Įstaiga socialiniame tinkle konstatavo, kad tenka mažinti terapinių ligų gydymo apimtis.
„COVID-19 situacija šalyje, deja, negerėja ir LSMU Kauno ligoninėje, Šilainių padalinyje. Deja, tenka vis labiau mažinti terapinių ligų gydymo apimtis. Šią savaitę numatyta paskirti dar papildomas 25 lovas COVID-19 pacientams, kuriuose buvo gydomi įvairūs vidaus ligų pacientai.
Pirmadienį turėjome 85 ligonius, iš jų 9 gulėjo Intensyvios terapijos ir reanimacijos padaliniuose Hipodromo g. ir Josvainių g. Pastarieji visi neskiepyti. Didžioji dalis nevakcinuotų ligonių yra ir kituose skyriuose – turėjusių du skiepus pas mus vidutiniškai atvyksta iki 20 proc. visų COVID-19 pacientų“, – rašoma pranešime.
Delta atmaina tampa pavojinga ir vaikams
Ligoninė pranešė, kad nuolat turi ir sergančių koronavirusu vaikų.
„Šiuo metu jų yra 5. Iš jų 3 – reanimacijoje. Taigi pildosi blogoji prognozė, kad delta atmaina tampa pavojinga įvairaus amžiaus žmonėms, taip pat ir mažiesiems. Todėl raginame kritiškai vertinti propagandą ir melą apie vakcinas.
Tos šalys, kur vakcinacija pasiekusi 80 proc. ir daugiau lygį, jau kalba ne apie pandemiją, bet epidemiją. O tai reiškia mažiau apkrautas ligonines ir galimybę atsisakyti ribojimų. Būkime sąmoningi, pilietiški ir sveiki!“ – ragino įstaiga.
Portalas tv3.lt primena, kad dar penktadienį VUL Santaros klinikos pranešė turėsiančios stabdyti dalį planinių paslaugų.
Dažniau priklausomi nuo deguonies
Kaip žurnalistams penktadienį pasakojo VUL Santaros klinikų Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėja dr. Inga Ivaškevičienė, nerimą kelia atsirandantys ypač sunkiai sergantys vaikai.
„Atsiranda vaikų, kurie yra priklausomi nuo deguonies. Tokios situacijos realiai dar nebuvo pandemijos laikotarpiu. Tai kelia nerimą, nes atsiranda ypač sunkiai sergančių vaikų. Tai pagrindinė žinutė būtų tokia.
Kas vyks toliau, sunku prognozuoti – ir sunku, ir lengva tuo pačiu, nes epidemiologija turi savo dėsningumus ir, tikėtina, kad sergančiųjų skaičius augs“, – pasakojo gydytoja.
Pacientų daugėja
I. Ivaškevičienė teigė, kad į ligoninę patenka labai įvairaus amžiaus vaikai, tačiau dabar sunkiau sergantieji yra paaugliai.
„Bet šiaip yra ir naujagimių, ir 18 metų. Sunkūs pacientai sudaro nedidelę dalį, tai gera žinia, bet jų yra. O tai yra kažkas kitaip ar ryškiau, nei buvo iki šiol. Šiuo metu ligoninėje yra 8 vaikai, bet tas skaičius nuolat kinta – vieni atvyksta, kiti išvyksta. Bet tendencija yra, kad jų daugėja.
Jei vasarą turėdavome vieną du per dieną arba tokių pacientų išvis nebūdavo, tai dabar skyrius praktiškai yra užpildyta ir yra nuolatinė kaita“, – sakė ji.
Medikai kovoja dėl koronavirusu sergančių vaikų gyvybės:
1043 nauji atvejai
Praėjusią parą nustatyti 1043 nauji COVID-19 atvejai, mirė 14 žmonių, dešimt jų buvo nepaskiepyti arba paskiepyti iš dalies.
Praėjusią parą mirė penki 80–89 metų žmonės, vienas iš jų nebuvo paskiepytas nuo COVID-19, keturi – pilnai vakcinuoti.
Taip pat mirė keturi 70–79 metų grupei priklausę asmenys, du 40–49 metų žmonės, po vieną 50–59, 60–69 ir 90–99 metų asmenį. Visi jie buvo neskiepyti.
Nuo COVID-19 ligos iki šiol iš viso Lietuvoje mirė 4930 žmonių, iš jų pilnai paskiepyti buvo 99. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejamos 9769 mirtys.
Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 326 tūkst. 654 žmonės, iš jų tebeserga 15 tūkst. 406 – beveik tūkstančiu daugiau nei ankstesnę parą.
121 žmogus per praėjusią parą paskiepytas pirmąja vakcinos doze. Iš viso per parą paskiepytas 241 žmogus.
Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta per 1 mln. 736 tūkst. 412 žmonių, pilnai vakcinuoti 1 mln. 601 tūkst. 902 žmonės.
Sustiprinančią, tai yra trečiąją, skiepo dozę praėjusią parą gavo 46 žmonės, iš viso iki šiol pakartotinai paskiepyti 22 tūkst. 562 žmonės.
Iš viso Lietuvoje iki šiol skiepijimui sunaudota 3 mln. 192 tūkst. 530 vakcinos dozių.