• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaune kovojama dėl koronavirusu sergančio kūdikio gyvybės

Kauno klinikose medikai kovoja dėl COVID-19 sergančio naujagimio gyvybės.

Kauno klinikose medikai kovoja dėl COVID-19 sergančio naujagimio gyvybės.

REKLAMA

Vaikų ligų klinikos vadovas Rimantas Kėvalas LNK žinioms penktadienį sakė, kad sunkiai sergantis naujagimis gydomas intensyvios terapijos skyriuje.

Anot mediko, trečdalis vaikų, patenkančių į ligoninę dėl COVID-19, guldomi į intensyvios terapijos skyrių.

LNK žinių teigimu, Kauno klinikų reanimacijoje gydomi du mažamečiai.

Naujienų portalas tv3.lt rašė, kad vaikų gydytojams kelia nerimą nauja tendencija – vis daugiau COVID-19 sergančių vaikų tampa priklausomi nuo deguonies. 

Kaip žurnalistams penktadienį pasakojo VUL Santaros klinikų Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėja dr. Inga Ivaškevičienė, nerimą kelia atsirandantys ypač sunkiai sergantys vaikai.

„Atsiranda vaikų, kurie yra priklausomi nuo deguonies. Tokios situacijos realiai dar nebuvo pandemijos laikotarpiu. Tai kelia nerimą, nes atsiranda ypač sunkiai sergančių vaikų. Tai pagrindinė žinutė būtų tokia.

REKLAMA
REKLAMA

Kas vyks toliau, sunku prognozuoti – ir sunku, ir lengva tuo pačiu, nes epidemiologija turi savo dėsningumus ir, tikėtina, kad sergančiųjų skaičius augs“, – pasakojo gydytoja.

REKLAMA

Portalas tv3.lt primena rašęs, kad ir tarp suaugusiųjų medikai pastebi daugėjantį pacientų srautą, kuriems reikalingas deguonis.

Pacientų daugėja

I. Ivaškevičienė teigė, kad į ligoninę patenka labai įvairaus amžiaus vaikai, tačiau dabar sunkiau sergantieji yra paaugliai.

„Bet šiaip yra ir naujagimių, ir 18 metų. Sunkūs pacientai sudaro nedidelę dalį, tai gera žinia, bet jų yra. O tai yra kažkas kitaip ar ryškiau, nei buvo iki šiol. Šiuo metu ligoninėje yra 8 vaikai, bet tas skaičius nuolat kinta – vieni atvyksta, kiti išvyksta. Bet tendencija yra, kad jų daugėja.

REKLAMA
REKLAMA

Jei vasarą turėdavome vieną du per dieną arba tokių pacientų išvis nebūdavo, tai dabar skyrius praktiškai yra užpildyta ir yra nuolatinė kaita“, – sakė ji.

Paklausta, kuo skiriasi COVID-19 ligos liga vaikams, gydytoja pažymėjo, kad klinikiniai požymiai yra labai įvairūs, nėra nė vieno, kurį galėtume paimti kaip auksinį standartą.

„Jie gali labai įvairuoti – tai ir  viršutinių kvėpavimo takų simptomai, gali būti virškinamojo trakto pažeidimas, viduriavimas, vėmimas, pykinimas. Tai labai platus spektras, bet dažniausiai visą šią puokštę lydi karščiavimas. Bet jis irgi gali būti labai įvairus – vieni vaikai labai atkakliai karščiuoja, kiti turi tik 37 ir kelias dalis. Todėl ir tėvai dažnai nė neįtaria, kad už to gali slypėti COVID-19 infekcija“, – vardijo ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kovoja dėl 14-mečio gyvybės

Portalas tv3.lt primena, kad ieškodamas argumentų, kaip dar įtikinti žmones saugotis ir pasiskiepyti, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys apgailestaudamas pranešė, kad medikai Vilniuje kovoja dėl COVID-19 sergančio paauglio gyvybės.

„Šiuo metu Vilniuje reanimacijoje guli vaikas, dėl jo gyvybės medikai jau kovoja 7 para, situacija yra labai sudėtinga. Vaikas 14 metų, jis nepasiskiepijęs, užsikrėtė nuo artimųjų savo namuose. Tai kiekvienas asmeniškai susimąstykime“, – Seime žurnalistams ketvirtadienį pranešė ministras.  

REKLAMA

Tačiau I. Ivaškevičienė konkrečiai šios situacijos komentuoti negalėjo. Gydytoja tik patvirtino, kad šiuo metu Vaikų ligoninės reanimacijoje gydomas vienas COVID-19 sergantis vaikas.

Serga šeimomis

I. Ivaškevičienė nurodė, kad visi gydomi vaikai nebuvo skiepyti. Kaip jie galėjo užsikrėsti – scenarijų yra labai daug.

„Bet nieko naujo čia nevyksta – serga šeimomis, vaikai dažniausiai infekciją gauna iš aplinkui esančių suaugusiųjų. Taip, galima kalbėti apie vaikų kolektyvus, ten irgi vyksta infekcijos plitimas, bet vis tiek, kalbant apie pediatrinę populiaciją, jei visi skiepytųsi kaip rekomenduojama tas atvejų skaičius būtų ženkliai mažesnis“, – pastebėjo ji.

REKLAMA

Nors vaikai koronavirusu dažniausiai perserga lengvai, medikai įspėja apie ilgalaikius liekamuosius reiškinius, retais atvejais galintį išsivystyti multisisteminio atsako sindromą. Tai – nekontroliuojamas, viruso sukeltas uždegimas, kai jau paties viruso nėra, bet, sakant populiariai, žmogaus imuninė sistema tuo metu „išprotėja“. Taip pat po ligos net kleis mėnesius gali varginti nuovargis, atminties, kognityvinių funkcijų pablogėjimas ir pan.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vaikai reanimacijos skyriuose gydomi ne tik VUL Santaros klinikų Vaikų ligoninėje, bet ir kitose šalies gydymo įstaigose:

Ligoninėse – virš tūkstančio žmonių

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1005 žmonės, 117 iš jų gydomi reanimacijoje. Palyginti su ankstesne para, žmonių ligoninėse yra devyniais mažiau.

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 97 žmonės – maždaug dviem dešimtimis mažiau nei para anksčiau. 77 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 823 žmonėms.

REKLAMA

Praėjusią parą nustatyti 1464 nauji COVID-19 atvejai, mirė 14 žmonių. Iš jų – aštuoni vyresni nei 80 metų žmonės, iš jų pasiskiepiję buvo trys. Taip pat mirė trys vyresni nei 70 metų žmonės, po vieną vyresnį nei 40-ies, 50-ies ir 60-ies žmogų.

Bendras 14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius šalyje 100 tūkst. gyventojų pasiekė 569,5 – per parą jis paaugo beveik dviem dešimtimis. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų dalis nekito ir siekia 6,3 procento.

Piliečiai mąstykite. Manau, straipsnis yra tam kad sukelti jūsų gailesti ir pyktį ant nesiskiepijusių, gaila vaikų, bet serga ir miršta daug vaikų ir nuo vėžio ir kitų ligų, tik apie juos straipsnį po straipsnio nerašo, o čia ištisai straipsniai siekiant įbauginti ir paveikti jus ir jūsų vaikus skiepytis. Įveskite google paieškoje ,,fully vaccinated died'' ir pamatysite kad miršta pilnai vakcinuoti žmonės, tik mūsų žiniasklaida tyčia nerašo apie juos, bet ištisai rašys tokius straipsnius kaip šis.


Ir vėl eilinė dezinformaciją su tuo covidu,jau prasidėjo ruduo,peršalimo ligos kaip ir kiekvienais metais,taip pat būdavo karantinas ir juodos savivaldybės,ir nebereikia smegenų plauti ar dar mažai prisigrobet pinigų,ar nebus kaip tam makaradzai,kai auksas virto moliu.
Gaila man vaikų,o ypač kūdykių,kurie serga.Mamos nesisaugo,gimdo jau susirgusios ir užkrėsdamos savo kūdykius.Vaiku sunku sužiūrėti,visur vaikšto.Susitikinėja su draugais,nesisaugo.Gal daug kas nesupranta,dėl ko tas straipsnis ir apie ką jis.Tol kol nepaliečia jų pačių.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų