• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pateikdama naujausią epidemiologinę informaciją Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė pranešė, kad vienas naujas atvejis kelia itin daug nerimo, mat nėra aišku, kaip žmogus užsikrėtė. Taip pat fiksuoti nauji įvežtiniai atvejai.

Pateikdama naujausią epidemiologinę informaciją Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė pranešė, kad vienas naujas atvejis kelia itin daug nerimo, mat nėra aišku, kaip žmogus užsikrėtė. Taip pat fiksuoti nauji įvežtiniai atvejai.

REKLAMA

Lietuvoje per paskutinę parą nustatyti 3 nauji koronaviruso atvejai. Viso nuo epidemijos pradžios fiksuoti 1687 susirgimai. Šiuo metu vis dar serga 334 asmenys, jau 1273 laikomi pasveikusiais.

Nuo birželio 1 d. užfiksuoti 4 įvežtiniai ligos atvejai. Asmenys atvyko iš Didžiosios Britanijos, Švedijos, Norvegijos ir Nigerijos.

R. Lingienė informavo, kad vis dar aktyvūs ligos židiniai yra fiksuojami Vilniaus, Kauno ir Utenos apskrityse.

Vakar patvirtinti 3 atvejai – du Vilniaus apskrityje, vienas Klaipėdoje. Du atvejai yra įvežtiniai.

REKLAMA
REKLAMA

„Pirmasis atvejis iš Vokietijos, asmuo birželio 2 d. apie 7 val. ryto kirto Lietuvos sieną ties Kalvarijų kontrolės punktu, keliavo iš viso 6 asmenys, 4 jų – iš Jungtinės Karalystės, du iš jų buvo vairuotojai, todėl jiems privaloma izoliacija. 

REKLAMA

Vienas asmuo keliavo iš Vokietijos, įsėdo į autobusą Diuseldorfe ir šio asmens dabar ieškome, tad visus asmenis, kurie žino, kad jų pažįstamas, artimas asmuo, apie kurį žinome, galėtų informuoti ir kad asmuo paskambintų į karštąją NVSC liniją.

Patvirtintas asmuo vos grįžęs užsiregistravo tyrimui ir jo rezultato laukę izoliuotas. Lietuvoje šis asmuo turėjo artimą sąlytį su vienu asmeniu“, – sakė R. Lingienė.

REKLAMA
REKLAMA

Užsikrėtė jūreivis, dirbęs Nigerijoje 

Antrasis atvejis Vilniaus apskrityje – koronavirusas nustatytas „Humanos“ sandėlio darbuotojai, įmonėje, esančioje Kibirkšties g. 6.

„Tai yra didelis sandėlis, kuriame dirba keli šimtai darbuotojų vienu metu. Asmuo susirgo gegužės 23 d., po dviejų dienų sirgimo kreipėsi nuotoliniu būdu į šeimos gydytoją, bet iš pradžių buvo gydytas dėl kitos ligos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atliekant epidemiologinę diagnostiką nustatyti du sąlytį turėję asmenys šeimoje ir net 61 asmuo turėjo sąlytį darbovietėje. Taigi atvejų nėra daug, bet kiek jie imlūs darbui, kiek daug turi atlikti epidemiologai, kad epidemija būtų valdoma.

Organizuojamas visų darbuotojų ištyrimas, užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, asmens apklausti nepavyksta dėl tikrai labai blogos asmens sveikatos būklės ir bendraujama su artimaisiais“, – kalbėjo NVSC atstovė.

REKLAMA

Klaipėdos apskrityje registruotas atvejis iš Nigerijos, tai – jūreivis, Ukrainos pilietis, praėjusią savaitę grįžo iš Nigerijos, kur dirbo laive.

Vėliau iš Ispanijos skrido lėktuvu į Madridą, Frankfurtą ir Rygą, iš kur parvažiavo įmonės automobiliu.

„Su juo vyko kiti laivo įgulos nariai – apie 14 asmenų ir vairuotojas. Autobusas buvo nuomotas iš kitos įmonės“, – sakė R. Lingienė.

Asmuo pirmuosius simptomus pajuto dar Nigerijoje, todėl NVSC skubiai įspės apie rizikingus skrydžius.

REKLAMA

Taip pat prašoma su NVSC susisiekti lietuvius, kurie gegužės 29 dieną skrido iš Frankfurto į Rygą.

Izoliacijoje šiuo metu yra 294 asmenys, paveiktomis teritorijomis laikomos visos šalys. 

Nuo COVID-19 infekcijos mirė 71 žmogus, 9 užsikrėtusieji koronavirusu mirė dėl kitų priežasčių. Per parą Lietuvoje atlikti 5928 tyrimai dėl koronaviruso, bendras jų skaičius siekia daugiau nei 321 tūkstantį.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus), naudoti apsaugos priemones, vengti būriavimosi, nuo kitų asmenų išlaikant bent 2 metrų atstumą.

REKLAMA

Pakeistas atvejo apibrėžimas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgusi į su kelionėmis susijusius pokyčius, įsigaliojusius nuo birželio 1 d. , tikslina atvejo apibrėžimą. Nuo šiol galimai sergančiu, t. y. įtariamu atveju, bus laikomas žmogus, jaučiantis koronavirusinei infekcijai (COVID-19) būdingus simptomus ir keliavęs ar gyvenęs tose užsienio valstybėse, kurios valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu įtrauktos į SAM kiekvieną pirmadienį skelbiamą šalių sąrašą. Jame nurodyta, kokios prevencijos, grįžus iš šių valstybių, privalu imtis.    

REKLAMA

Taip pat ir toliau įtariamu užsikrėtusiu koronavirusine infekcija bus laikomas simptomus jaučiantis ir artimą kontaktų su sergančiu ar galimai užsikrėtusiu per pastarąsias 14-lika dienų turėjęs žmogus.     Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad, įvertinus Lietuvos epidemiologinę situaciją, nuo birželio 1-osios, tyrimai koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekami pagal naują tvarką. Numatyta, kad profilaktinis testavimas bus vykdomas atsižvelgus į savivaldybės epidemiologinius rodiklius arba, kitaip tariant – įvertinus riziką konkrečioje savivaldybėje. Tikslingai toliau bus tiriami simptomus jaučiantieji, taip pat į ligonines planine tvarka guldomi pacientai bei užfiksavus infekcijos židinius, pavyzdžiui – užsikrėtus bendrabučio gyventojui.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Numatyta, kad toliau bus testuojami visi žmonės, kuriems pasireiškia bent vienas ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomas, t. y. temperatūra, kosulys, dusulys ir kita. Kaip ir iki šiol, bus tiriami visi naujai į ligonines planiniam gydymui, t. y. operacijoms, planinėms procedūroms, guldomi pacientai, taip pat žmonės, kuriuos ištirti nurodys Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, dirbantys infekcijos židiniuose, pavyzdžiui, kai susirgimo atvejis nustatomas bendrabučio tipo name. Be to, ir toliau tyrimai bus atliekami siekiant patvirtinti, kad žmogus jau pasveiko, vadinamieji – pakartotiniai tyrimai.  

Tai reiškia, kad privalomai nebus testuojami visi be išimties iš užsienio atvykstantys ar grįžtantys keliautojai, kaip yra šiuo metu. Jie bus tikrinami tuo atveju, jei jaus koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų