• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Termometro stulpeliui sparčiai kylant aukštyn, o Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai prailginus mokslo metus, Naujosios Akmenės moksleiviai vienijasi ir reikalauja per karščius trumpinti pamokas. Ministerija ne tik neprieštarauja tokiam žingsniui, bet ir jį skatina.

10

Termometro stulpeliui sparčiai kylant aukštyn, o Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai prailginus mokslo metus, Naujosios Akmenės moksleiviai vienijasi ir reikalauja per karščius trumpinti pamokas. Ministerija ne tik neprieštarauja tokiam žingsniui, bet ir jį skatina.

REKLAMA

Praėję mokslo metai buvo dešimčia mokslo dienų ilgesni nei užpernai, 2018–2019 mokslo metais pridėtos dar penkios papildomos mokymosi dienos.

Moksleiviai susibūrė streikuoti

Antradienį Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos 7–8 klasių mokiniai prašė trumpinti pamokas vasaros metu. Kadangi mokyklos direktorė teigė neturinti įgaliojimų trumpinti mokymosi laiką, apie 70 moksleivių išreiškė savo prašymą savivaldybei.

„Mokyklos direktorė negalėjo trumpinti pamokų, nes negavo leidimo iš Švietimo skyriaus, ir pasiūlė vietoj trumpinimo pabūti lauke arba kur nors, kur vėsu. Vaikai, nesutikę su direktorės nuomone, nužygiavo į miesto centre esančią savivaldybę ir šaukė „Sutrumpinkit pamokas!“ 70 mokinių užėmė visą savivaldybės pirmą aukštą, prašydami sutrumpinti pamokas“, – laiške tv3.lt rašė Naujosios Akmenės gyventojas Simonas.

REKLAMA
REKLAMA

Analogiškai situaciją nupasakojo moksleivis Dominykas (tikrasis vardas redakcijai žinomas), portalui tv3.lt rašęs, kad moksleiviai streikavo dėl to, kad mokyklose viršijamos karščio normos.

REKLAMA

Mokyklų reikalas, kaip organizuoja pamokas

Akmenės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Rekis antradienį susitiko su mitingavusiais moksleiviais ir priėmė jų raštu pateiktą prašymą trumpinti pamokas. Galiausiai Švietimo, mokslo ir sporto (ŠMSM) ministerija antradienį išplatino pranešimą, kuriuo mokyklas ragina vasaros metu organizuoti trumpesnes pamokas lauke, o ne klasėse.

REKLAMA
REKLAMA

„Mokyklos darbą ir ugdymo plano įgyvendinimą organizuoja direktorius. Pagal dabartinę tvarką, žinant, jog vasarą mokslo metai prailginti, pamokas galima organizuoti, pavyzdžiui, surengiant kokią istorikų dieną ir vienos dienos metu užskaityti keletą pamokų į priekį ir taip susitrumpinti mokslo metus. Tai daugiau organizavimo reikalas“, – tv3.lt kalbėjo D. Rekis.

Rekomenduoja trumpinti pamokas

Savo ruožtu ŠMSM mokykloms primena, kad esant karštiems orams, kai patalpų temperatūra viršija 28 laipsnius, ugdymo procesas gali būti koreguojamas. Ministerija mokykloms pataria užsiėmimus rengti lauke, parke ar vėsesnėse patalpose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, ŠMSM rekomenduoja ir trumpinti pamokas, rengti jas tik iki pakylant minėtai temperatūrai.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pažymi, kad karštuoju periodu būtina suderinti vaikų ugdymą su jiems sveika ir saugia aplinka.

„Šalyje esant didesniems karščiams kviečiame mokyklas lanksčiai derinti ugdymo procesą su vaikų sveikos aplinkos užtikrinimu. Pamokos gali būti trumpinamos, daugiau veiklų organizuojamos ten, kur nėra tvanku ir neplieskia saulė“, – teigia ministras A. Monkevičius.

REKLAMA

Pasak ministro, higienos normose reikėtų platesnio reglamentavimo, kaip elgtis esant karščiams. Būtent todėl su Sveikatos apsaugos ministerija bus svarstoma, kaip aiškiau reglamentuoti, kada mokiniams neberekomenduojama būti lauke, mokykloms nebeorganizuoti pamokų.

Svarbiausi patarimai

Kai už lango itin karšta, vaikams nepatariama būti saulėje nuo 11 iki 16 valandos. Jeigu pavėsyje oro temperatūra siekia 28 laipsnius, vaiko iš viso negalima vesti lauką.

REKLAMA

Būtina tinkama apranga: lengvi, laisvi, natūralaus pluošto drabužiai. Reikėtų nepamiršti pasirūpinti ir natūralaus pluošto galvos apdangalu.

Nepamiršti duoti vaikui gerti negazuoto vandens, sulčių, net jeigu ir nekamuoja troškulys. Atviras odos vietas patepkite apsauginiu kremu SPF 50.

Anot kardiologų, jautriausi karščiui – vyriausieji ir patys mažiausi. Kadangi vaiko kūno termoleguliacija dar nesusiformavusi prie didelės temperatūros, jis prisitaiko ne taip greitai kaip suaugusysis. Taip pat prasčiau išsivystę vaiko atsivėsinimo mechanizmai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų