Vienuolika mirusiųjų buvo nepaskiepyti arba paskiepyti iš dalies.
3540 žmonių paskiepyti pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepyti 9167 žmonės.
Ligoninėse šiuo metu gydomi 1005 žmonės, 117 iš jų gydomi reanimacijoje. Palyginti su ankstesne para, žmonių ligoninėse yra devyniais mažiau.
Ligoninės ir mirtys
Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 97 žmonės – maždaug dviem dešimtimis mažiau nei para anksčiau.
77 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 823 žmonėms.
Per pandemijos piką šių metų sausį pacientų skaičiai ligoninėse buvo pasiekę 2,6 tūkst., dėl to teko reguliariai mažinti kitų medicinos paslaugų prieinamumą.
Per praėjusią parą mirė aštuoni vyresni nei 80 metų žmonės, iš jų pasiskiepiję buvo trys. Taip pat mirė trys vyresni nei 70 metų žmonės, po vieną vyresnį nei 40-ies, 50-ies ir 60-ies žmogų.
Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso Lietuvoje mirė 4885 žmonės, iš jų pilnai paskiepyti buvo 90. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejamos 9709 mirtys.
Vakcinacija
Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta per 1 mln. 732 tūkst. žmonių, pilnai vakcinuota per 1 mln. 597,8 tūkstančio.
Sustiprinančią skiepo dozę per parą gavo 1542 žmonės, iš viso iki šiol pakartotinai paskiepyta 20,6 tūkst. žmonių.
Iš viso Lietuvoje iki šiol skiepijimui sunaudota 3,18 mln. vakcinos dozių.
Dėl atnaujinimo darbų, dalies vakcinavimo duomenų Statistikos departamentas šiuo metu neskelbia.
Epidemiologinė situacija
14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų pasiekė 569,5 – per parą jis paaugo beveik dviem dešimtimis. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų dalis nekito ir siekia 6,3 procento.
Šalyje praėjusią parą atlikta 15 tūkst. molekulinių (PGR) ir 11,6 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 322,7 tūkst. žmonių, iš jų tebeserga 13 tūkst. 715 – keliais šimtais daugiau nei ankstesnę parą.
Svarbūs pakeitimai: trumpėja izoliacijos trukmė, ugdymo įstaigoms – specialus algoritmas
Nuo šiandien izoliacijos trukmė sąlytį turėjusiems asmenims trumpėja nuo 14 iki 10 dienų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Kaip ir anksčiau, suteikiama galimybė susitrumpinti izoliaciją, ne anksčiau kaip 7 izoliacijos dieną atliktus PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą, jei asmeniui nepasireiškia ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomai, t. y. staiga prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas. Primename, kad anksčiau tokiu metu atlikus testą izoliacija buvo trumpinama iki 10 dienų.
Esant kontaktui ugdymo įstaigoje, sprendžiant dėl izoliacijos, patvirtintas atskiras algoritmas, leidžiantis lanksčiau vertinti susidariusią situaciją, maksimaliai išlaikant tiek ugdymo tęstinumą, tiek švietimo procese dalyvaujančių asmenų saugumą.
Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo procese, nustačius COVID-19 ligos atvejį, izoliuojamas asmuo, kuriam patvirtinta koronaviruso infekcija. Įstaigos personalui taikoma izoliacija įprasta tvarka, ugdytiniai dalyvauja ugdymo procese.
Pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo procese, nustačius COVID-19 ligos atvejį, izoliuojamas asmuo, kuriam patvirtinta koronaviruso infekcija arba asmenys, kuriems atlikus testą kaupinių metodu, rezultatas yra teigiamas. Pastarieji lieka izoliacijoje 10 dienų arba iki individualaus neigiamo PGR tyrimo atsakymo. Įstaigos personalui taikoma izoliacija įprasta tvarka. Kaip ir iki šiol, nebus izoliuojami vakcinuoti ir persirgę mokiniai. Kiti ugdytiniai turi pasirinkimą – izoliuotis arba testuotis. Neizoliuojami mokiniai, kurie testuojasi savikontrolės greitaisiais antigeno testais tris kartus: iškart po atvejo nustatymo, antrą kartą – praėjus 48–72 valandoms ir pakartotinai trečią kartą – dar po 48 valandų.
Svarbu pažymėti, kad jei neįmanoma išlaikyti nustatyto testavimo dažnumo, galima testuotis artimiausią darbo dieną. Jeigu mokinys yra testuotas 24 val. iki patvirtinto COVID-19 ligos atvejo ar teigiamo kaupinio nustatymo, šis testas užskaitomas, kaip pirmas testas algoritme. Testavimo algoritmas galioja ne ilgiau, nei 10 dienų nuo paskutinės sąlyčio dienos.
Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja sąlytį turėjusiems mokiniams, dalyvaujantiems ugdymo procese, kuriems taikomas testavimo algoritmas, 10 dienų nuo paskutinės sąlyčio su sergančiuoju COVID-19 liga dienos nedalyvauti neformaliojo švietimo ar kitose veiklose, jei jose dalyvauja kitos ugdymo įstaigos vaikai, taip pat tokiems asmenims nerekomenduojama dalyvauti renginiuose, kitose žmonių susibūrimo vietose, rekomenduojama apriboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių. Bendraujant su kitais asmenimis, tokie mokiniai turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, laikytis saugaus atstumo ir kitų bendrųjų COVID-19 ligos prevencijos priemonių.
Nustačius COVID-19 atvejį, vykdant profesinį mokymą ar aukštojo mokslo studijas, izoliuojamas asmuo, kuriam patvirtinta koronaviruso infekcija. Visi kitiems taikoma izoliacija įprasta tvarka. Pažymėtina, kad visais atvejais neizoliuojami pagal pilną vakcinavimo schemą paskiepyti ir persirgę asmenys.
Visais atvejais ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomus jaučiantys asmenys neturi dalyvauti ugdymo procese ir patariama atlikti PGR tyrimą.
Atkreipiame dėmesį, kad tiek 10 dienų izoliacijos trukmė, tiek naujasis algoritmas ugdymo įstaigose taikomas tik naujai izoliuojamiems asmenims, taigi, tie, kurie iki teisės akto įsigaliojimo jau yra izoliacijoje po kontakto ugdymo įstaigoje, tęsti ugdymo proceso testuojantis negalės, tačiau galės susitrumpinti izoliacijos terminą pagal naują tvarką.