Kaip trečiadienį pranešė Lietuvos kariuomenė, ukrainiečių kariai parengti Lietuvos kariuomenės infrastruktūroje ir bendruose kursuose su Jungtine Karalyste (JK), Vokietija bei Šiaurės šalimis.
Pagal mokymo programas vykdyti kursai skirti apmokyti Ukrainos karius valdyti ir prižiūrėti perduotą ginkluotę, įrangą ir techniką, paruošti įvairių lygių vadus ir įvairių sričių karinius specialistus.
Kitąmet Lietuvos kariuomenė toliau prisidės prie Europos Sąjungos misijos „EUMAM Ukraine“, kur Lietuvos instruktoriai dalyvaus rengime pagal 16 skirtingų kursų ir turėtų parengti apie 1,2 tūkst. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kovotojų.
Tuo metu į kelių mėnesių naujo rengimo ciklo tarptautinės operacijos „Interflex“ misiją pirmoji instruktorių grupė išvyks kitų metų sausio viduryje ir parengs 200 karių, o Lietuvoje per metus įvykdžius 86 kursus bus parengta apie 1,6 tūkst. ukrainiečių.
Nuo operacijos „Interflex“ pradžios JK jau parengta per 32 tūkst. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kovotojų, Lietuvos kariuomenės instruktoriai šioje operacijoje per šiemet parengė apie 500 karių, suteikdami jiems bazines karines žinias ir įgūdžius, didžiausią dėmesį skiriant taktinių veiksmų vykdymui apgyvendintoje vietovėje ir tranšėjose, taip pat vedami taktinės medicinos ir inžinerijos užsiėmimai, o žinias ir įgūdžius reikalaujama pritaikyti ir panaudoti kontekstinio rengimo ir taktinių pratybų metu.
Prie Europos Sąjungos karinės pagalbos misijos Ukrainai „EUMAM Ukraine“ Lietuvos instruktoriai prisijungė balandžio mėnesį, kur pagal Vokietijos vadovaujamą daugianacionalinę karių mokymo programą šiemet parengė 850 Ukrainos karių pagal 14 skirtingų kursų.
Kartu su Vokietijos, Belgijos, Slovėnijos ir Norvegijos instruktoriais Lietuvos kariai vykdė ginklų valdymo, šaudybos, medicinos ir inžinerinius mokymus, rengė įvairaus lygmens padalinius, orientuotus į puolimą bei gynybą apgyvendintose ir miškingose teritorijose.
Šiemet pati Lietuvos kariuomenė vykdė intensyvų Ukrainos karių rengimo ciklą, kurio metu 88 kursuose parengta 1,6 tūkst. ukrainiečių.
Ukrainos kariai baigė Tarptautinio instruktoriaus, Šaudymo vadovo, Priešlėktuvinio pabūklo L70 operatoriaus, Karo policijos operacijų instruktorių ir asmenų apsaugos, 120 mm minosvaidžių skyriaus vado, Pėstininkų skyriaus vado kursuose bei daug kitų Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms reikalingų kursų.
Lietuvoje taip pat buvo rengiami išminavimo specialistai pagal Šiaurės šalių-Lietuvos sprogmenų neutralizavimo mokymo iniciatyvą (angl. Nordic-Lithuanian EOC Training Initiative). Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos ir Lietuvos iniciatyva apėmė instruktorių turimų žinių perdavimą bei aprūpinimą mokymams būtinomis priemonėmis, kurios pasibaigus kursui buvo perduotos Ukrainos kariams.