„Kolekcija įdomi. Savininkas, matyt, buvo akivazdžiai įtakotas „Audemars Piguet“, – taip per kratas rastus laikrodžius apibūdino laikrodžių ekspertai „Three Old Mechanics“.
Pasak ekspertų, iš 27 laikrodžių 14 yra Šveicarijos prabangių laikrodžių gamintojo „Audemars Piguet“, „Royal Oak“ kolekcijos.
„Trys vienetai net auksiniai, su turbilijono mechanizmu (vieno kaina vidutiniškai apie 230 000 eur)“, – teigia „Three Old Mechanics“
Kiti laikrodžiai, anot ekspertų, paprastesni, bet neprasti – geltono, balto aukso. Vieneto kaina siekia vidutiniškai nuo 30 iki 60 tūkstančių eurų.
Kolekcijoje taip pat yra:
- keturi vienetai šeicarų prekės ženklo „Rolex“ laikrodžių iš serijų „Dayjust“ (vertė maždaug 7 tūkst. eurų) ir „Day Date“ (30 tūkst. eurų).
- „Omega Speedmaster“ (8 tūkst. eurų), „Hublot Fusion“ (10 tūkst. eurų), auksinis „Bulgari Octo“ (15 tūkst. eurų) su tiksliu „Zenith El Primero“ mechanizmu.
- FNTT paimtoje laikrodžių kolekcijoje gali būti ir „Richard Mille RM 052 Skull“, kurio vertė siekia apie pusę milijono eurų.
„Ir vyšnelė ant torto, jei nebūsių suklydęs: „Patek Philippe Grandmaster ref: 6300“ su amžinu kalendoriumi, už 6,5 milijono eurų (čia jei pasiseks)“, – priduriama „Three Old Mechanics“ įraše.
Atliktos 32 kratos, rasta 0,5 milijono grynųjų pinigų
Atliekant ikiteisminį tyrimą dėl įmonės „Foxpay“ veiklos, iš viso buvo sulaikyti septyni asmenys, tarp jų – minėtos įmonės savininkė Ieva Trinkūnaitė ir jos sugyventinius Vilhelmas Germanas.
Institucijos atskleidžia, kad buvo atliktos 32 kratos, kurių metu rasta 0,5 milijono eurų grynųjų pinigų, technikos ir elektroninės informacijos, kriptovaliutos bei turto, meno dirbinių.
„Buvo atliktos 32 kratos, buvo pasitelkta 80 pareigūnų <...>. Į pagalbą buvo pasitelkti ir policijos pareigūnai bei „Aras“ pareigūnai. Sulaikyti 7 asmenys, jie buvo apklausti. Skaičius nėra galutinis, ikiteisminio tyrimo veiksmai atliekami ir dabar, įtariamųjų skaičius gali kisti, jų gali būti daugiau <...>.
Buvo surastas labai didelis grynųjų pinigų kiekis, apie pusę milijono eurų ir didelės vertės turtas“, – teigė FNTT Specialiųjų užduočių valdybos viršininkas Robertas Šadianecas.
R. Šadianecas pridūrė, kad buvo rastos ir kriptovaliutų piniginės.
Procesinis tyrimas prasidėjo vasarą, po generalinės prokurorės kreipimosi. Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl galimo turto pasisavinimo, sukčiavimo, korupcijos, papirkinėjimo, kyšininkavimo, „pinigų plovimo“.
Įtariamiesiems gresia bauda ir laisvės atėmimo bausmės. Teigiama, kad visiems įtariamiesiems pareikšti panašūs kaltinimai dėl pinigų plovimo, papirkinėjimo ir turto pasisavinimo.
Monikai Navickienei pretenzijų neturi
Specialiųjų tyrimo tarnybos (STT) direktoriaus pavaduotojas Jovitas Raškevičius teigė, kad teisėsauga ikiteisminiame tyrime dėl įmonės „Foxpay“ veiklos jokių pretenzijų parlamentarei, buvusiai socialinės apsaugos ir darbo ministrei Monikai Navickienei pretenzijų neturi.
„Noriu paneigti eskalacijas viešojoje erdvėje – atliekamame ikiteisminiame tyrime poniai M. Navickienei mes klausimų ir pretenzijų neturime“, – penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė J. Raškevičius.
STT atstovas pabrėžė, kad ikiteisminiame tyrime fokusuojamasi į įmonės „Foxpay“ veiklą, tiriant galimai neteisėtą poveikį viešiesiems pirkimams.
Tiesa, teisėsaugos atstovai penktadienį patvirtino, jog atliekant ikiteisminį tyrimą, buvo sulaikytas eksministrės, konservatorės M. Navickienės vyras Mindaugas Navickas.
Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Artūras Urbelis teigė, kad atliekant tyrimą, įtariamiesiems taikomos įvairios kardomosios priemonės.
„Byloje dalyvaujantiems įtariamiesiems parinktos kardomosios priemonės – tai rašytiniai pasižadėjimai ir užstatai, o vienam įtariamajam, žinia, parinkta kardomoji priemonė – suėmimas“, – sakė prokuroras.
Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienį leido dviem mėnesiams suimti vieną įtariamųjų tyrime dėl „Foxpay“ veiklos V. Germaną.
A.Urbelis pažymėjo, kad teismas, paskirdamas įtariamiesiems kardomąsias priemones, atsižvelgė į prokuratūros argumentus, jog asmenys gali bėgti, slėptis nuo teisėsaugos, trukdyti procesui, daryti naujas nusikalstamas veikas
„Žinia, kad asmuo iš probacijos sąrašų buvo išbrauktas tik 2022 m. vasario mėnesį, teistas už sunkių nusikalstamų veikų padarymą, kurių senaties terminas yra 5 metai, tai akivaizdu (...), kad 5 metai nėra suėję. Taigi, inkriminuojant nusikalstamo pobūdžio veikas, tarp jų – ir sunkias, pagrįstai manoma, kad asmuo, būdamas laisvėje, gali daryti nusikalstamas veikas“, – apie vieną iš įtariamųjų kalbėjo A. Urbelis.
Prokuroras pažymėjo, jog yra požymių, kad galimos nusikalstamos veikos, kurios yra tiriamos, galėjo būti padarytos asmenims bendrininkaujant.
„Nenustatyti bendrininkai nusikalstamos veikos. (...) Nusikalstama veika padaryta nevienasmeniškai, tai yra padaryta tam tikra bendrininkavimo forma, kuri įvardinta įtarimuose“, – sakė A. Urbelis.
STT tyrimo ėmėsi Lietuvos bankui atliekant patikrinimą dėl „Foxpay“ veiklos
Trečiadienį portalas „15min.lt“ pranešė, jog teisėsauga sulaikė finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininkę Ievą Trinkūnaitę ir jos sugyventinį Vilhelmą Germaną.
Anot portalo, teisėsauga tyrime dėl galimų finansinių nusikaltimų sulaikė ir buvusios socialinės apsaugos ir darbo ministrės, konservatorės Monikos Navickienės vyrą, verslininką Mindaugą Navicką.
Specialiųjų tyrimų tarnyba birželį dėl galimai neskaidrios „Foxpay“ veiklos pradėjo ikiteisminį tyrimą. Tyrimas vykdomas dėl galimo nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo, piktnaudžiavimo, sukčiavimo, turto pasisavinimo ir iššvaistymo, kyšininkavimo bei papirkimo.
Šiuo metu ikiteisminiame tyrime nustatytos aplinkybės, kad bendrininkų grupė, susidedanti iš mažiausiai 4 asmenų, galimai pasinaudodami turima įtaka Lietuvoje licencijuotos finansų įstaigos darbuotojams, žinodami, kad tam tikros lėšos yra įgytos nusikalstamu būdu, pažeisdami pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos reikalavimus, šiomis lėšomis galimai atliko finansines operacijas arba sudarė galimybę tokias operacijas atlikti.
Įtariama, kad tokiu būdu 2023–2024 metais galėjo būti legalizuota mažiausiai 17 mln. eurų suma.
Siekdami nuslėpti atliktus pažeidimus nuo Lietuvos banko ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) atliekamo finansų įstaigos inspektavimo, bendrininkai tam tikriems finansų įstaigos darbuotojams, kurių veikla yra susijusi su pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencija (kurie yra prilyginami valstybės tarnautojams dėl jų vykdomų pareigų), galimai mokėjo kyšius.
Įtariama, kad kyšiai galėjo būti mokami už tai, kad darbuotojai nuo patikrinimo nuslėptų ir sunaikintų svarbus duomenis, kurių pagrindu būtų galima konstatuoti aukščiau nurodytus pažeidimus ir finansų įstaigai taikyti pagrįstas poveikio priemones.
Šiuo metu nustatyta galimų kyšių suma siekia per 100 tūkst. eurų.
Taip pat, šiame ikiteisminiame tyrime yra nustatyta, kad bendrininkų grupė, kurioje taip pat dalyvavo ir anksčiau minimų nusikalstamų veikų padarymų įtariami asmenys, galimai pasisavino jų žinioje buvusį svetimą turtą – užsienio kompanijai priklausančią, daugiau nei 24 mln. eurų kainuojančią specializuotą kriptovaliutos „kasimo“ įrangą.
Be to, šiame tyrime taip pat yra tiriamos aplinkybės, susijusios su UAB „LitLab“ administracinio pastato statybomis, ir UAB „Foxpay“ dalyvavimu valstybinių institucijų viešuosiuose pirkimuose.
STT tyrimo ėmėsi, Lietuvos bankui (LB) atliekant patikrinimą dėl „Foxpay“ veiklos. Taip pat LB papildomai kontroliuoja centrinio banko nurodymų nesilaikiusios „Foxpay“ per mokėjimų sistemą „Centrolink“ teikiamas viešąsias paslaugas
„Foxpay“ vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje atsidūrė tada, kai pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – M. Navickienės sutuoktinis M. Navickas.
M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Vėliau 15min.lt pranešė, kad pernai ministrė kartu su I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų. Dėl kilusio skandalo dėl ryšių su I. Trinkūnaite bei V. Germanu, M. Navickienė pasitraukė iš ministrės posto.