„Policija tęsia ikiteisminį tyrimą, todėl jo komentuoti negaliu. Vis dėlto, gylis šitos problemos, tikėtina, yra didesnis, nei buvo manyta iš pradžių. (…) Taip, kibernetinis incidentas buvo fiksuotas, tačiau kokia yra žala – dar nustatinėjama“, – sakė NKVC vadovas Vilmantas Vitkauskas.
„Buvo išnaudotos tam tikros silpnybės, sistemų pažeidžiamumas“, – pridūrė jis.
NKVC vadovas taip pat teigė, kad Vyriausybės kanclerė kreipėsi į Paslapčių apsaugos koordinavimo komisiją, kad ši įvertintų paskelbtų dokumentų autentiškumą ir jautrumą.
„Institucijų, kurių dokumentai buvo paviešinti, paprašyta juos įvertinti: ar jie yra pilnai paviešinti, ar dalinai, kažkiek klastotės įpinant“, – kalbėjo V. Vitkauskas.
Besibaigiant Vilniaus viršūnių susitikimui, socialiniame tinkle „Telegram“ pasirodė informacija apie galimai nutekintus duomenis, susijusius su NATO renginio organizavimu.
Įsilaužėliai, pasivadinę „Iš Rusijos su meile“, teigia pasiekę neviešus NATO viršūnių susitikimo organizatorių duomenis apie renginio apsaugą, sužinoję už tai atsakingų pareigūnų pavardes, delegacijų judėjimo maršrutus, naudojamas saugumo sistemas ir panašiai.
Paviešintoje informacijoje skelbiama apie trisdešimt dokumentų, nurodomi konkretūs viešbučiai, kuriuose buvo apsistoję valstybių vadovai ir delegacijos, atvykimo į oro uostus laikai, vadovų apsaugos darbuotojų vardai ir pavardės, jų ginklų tipai, ryšio priemonių specifikacijos.
Paviešintos ir policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ snaiperių pavardės, skelbiami saugumo grupės posėdžių rengiantis viršūnių susitikimui protokolai, tuo metu planuoti sprendimai dėl oro erdvės, eismo, Rusijos ir Baltarusijos tranzito ribojimų.
Valstybės saugumo departamentas pagal kompetenciją atliko pirminį incidento vertinimą. Dėl šio incidento policija pradėjo ikiteisminį tyrimą.