• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

BNS pateikia svarbiausių ketvirtadienio naujienų apie koronaviruso situaciją Lietuvoje apžvalgą:

BNS pateikia svarbiausių ketvirtadienio naujienų apie koronaviruso situaciją Lietuvoje apžvalgą:

REKLAMA

Viruso židiniai. Per parą šalyje patvirtinta 10 naujų COVID-19 atvejų, naujų mirčių neužfiksuota. Didžiausią nerimą kelia viruso plitimas globos namuose – bent po vieną atvejį nustatyta keturiolikoje tokių įstaigų. Antavilių pensionate Vilniaus pakraštyje koronavirusas patvirtintas ketvirtajam darbuotojui. Šioje įstaigoje infekcija anksčiau nustatyta vienuolikai gyventojų. Naujausiame židinyje – globos namuose Kartenoje Kretingos rajone – naujų atvejų per parą nebuvo, į įstaigą atsiųstas personalas iš Salantų slaugos ligoninės, o daugiau kaip 20 infekciją turinčių žmonių atskirti nuo kitų gyventojų. Vyriausybė atmetėvietos valdžios siūlymus uždaryti miestelį.

Ekonominė krizė. Paskelbta pirmojo ketvirčio statistika analitikų labai neišgąsdino – lyginant su ankstesniu ketvirčiu, bendrasis vidaus produktas smuko 0,2 proc., metinis augimas siekė 2,5 proc. Lietuvos bankas rodiklius pavadino „paskutiniais saulės spinduliais prieš audrą“, nes koronaviruso pandemija antrąjį ketvirtį lems gerokai didesnį nuosmukį. Anot ekonomistų, karantino švelninimas padės atsigauti vidaus paklausai, tačiau pramonė susidurs ilgalaikėmis problemomis dėl blogesnių nei prognozuota rezultatų pagrindinėse eksporto rinkose. Eurozonoje ekonomika pirmąjį ketvirtį smuko 3,8 proc., lyginant su prieš tai buvusiu laikotarpiu. Europos centrinis bankas prognozuoja, kad šiemet euro zonos ekonomika susitrauks nuo 5 iki 12 proc.

REKLAMA
REKLAMA

Plečiamas subsidijų gavėjų ratas. Seimas nusprendė 257 eurų mėnesinę subsidiją skirti ir tiems savarankiškai dirbantiems žmonėms, kurie papildomai pagal darbo sutartį gauna ne daugiau kaip minimalią algą. Tai gali būti aktualu daugiau kaip 70 tūkst. žmonių. 

REKLAMA

Parama renginių organizatoriams. Parlamentas nutarė, kad vartotojas negalės atsisakyti renginių organizatoriaus pasiūlyto kupono vietoj per karantiną atšaukto renginio. Vyriausybė siūlė leisti vartotojui pasirinkti – ar imti kuponą, ar prašyti grąžinti pinigus už neįvykusį renginį. Naujojo įstatymo iniciatoriai tikina, kad įstatymo pataisos padės apsaugoti renginių organizatorius nuo bankroto. Įstatymas įsigalios, jei jį pasirašys prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA

Pustrečios dienos savaitgalis. Premjeras Saulius Skvernelis viešai iškėlė idėją įvesti dviejų su puse dienos savaitgalį, siekiant paskatinti vartojimą ir sumažinti psichologinį spaudimą patiriančių darbuotojų krūvį. Profesinės sąjungos idėją parėmė, tačiau darbdaviai siūlo diskusiją atidėti pokriziniam laikotarpiui. 

Ilgojo savaitgalio planai. Policija paskelbė, kad ilgąjį savaitgalį pareigūnai sustiprins patruliavimą kurortuose bei kapinėse – bus prižiūrima, kad žmonės nesibūriuotų ir dėvėtų kaukes. Ministras Aurelijus Veryga paragino žmones nelankyti vyresnio amžiaus artimųjų, kuriems infekcija gali būti labai pavojinga. Tuo metu dešimtyje didžiųjų Lietuvos miestų gegužės 1-3 dienomis prie prekybos centrų žmonėms bus dalijami kvietimai atvykti išsitirti dėl COVID-19 – bus testuojami visi norintys, nors ir nejaučia jokių simptomų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasirengimas rinkimams. Prezidentas Gitanas Nausėda su Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininke ir nevyriausybinėmis organizacijomis aptarė, kaip organizuoti Seimo rinkimus spalį, jei viruso rizika nebus išnykusi. VRK vadovė Laura Matjošaitytė po pokalbio BNS pranešė, kad parengti pasiūlymai ilginti balsavimo laiką namuose ir rinkimų dieną bei numatyti papildomas apsaugos priemones rinkimų vietose. 

REKLAMA

Ginčai dėl milijardo dalybų. Opozicija pareiškė, kad Vyriausybės planas rugpjūtį skirti vienkartines 200 eurų išmokas pensininkams prilygsta balsų pirkimui prieš spalį planuojamus Seimo rinkimus. S. Skvernelis atkirto, kad parama pagrįstai skiriama pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms, nes karantino apribojimai ypač apsunkino jų padėtį, o anksčiau išmokėti pinigų nėra techninių galimybių. 

REKLAMA

Užsienyje. Suomija nusprendė mokyklas atverti nuo gegužės 14 dienos. Rusijoje viruso plitimas spartėja, bendras atvejų skaičius viršijo 100 tūkst. Ispanijoje situacija gerėja – užfiksuotas mažiausias per parą mirusių žmonių skaičius nuo kovo 20 dienos. 

Kitos svarbios naujienos, nesusijusios su koronavirusu: po ligos eidamas 71-uosius metus mirė matematikas, buvęs Kauno technologijos universiteto gimnazijos vadovas Bronislovas Burgis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Portalas tv3.lt primena, kad ilgąjį savaitgalį laukia sugriežta kontrolė. Ilgąjį savaitgalį policijos pareigūnai daugiausiai dėmesio skirs įvažiavimams į kurortines savivaldybes, pajūriams, paplūdimiams, taip pat kapinėms, teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. Policija stebės, kaip gyventojai laikosi karantino, ar nesibūriuoja, ar dėvi veido kaukes.

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros virusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

REKLAMA

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

REKLAMA

ARBA 

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju. Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

REKLAMA

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

REKLAMA

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

REKLAMA
REKLAMA

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų