Į kovos lauką Gaižiūnų poligone šalia Jonavos riedėjo galingieji tankai „Leopard“. Dalis priešo pajėgų sunaikintos, kitos pasipustė padus.
Taip bendra Lietuvos ir NATO sąjungininkų karine operacija baigėsi tarptautinės lauko taktikos pratybos „Geležinis vilkas“.

„Daugianacionalinė kovinė grupė kontratakavo, sunaikindama priešą, užimdama nusileidimo zoną ir sudarė sąlygas parašiutinėms operacijoms“, – aiškino „Geležinio vilko“ brigados atstovas Robertas Šiuša.
Danguje virš Jonavos ratus suko lėktuvai. Prasidėjo kitos pratybos „Staigus atsakas“ – orlaiviais iš Italijos ir Vokietijos į Lietuvą perdislokuoti 1700 karių su karine technika iš Jungtinių Amerikos Valstijų 173-osios oro desanto brigados.
Pratybos – aiškus atgrasymo ženklas
Pratybos „Staigus atsakas“ tuo pačiu metu vyko Norvegijoje, Švedijoje, Suomijoje, Latvijoje ir Lietuvoje. Sąjungininkai demonstravo, kaip greitai gali atsidurti karo zonoje, jei to prireiktų.
„Tokios pratybos, kaip šios, yra puiki galimybė NATO sąjungininkams ir partneriams išbandyti greitą ir ryžtingą pajėgų perdislokavimą ne vien Europoje, tačiau ir bet kur pasaulyje“, – sakė 7-ojo JAV kovinio rengimo centro vadas Stevenas P. Carpenteris.
Pasak Krašto apsaugos ministrės Dovilės Šakalienės, šios pratybos yra prieš dvejus metus Vilniaus NATO viršūnių susitikime patvirtintų regioninių gynybos planų praktinis įgyvendinimas.
„Tai tiek parengtis, vadovavimo grandinės, bendras veikimas, sinchronizuotas planų įgyvendinimas labai gerai atsako į klausimą, veikia ar ne kolektyvinė gynyba. Tai matome, kad pasirengimas vyksta pilnu tempu“, – sakė ministrė.
Pratybos, pasak kariškių, tai ir aiškus atgrasymo ženklas.
„Tai įrodo mūsų visų gebėjimą veikti viename regione, atliekant skirtingas užduotis ginant teritoriją, ją atkovojant ir dedant, įrodant savo indėlį į parengties užtikrinimą konkrečiai Lietuvoje“, – kalbėjo Lietuvos divizijos vadas Aurelijus Alasauskas.
Šiose pratybose Lietuvoje dalyvavo apie pusketvirto tūkstančio karių ir beveik 800 karo technikos vienetų – tankų, kovinių mašinų, oro gynybos sistemų.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:


















































































































































































































































Štai kodėl Vokietijos brigada Lietuvoje nėra tik karinis vienetas. Tai žinutė Maskvai. Tai jau ne vien NATO šalių politinio sprendimo klausimas. Dabar maskvėnai gauna žinią – Lietuvos užpuolimas automatiškai reiškia karo paskelbimą Vokietijai, nes jos kariai bus pirmose eilėse gindami mūsų teritoriją. O Vokietijos įtraukimas į karą automatiškai uždaro klausimą ar įsitrauks kitos šalys, tame tarpe ir JAV.
Tuo pačiu tai, dėkui Dievui, ir Merkel Vokietijos pabaiga su visomis jos utopijomis. Neapgalvota priklausomybė nuo energijos išteklių – masinė imigracija – priklausomybė nuo Maskvos energetikos ir Kinijos rinkų. Visa tai Europą darė pasyvia.
Mertzas pasisako už branduolinę energetiką, suprasdamas, kad dekarbonizacija be branduolinės energijos – tai fantazija. Vokietija privalo nutraukti ideologinį atsisakymą ir kurti švarią, saugią, nuo užsienio autokratų nepriklausomą energetikos sistemą.
Merzas taip pat supranta, kad Prancūzija yra svarbiausia Vokietijos strateginė partnerė žemyne. Jis palaiko atnaujintą Prancūzijos ir Vokietijos ašį – ne kaip tuščią gestą, bet kaip pamatą stipriai, autonomiškai Europai, gebančiai apsiginti.
Migracijos klausimu jis sako tai, ką dauguma vokiečių kalba tyliai virtuvėse – migracijos politika yra pražūtis Vokietijai – reikia tvarkos, kontrolės ir griežto sienų saugojimo – ne miglotų pažadų. Pilietybė vėl turi kažką reikšti.
Vokietija liaujasi buvus užsienio interesų subrangovas – tiek dėl rusiškų dujų, tiek dėl amerikietiškos apsaugos. O Lietuvai, kaip ir visai Europai to reikėjo seniai.