„Konceptualiai iniciatyva turėtų kilti iš vyriausiojo kariuomenės vado. Taip yra dėl gynybos sumetimų. Turėtų būti pareiškimas – draugai, mes arba pralaimėsime karą, arba turėsime priimti sudėtingą sprendimą dėl moterų mobilizacijos“, – komentare „Novyny.LIVE“ sakė Ukrainos liaudies deputatė I. Sovsun.
Ji neneigia, kad Ukrainoje moterys gali būti mobilizuojamos.
„Jei tai būtina gynybai, vadinasi, tai būtina gynybai. Jei yra pateisinimas, priemonė ir mechanizmai, turime kalbėti“, – pabrėžė deputatė.
Svarbu apsispręsti dėl detalių
Pasak I. Sovsun, turi būti sudaryta darbo grupė prie Gynybos ministerijos, kuri parengtų mobilizacijos įstatymo projektą. Taip pat būtina suprasti, kaip jis atrodys praktiškai, ypač svarbūs klausimai – kokias pareigas užims moterys, ar bus joms skirta uniforma ir aprūpinimas, ar bus mobilizuojamos moterys su vaikais, ar joms bus draudžiama vykti į užsienį.
Ji priduria, kad įstatymo projektas gali sutvarkyti pagrindinius dalykus, susijusius su moterų mobilizacijos organizavimu, tačiau prasminga, jei šia kryptimi bus vykdoma kompleksinė politika.
Moterų mobilizaciją palaiko ir kariai
Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karys, 72-osios atskirosios mechanizuotosios brigados oro žvalgybos karininkas, 8-ojo šaukimo liaudies deputatas Ihoris Lucenka neabejoja, kad Ukrainai reikia mobilizuoti moteris. Pasak kario, būtina apsvarstyti galimybę į šalies gynybą įtraukti daugiau moterų.
„Norėčiau, kad moterys aktyviau dalyvautų mūsų šalies gynyboje“, – komentare televizijai „Kyiv 24“ kalbėjo I. Lucenka.
Pasak kario, Ukrainos kariuomenei skubiai reikia papildyti savo gretas, ypač medicinos pajėgose.
„Poreikis tam yra milžiniškas. Moterys, kurios šiuo metu tarnauja ginkluotosiose pajėgose, labai gerai pasirodo. Trokšdamos pokyčių, labai daug moterų pasiekia šių pokyčių. Ypač medicinos srityje. Todėl manau, kad turime galvoti, kaip į mūsų šalies gynybą įtraukti daugiau moterų“, – pridūrė I. Lucenka.
Portalas tv3.lt jau rašė, kad Ukraina susiduria su rimta mobilizacijos vengiančių vyrų problema.