Ypač į tokį perspėjimą turėtų įsiklausyti žmonės, kurie turi tam tikrų sveikatos problemų. Juolab, kad pavyzdžių toli ieškoti nereikia. Visi prisimena nelaimę, kuri ištiko Lietuvos ir Prancūzijos vyrų krepšinio rinktinių varžybas stebėjusį vilnietį. Namuose rungtynes stebėjusiam 46-erių vyrui, kuris turėjo problemų dėl aukšto kraujo spaudimo, sustojo širdis.
Vilniaus universiteto Santariškių klinikų Intensyvios kardiologijos skyriaus vedėjas profesorius Pranas Šerpytis pasakojo, kad žmogaus reiškiamos emocijos ir vėliau laukiančios pasekmės priklauso nuo individualaus charakterio bruožų ir ligų, kuriomis asmuo serga.
„Jeigu žmogus turi problemų su širdimi, bet to nežino, tada neigiamos, nepamatuotos emocijos gali stipriai pakenkti jo sveikatai. Tokių atvejų tikrai visada buvo ir bus. Išvengti panašių nelaimių neįmanoma. Todėl visada reikia būti budriems, laiku pastebėti organizmo siunčiamus ligos simptomus.
Susirūpinti turėtų tie, kurie po emocinio arba fizinio krūvio jaučia skausmus krūtinės srityje. Bet dėl to reikia kreiptis į gydytojus iš anksto. Su krepšinio čempionatu to sieti negalima. Tuo tarpu tie, kurie žino, kad turi išeminę širdies ligą, jiems derėtų saugoti save ir emocijas reikšti subtiliau“, - pabrėžė P. Šerpytis.
Anot P. Šerpyčio, teigiamos emocijos sirgalius visada veikia gerai: „Didžiausia bėda yra lėtinis stresas, kuris patiriamas kiekvieną dieną. Jį lemia sunkus psichinis arba fizinis darbas.“
Pasiteiravus dėl alkoholio poveikio sirgalių emocijoms, P. Šerpytis atsakė, kad kardiologai nėra griežti nusistatę prieš alkoholio vartojimą: „Juk nedidelės alkoholio dozės pagerina ryšį su kitais žmonėmis. Bet tik labai nedidelės. Yra blogai, kai per vienerias varžybas išgeriama visos savaitės alkoholio dozė. Maža to, tie žmonės, kurie turi širdies ritmo sutrikimus, turėtų žinoti, kad alkoholis yra itin kenksmingas.“
Anot P. Šerpyčio, nėra auksinės taisyklės, vienos rekomendacijos, kurią būtų galima pateikti aistringam sporto sirgaliui. „Reikia valdyti savo emocijas. Turėtume vengti kraštutinumų. Turėtume nepamiršti, kad sporto varžybos buvo ir bus, įvairūs čempionatai buvo ir bus. Taip, kartais pralaimėsime, bet dėl to nereikia daryti tragedijos“, - sakė P. Šerpytis.