Pasak jo, finansavimas turėtų būti mišrus – skolinantis trumpalaikiams gynybos projektams, tuo metu tęstinius, ilgalaikiams projektus finansuoti iš gynybos mokesčio.
„Manau, kad turime taikyti mišrų metodą. Tiems projektams, kurie laikini ar vienkartiniai, tinka ir skolinimasis. Tiems projektams, kurie tęstiniai, reikalauja nuolatinių finansinių išteklių, gali tikti ir gynybos mokesčio idėja“, – ketvirtadienį Šiauliuose žurnalistams sakė G. Nausėda, paklaustas apie verslo iniciatyvą gynybai skirti 4 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).
Prezidentas kalbėjo, kad Lietuva turi erdvės skolintis daugiau.
„Reikėtų kalbėti apie eilę alternatyvų, įskaitant ir skolinimąsi. Mes, beje, tiek pernai, tiek šiemet pasiekėme, kad būtų numatyta ta skolinimosi sąlyga iki 3 proc. BVP. Pernai tuo nebuvo pasinaudota, tikiuosi, kad tai bus padaryta šiemet“, – sakė prezidentas.
Pasak G. Nausėdos, iniciatyva „4 procentai“ yra sveikintina, tačiau pats verslas turėtų būti solidarus bei taip pat prisidėti prie papildomų išlaidų gynybai. Tačiau pridėtinės vertės mokestis gynybai, anot jo, neturėtų būti didinamas.
„Jei siūloma didinti finansavimą didinant pridėtinės vertės mokestį, kiekvienas ekonomikos studentas pasakys, kad tai vartotojų mokestis, gyventojų sumokamas mokestis, kurį ne verslas moka“, – kalbėjo prezidentas.
„Norėtųsi, kad vis dėlto mūsų gynybos finansavimas būtų socialiai teisingas“, – teigė G. Nausėda.