Ceremonijoje 30-ies laivų vilkstinę į jūrą vedė Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų laivas „Jotvingis“.
Iš jo į Baltijos jūrą nuleisti vainikai ir taip pagerbti iš jūros negrįžę žmones, kurie savo gyvenimus paaukojo garsindami Lietuvą, kurdami jūrinės valstybės pamatus, puoselėdami šalies jūreivystės istoriją.
Anot Lietuvos kariuomenės, kartu vilkstinėje plaukė priešmininiai laivai „Skalvis“ M53, „Kuršis“ M54“, patruliniai „Žemaitis“ P11, „Dzūkas“ P12 ir gelbėjimo laivas „Šakiai“.
Ceremonijos metu maldą už žuvusius jūroje sukalbėjo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius ir palaimino Klaipėdos įgulos vyresnysis kapelionas kmdr. Remigijus Monstvilas.
Žuvusiųjų pagerbimo ceremonija – kasmetinė ir viena seniausių Jūros šventės tradicijų, gimusi tarpukaryje – 1934 metais organizuojant pirmąsias Jūros šventes Klaipėdoje ir į jas pritraukiant kuo platesnę Lietuvos visuomenę.
Žuvusieji jūroje buvo pagerbti tylos minute.
Karinių laivų prasilenkimo ir pagarbos atidavimo ceremonija yra sena jūrinė tradicija, kurios metu laivai atiduoda pagarbą ir parodo taikius ketinimus vienas kito atžvilgiu. Kariniams laivams artėjant vienas priešais kitą, laivų deniuose išsirikiuoja įgulos ir atiduoda pagarbą prasilenkiančio laivo įgulai.
Laivui, kuriame yra aukščiausio rango karininkas arba valstybės pareigūnas, pagarba visuomet atiduodama pirma.