Prezidentas sakė, kad po susitikimų su regionų politikais jam kyla klausimų dėl regionų politikos aiškumo. Taip pat buvo aptartas būsimas turizmo sezonas pajūriui. G. Nausėda tikino, kad krizės pradžioje pajūrio savivaldybės sunkiau tvarkėsi su karantinu ir bendra situacija, bet dabar padėtis pagerėjo.
„Turizmo sezonas šiems regionams yra nepaprastai svarbus, nes jis generuoja didelę dalį pajamų. Kol kas, deja, nėra jokių rekomendacijų, kaip mes turėsime ilsėtis. Kol kas turime rekomendacijas, kaip turime gyventi. <..> Tai svarbus klausimas [turizmas], kuris neduoda ramybės pajūrio rajonų savivaldybėms“, – sakė prezidentas.
Jis pridūrė, kad savivaldybių finansai patiria stresą, bet kol kas tai pakankamai gerai sprendžiama, savivaldybės turi daugiau lankstumo skolintis.
Prezidentas taip pat komentavo Seimo nenorą skirti dvi jo siūlomas teisėjas į Konstitucinį teismą. „Negavau kriterijų, nežinau pagrindo, kodėl Seimas nepriėmė. Kada teiksiu, tai mano dispozicija. Seimas dėl to gali kreiptis į Konstitucinį teismą, bet ką jis atsakys, niekas nežino“, – kalbėjo prezidentas.
Prezidento patarėjas Simonas Krėpšta taip pat komentavo, kad prezidentas su savivaldybėmis daug kalbėjo apie finansus ir pasirengimą vasarai.
„Yra pozityvių ženklų, kurortai laukia vasaros. Bet su nerimu, nes neaišku, kaip apsaugoti turistus. <..> Prezidentas sakė, kad reikia sveikatos standarto, pasirengimo, visuomenės sąmoningumo. Prezidentas taip pat bendravo ir su medikais. <..> Šiuo metu skaičiai neblogi, bet situacija išryškino silpnąsias vietas, pirmiausia – sveikatos apsaugos finansavimo spragas. Na, ir antrasis iššūkis, kuris išryškėjo – vadybos problemos, vienos ligoninės puikiai susitvarko, o štai kitos – ne“, – sakė prezidento patarėjas.
Jis taip pat aiškino, kad prezidentūra domisi sąlygomis, kurios leidžia sušvelninti karantiną. Esą reikia pirmiausia sulaukti pirmų rezultatų [sušvelninus], o tada svarstyti apie tolimesnį švelninimą.
Regionų politika – aktuali
Valstybės vadovas nuotoliniu būdu šiandien bendravo su Klaipėdos regiono savivaldybių merais, vietos medikų atstovais ir Jūros tyrimų instituto vadovybe.
„Konferencinių skambučių metu bus aptarta, kaip septynios savivaldybės – Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Neringos, Palangos, Skuodo rajono ir Šilutės rajono – tvarkosi su koronaviruso pandemijos (COVID-19) keliamais iššūkiais, kokia padėtis šiuo metu yra regiono sveikatos apsaugos įstaigose, kaip įgyvendinamos paramos ekonomikai priemonės ir kokių žingsnių reikėtų, siekiant iš krizės išeiti sustiprėjus“, – sakė prezidento patarėjas Antanas Bubnelis.
Kalbėdamas su merais prezidentas kėlė klausimą, kokiomis priemonėmis reikėtų spręsti didžiausias regiono aplinkosaugos problemas.
Ekonominės ir socialinės politikos grupės patarėjai savo ruožtu nuotoliniu būdu bendravo su regiono savivaldybių socialinių paslaugų skyrių vedėjais, Užimtumo tarnybos ir „Sodros“ atstovais, verslininkais.
Numatyti buvo ir Nacionalinio saugumo grupės patarėjų pokalbiai su Klaipėdos regiono policijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Krašto apsaugos savanorių pajėgų atstovais.
Švietimo, mokslo ir kultūros grupės patarėjai aktualius klausimus aptarė su regiono savivaldybių švietimo skyrių vadovais, profesinių mokyklų ir aukštųjų mokyklų vadovais, regioninės kultūros tarybos nariais.