Japonijos būtinosios medicinos pagalbos asociacija ir dar trys kitos medikus vienijančios organizacijos perspėjo, kad kaukių dėvėjimas karštuoju metų laiku gali sukelti šilumos smūgį. Ekspertų manymu, veidą dengiančios kaukės ne tik trikdys žmonių kvėpavimą ir širdies ritmą, bet ir prisidės prie perkaitimo.
Jie rekomenduoja daryti „kaukių dėvėjimo pertraukas“, kad organizmas pailsėtų, tuo metu privalomai laikantis distancijos nuo kitų žmonių. Maža to, medikai rekomenduoja dažniau gerti vandenį, kad būtų išlaikomas vandens balansas organizme.
Ekspertai taip pat siūlo patalpose naudoti užuolaidas, kad būtų išvengta staigaus temperatūros pakilimo vėdinant patalpas. Gyventojams taip pat rekomenduojama užsiimti lengvais fiziniais pratimais namuose arba trumpam pasivaikščioti lauke, kad kūnas priprastų prie karščio iki vasaros orų.
Specialistai pažymi būtinybę atkreipti dėmesį į vienišus pagyvenusius asmenis, nes šie, nuolatos būdami vienoje patalpoje, susiduria su šilumos smūgio rizika.
Optimali temperatūra virusui plisti
Kinų mokslininkai neseniai nustatė optimalias oro sąlygas naujojo koronaviruso plėtrai. Landžou universiteto mokslininkai ištyrė 3,75 mln. patvirtintų Covid-19 atvejų 185 pasaulio šalyse nuo sausio 21-iosios iki gegužės 6-osios. Buvo nustatyta, kad 60 proc. jų užsikrėtė vietose, kur temperatūra siekė 5-15 °C, o absoliuti oro drėgmė siekė 3-10 g/m³.
Tyrimo rezultatai rodo, kad egzistuoja optimali klimato zona, kurioje viruso SARS-CoV-2 koncentracija ženkliai išauga. Tai reiškia, kad Covid-19 pandemija gali plisti ciklais, o proveržiai gali pasikartoti vidutinių platumų klimato miestuose 2020-ųjų rudenį.