„Dirbs tausojančiuoju režimu, tai reiškia, kad Klaipėdoje ir Kaune dirbs po vieną punktą, nuo 8 val. iki 12 val., po vieną pamainą“, – BNS sakė SAM Asmens sveikatos departamento direktorė, laikinai vykdanti ministerijos kanclerio funkcijas Odeta Vitkūnienė.
Vilniaus du mobilieji COVID-19 patikros punktai sekmadienį dirbs nuo 8 iki 22 val.
„Vilnius dirba pilnu pajėgumu, nes Vilniuje yra didžiausias srautas ir užsiregistravę tiek vidutinės, tiek sunkios būklės pacientai, kurie turi COVID-19 ligos tam tikrus įtarimus arba požymius“, – BNS teigė O. Vitkūnienė.
Pasak jos, Vilniuje yra registruojami tie gyventojai, „kurie atitinka sunkesnę būklę“, o apie žmogaus sveikatą sprendžia karštosios linijos 1808 specialistai, be kurių siuntimo negalima vykti tirtis į mobiliuosius punktus.
Kokiu režimu bus dirbama pirmadienį, bus apsispręsta sekmadienį po pietų vyksiančiame mobiliųjų punktų atstovų pasitarime.
SAM nurodo, kad dvi koronavirusui tirti skirtų reagentų siuntos iš Kinijos, Jungtinės Karalystės ir Pietų Korėjos jau yra pakeliui į Lietuvą.
Reagentus į Lietuvą atgabenus sekmadienio naktį, O. Vitkūnienės teigimu, mobilūs punktai dirbti pilnu pajėgumu galėtų tik nuo pirmadienio.
„Sekmadienį po pietų su punktų koordinatoriais priimtume bendrą sprendimą dėl punktų veiklos apimčių didinimo ir tam reikalingų pasirengimo darbų“, – BNS kalbėjo SAM atstovė.
Pasak O. Vitkūnienės, Lietuvoje per parą būtų galima ištirti 500-600 ėminių.
Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis šeštadienį ryte teigė, kad Lietuvoje likę 1,3 tūkst. reagentų koronaviruso tyrimams atlikti.
Iki šeštadienio 12 val. iš viso Lietuvoje ištirta 1466 ėminių dėl įtariamo koronaviruso.