• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šalies vadovas Gitanas Nausėda sako, kad dar per anksti priimti sprendimus dėl karių siuntimo į Ukrainą taikai palaikyti.

Šalies vadovas Gitanas Nausėda sako, kad dar per anksti priimti sprendimus dėl karių siuntimo į Ukrainą taikai palaikyti.

REKLAMA

„Manau, kad šitam sprendimui susifermentuoti tikrai yra per ankstyvas etapas“, – trečiadienį teigė prezidentas.

Taip G. Nausėda žurnalistams kalbėjo vykstant Prancūzijos rengiamam aukščiausiojo lygio susitikimui Ukrainos ir Europos saugumo klausimais, kuriame šalies vadovas dalyvauja konferenciniu skambučiu.

Anot prezidento, norint priimti sprendimą dėl karių siuntimo, privalu atsakyti į klausimą, „kokiomis sąlygomis ir kokioje stadijoje šie taikos palaikytojai galėtų atsirasti“.

„Taip, tokios diskusijos vyksta (dėl karių siuntimo – BNS), bet galimi labai įvairūs formatai. Pirma – kokiu atveju tie taikos palaikytojai būtų Ukrainoje nusiųsti, na, įsivaizduoju, kad tai galima būtų svarstyti tik taikos sudarymo arba ugnies nutraukimo scenarijumi“, – kalbėjo prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA

Šalies vadovo patarėja užsienio politikos klausimais Asta Skaisgirytė, yra sakiusi, jog Lietuva galėtų siųsti į Ukrainą karius instruktorius apmokyti vietinėms pajėgoms.

REKLAMA

„(...) dėl karių siuntimo platesnėms operacijoms tikrai dar nėra apsispręsta, o ir Lietuvoje mes esam paprašę ir Krašto apsaugos, Užsienio reikalų ministerijų patarimo“, – kalbėjo G. Nausėda.

Europos sąjungininkai vieningos pozicijos dėl taikdarių siuntimo į Ukrainą neturi.

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Keiras Starmeris (Kiras Starmeris) sakė, kad yra pasirengęs apsvarstyti galimybę dislokuoti britų pajėgas taikai palaikyti. 

REKLAMA
REKLAMA

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emaniuelis Makronas) antradienį vienam regioniniam laikraščiui teigė, jog nors Paryžius „nesiruošia siųsti į frontą sausumos pajėgų, kurios dalyvautų konflikte Ukrainoje“, jis svarsto galimybę siųsti „ekspertus ar net ribotą karių skaičių“ į nekonfliktines zonas, siekiant konsoliduoti ir sustiprinti Ukrainą.

Tuo metu Vokietijos kancleris Olafas Scholzas (Olafas Šolcas) pareiškė, kad diskusijos dėl taikos palaikymo pajėgų siuntimo į Ukrainą vyksta „visiškai per anksti“.

0 ožys jau senai siuntė...
0 ožys jau senai siuntė...
Remigijus Žemaitaitis
Kol mane kaltina Lietuvos politikai, kad šiandien aš nedalyvauju susitikime prezidentūroje, nes susitikimą iškeičiau į NATO KOMITETŲ POSĖDĮ.
Dalyvauju ten, kad nenoriu gerti kavos, o noriu realiai žinoti, kas vyksta ir kuo kvėpuoja NATO, ką sako profesionalai, kokią informaciją jie valdo ir turi.
Šios dienos galutiniame saugumo komitete Admiral Giuseppe Cavo Dragone, kuris yra NATO pirmininkas gynybos komiteto, aiškiai pasakė, V. Putinas-jis, niekada nepuls Baltijos šalių, nes NATO sistema yra labiau modernesnė, stipresnė, labiau pasiruošusi, vieninga ir gerai ginkluota.
Jis neturi jokių šansų.
Gal laikas baigti tą karo ir bauginimo temą.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų