97 Seimo nariai balsavo už, 0 – prieš, 1 susilaikė.
Taip pat nemokamai kompensuojamus vaistus gaus pensininkai ir neįgalieji, jeigu jų pajamos yra mažesnės kaip 95 proc. praėjusių metų minimalių vartojimo poreikių dydžio (dabar 176–251 euras, priklausomai nuo šeimos narių skaičiaus).
Iškėlė abejonių
Konservatorius Mykolas Majauskas teigė, kad šis projektas yra reikalingas, tačiau atkreipė dėmesį, kaip jis bus įgyvendintas. Jis siūlė atsargiai žiūrėti į šio įstatymo projekto įgyvendinimą ir grįžti su patobulinimais.
„Koks skaičius draudžiamų pajamų, kokia ta suma, kas ją apskaičiuos, kas vertins santykį su minimaliu vartojimo poreikių dydžiu, kaip tai bus daroma kiekvieną mėnesį, kaip ši informacija pateks tiems, kurie turės priimti sprendimą – vaistininkams. Kaip ši sistema veiks, iki šiol yra nežinia“, – Seime svarstė M. Majauskas.
Savo ruožtu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga patikino, kad nei vaistininkams, nei gydytojams šiuo atveju galvoti nereikės.
„Ankstesnes klaidas esame išmokę, kada geri sprendimai buvo užkraunami ant gydytojų ar vaistininkų galvos. Elektroninės sistemos bus integruotos tarpusavyje ir automatiškai tais duomenimis apsikeis. Žmogui atėjus, vaistininkas matys, kad jam priemokos nereikia imti“, – sakė ministras.
Audito komiteto pirmininkė Ingrida Šimonytė anksčiau yra sakiusi, kad Estijoje vaistų priemokų kompensavimo tvarka nepasiteisino, nes daug žmonių negalėjo pasinaudoti kompensacijomis dėl pernelyg sudėtingo administravimo.
Šiuo metu visa bazinė kompensuojamųjų vaistų kaina padengiama vaikams iki 18 metų ir senatvės pensininkams, turintiems didelių specialiųjų poreikių.