skubiosios pagalbos skyriaus atnaujinimą suma siekia 6,9 mln. eurų, rašoma pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

„Augant sveikatos paslaugų poreikiui, o kartu su juo – ir pacientų lūkesčiams dėl paslaugų kokybės bei teikimo sąlygų, akivaizdu, kad daugiau nei prieš 30 metų statytos ligoninės infrastruktūra nebepajėgia atitikti šiuolaikinių reikalavimų. Dėl to nuolat ieškome galimybių atsinaujinti iš įvairių finansavimo šaltinių, – sako Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės direktorė dr. Jelena Kutkauskienė. – Kita vertus, neseniai per visą pasaulį nuvilnijusi COVID-19 pandemija ir pastarojo laikotarpio geopolitinė padėtis Rytų Europoje verčia labai atsakingai įvertinti viešojo sektoriaus, o ypač sveikatos apsaugos sistemos, pasirengimą veikti ekstremaliomis sąlygomis.

REKLAMA

Šis aspektas buvo itin svarbus teikiant paraišką projekto „Skubios pagalbos skyriaus ir Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus infrastruktūros modernizavimas“ finansavimui, kurio tikslas – užtikrinti tolygų, saugų, nenutrūkstamą paslaugų teikimą ekstremalių situacijų metu, išlaikant paslaugų prieinamumą ir kokybę bei sudarant saugias sąlygas pacientams ir sveikatos priežiūros specialistams.“

REKLAMA
REKLAMA

Akivaizdūs pokyčiai pacientus ir lankytojus pasitinka vos peržengus Skubiosios pagalbos skyriaus slenkstį. Čia iš tolo šviečia registracijos terminalai, eilių valdymo ekranai, priimamajame suformuotos atskiros pirminio būklės įvertinimo (triažo) ir laukimo zonos savarankiškai atvykusiems ir greitosios medicinos pagalbos automobiliais atvežtiems pacientams, įdiegtas bevielis internetas, savitarnos zonoje veikia kavos bei užkandžių aparatai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Skubiosios pagalbos skyrius yra savotiška ligoninės vizitinė kortelė, nes daugelio pacientų kelias sveikatos priežiūros įstaigoje prasideda būtent čia. Džiaugiuosi, kad ši aplinka tapo kur kas patogesnė, šiuolaikiškesnė ir saugesnė, ji padės kurti teigiamą pacientų ir jų artimųjų patirtį ligoninėje bei geresnes darbo sąlygas mūsų personalui, – teigia RVUL vadovė dr. J. Kutkauskienė. – Norėčiau akcentuoti, kad Skubios pagalbos skyriaus modernizavimo sprendimai lems ne tik vizualiai matomus infrastruktūros pokyčius, bet ir taps ligoninėje diegiamos emocinio atsparumo didinimo programos dalimi.“

REKLAMA

Kas pasikeitė pacientams po renovacijos?

Pasak Skubiosios pagalbos skyriaus vedėjo Pauliaus Ukso, planuojant Skubiosios pagalbos skyriaus pokyčius, galvota ne tik apie fizinį atsinaujinimą, bet ir apie organizacinio proceso peržiūrėjimą, remiantis užsienio šalių – JAV, Vokietijos, Skandinavijos – patirtimi. Efektyviau suvaldyti į ligoninę atvykstantį pacientų srautą padės naujai įrengti greitosios apžiūros, vadinamieji „fast track“ kabinetai, į juos nukreipiant pacientus, kuriems nereikia atlikti papildomų tyrimų, o pakanka tik paprastos konsultacijos. Po renovacijos atsirado dar vienas papildomas apžiūros kabinetas traumas patyrusiems pacientams, įrengta daugiau vietų stebėjimo palatoje ir Reanimacijos ir intensyviosios terapijos palatoje, įsigyta papildomos įrangos, padedančios greičiau ištirti pacientą ir diagnozuoti sveikatos sutrikimą.

REKLAMA

„Ypatingą dėmesį skyrėme paciento kelio aiškumui – kad pacientai geriau suprastų kaip vyksta darbas Skubiosios pagalbos skyriuje, žinotų, kuriame savo vizito etape jie yra, kiek laiko dar reikės laukti, – pasakoja Skubiosios pagalbos skyriui vadovaujantis P. Uksas. – Šią informaciją pacientai galės matyti informaciniuose stenduose bei ekranuose, o specialiame terminale suvedę savo duomenis galės pasitikrinti, kuriuose kabinetuose jau buvo, o į kuriuos dar reikia eiti. Į visus kabinetus, pradedant nuo registratūros ir baigiant tyrimų bei apžiūros kabinetais, pacientus kvies užsidegęs jų eilės numeris švieslentėse – tokiu būdu išvengsime maišaties ir konfliktų, kylančių dėl nesupratimo kieno dabar eilė užeiti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

P. Uksas atskleidžia, kad siekiant valdyti streso rizikos veiksnius, nemažai investuojama ir į personalo kompetencijas – Skubiosios pagalbos skyriaus darbuotojai yra mokomi pagal specialią JAV ir JK įsikūrusio Krizių prevencijos instituto (CPI) metodiką, leidžiančią saugiai ir konstruktyviai reaguoti į distresą patiriančius asmenis.

„Atnaujinta bei išplėsta infrastruktūra reikšmingai sustiprino mūsų galimybes teikti pagalbą masinių nelaimių, gamtos stichijų sukeltų krizių ar kitų ekstremalių situacijų atvejais, o tuo pačiu modernizavimo sprendimai smarkiai pakeitė ir kasdienes mūsų skyriaus pacientų priėmimo ir darbuotojų darbo sąlygas, – džiaugiasi Skubiosios pagalbos skyriaus vedėjas P. Uksas. –

Esame pagrindinis skubiosios medicinos centras Vilniaus regione, todėl net ir remonto metu privalėjome užtikrinti visų asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimą pilna apimtimi. Šiuo laikotarpiu mums ir kolegoms teko „pagyventi“ susispaudus, netrūko įvairių logistinių ir veiklos organizavimo iššūkių, tačiau visiems susitelkus pavyko juos įveikti, ir dabar galime pasidžiaugti, kad nuo šiol Skubiosios pagalbos skyriuje dirbsime patogiau, efektyviau ir saugiau.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų