„Jeigu šnekėti apie mūsų rezultatą, aišku, jis buvo ypatingai toks įdomus, nes tikriausiai man čia labiausiai reikėtų iš visų džiūgauti, kad mes sugebėjome tuos 7 proc. įveikti, nes iš tikrųjų pasirodė, kad rinkėjų verdiktas yra toks, kad tas klausimas 7 proc. kilo. Bet taip jau gavosi, kad įveikėme“, – pirmadienio rytą ELTA spaudos konferencijoje žurnalistams sakė R. Karbauskis.
Politikas pažymėjo, kad 6 vietas Seime daugiamandatėje apygardoje iškovojusi LVŽS dar turi 10 vienmandačių apygardų, kur partijos nariai išėjo į antrąjį turą. Todėl iš viso partija viliasi turėti bent 12 mandatų Seime.
„Frakcija nebus labai didelė šį kartą. Bet ji tikrai bus“, – tikino jis.
Koalicijoje liberalų neprireiks
Svarstydamas apie galimą koaliciją, R. Karbauskis akcentuoja, jog liberalų valdančiojoje daugumoje neprireiks.
„Ar reiks liberalų – labai abejoju. Čia antrame ture reikia visiems padirbėti ir jokių liberalų tikrai nereikės“, – svarstė „valstietis“.
„Dabartiniai skaičiai rodo, kad Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos, socialdemokratų, demokratų ir „valstiečių“ antruose turuose yra pakankamai, kad nieko nereikėtų daugiau“, – pridūrė jis.
Visgi, politikas pabrėžė, jog dėl „sudegintų tiltų“ derybos nebūtų galimos ir su „Nemuno aušra“.
„Visi turime prisiimti atsakomybę už savo žodžius. Bet kokiu atveju rinkimų kampanija rodo, kad „Nemuno aušros“ lyderis tiltus deginosi su visais. Matyt sąmoningai tai darė, norėdamas tokiu būdu patraukti rinkėjų dėmesį. Tą jam pavyko padaryti, bet tiltai sudeginti“, – akcentavo R. Karbauskis.
ELTA primena, kad sekmadienį įvyko pirmasis Seimo rinkimų turas. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, daugiausia palaikymo daugiamandatėje apygardoje sulaukė Lietuvos socialdemokratų partija – 19,36 proc. balsų. Visgi, nuo jų nedaug atsiliko dabartiniai valdantieji konservatoriai, sulaukę 17,96 proc. rinkėjų palaikymo.
Tuo metu trečioje vietoje likusi „Nemuno aušra“ pelnė 14,99 proc. rinkėjų palaikymą.
Kitame Seime taip pat bus Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ su 9,24 proc. balsų, Liberalų sąjūdis – sulaukęs 7,70 proc. balsų ir Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga (LVŽS), pelnę 7,02 proc. balsų.
Išreikšti savo pilietinę valią prie balsadėžių atėjo 52,06 proc. Lietuvos rinkėjų. Prieš ketverius metus, 2020 m., rinkėjų aktyvumas siekė 47,16 proc.
Dėl 141 Seimo nario mandato rungiasi 14 partijų ir viena koalicija. 71 Seimo narys renkamas vienmandatėse apygardose. Preliminariais VRK duomenimis, jau pirmajame ture išrinkti 8 vienmandatininkai.