Pasak gydytojų, darbuotojų miegas po pietų, trunkantis kad ir penkiolika minučių, gali padidinti darbo našumą net iki 35 procentų, paspartinti protinę veiklą. Tiesa, gydytojų teigimu, prigulti ir trumpam nusnausti galima tik ne pIlnu skrandžiu.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Marius biure jaučiasi lyg namie. Pavargęs po darbinių susitikimų, 15 minučių užmiega ant sofos. Pasak jo, taip ne tik atgauna jėgas, bet ir tampa produktyvesnis.
Kaip teigia Marius, komunikacijos agentūros konsultantas, jo darbdavys ne tik leidžia miegoti biure, bet ir daro miegadienius-penktadienius, kai darbuotojas gali atvykti į darbą vėliau, 12 valandą, gerai išsimiegojęs. Tokia iniciatyva kilo jų biure atlikus vidinį tyrimą.
Paaiškėjo, jog vidutiniškai darbuotojai įmonėje darbo dienomis išmiega šešias valandas trisdešimt minučių, nors vidutiniškai žmogui reikia 8 valandų miego per parą.
„Aš esu neišsimiegojęs, nes šią naktį labai daug dirbau. Mes tikrai norime pakeisti tokį požiūrį. Kaip tik mes turime būti išsimiegoję tam, kad dienos metu mes dirbtume efektyviai“, – sako konsultantas Marius Deksnys.
Miegadieniai žmogui nėra naudingi
Kaip teigia Marius, biure taip pat nėra nustatytos valandos, kada reikėtų pradėti darbus, svarbu padaryti juos laiku.
„Nustatytos darbo valandos, kad 8–9 reikia pradėti darbus, nėra. Tai priklauso ir nuo klientų darbo laiko, ir susiderinę su klientais, jeigu matom, kad mums reikia pamiegot ilgiau, tai pamiegokim“, – teigia M. Deksnys.
Tiesa, kaip teigia gydytojai, taip vadinamas miegadienis, kuomet darbuotojai į darbą gali ateiti veliau, nėra naudingas žmogaus organizmui. Mat miegas iki vidurdienio gali išbalansuoti žmogų.
„Mediciniškai, moksliškai, mes akcentuojame būtent tuos cirkadienius, tai yra gamtos ritmus. Na ne veltui turim taip vadinamą neuroendokrinę sistemą“, – tikina šeimos gydytoja Sonata Valiulienė.
Vietoj miego iki vidurdienio, gydytojai rekomenduoja pietų miegą, kuris turėtų trukti 10–30 minučių tarp 13 ir 15 valandos. Toks miegas gali sumažinti kortizolio kiekį, todėl nebe taip stipriai jaučiamas stresas ir atsiranda galimybė ilgiau išlikti produktyviam. Medikai taip pat pataria nenaktinėti iki vėlumos, nes tai kenkia dėmesingumui.
„Mums reikalinga, vis dėlto, eiti miegoti iki 22 val. ir nenaktinėti, ir keltis su saule. Išsiskiria tam tikros medžiagos, kaip melatoninas, kuris yra atsakingas už mūsų gerą miegą, o po ketvirtos valandos pradeda jo mažėti, mes jau pradedam budintis ir šeštą jau galima keltis“, – pasakoja šeimos gydytoja.
Gali sumažinti depresiją bei nerimą
Pasak kalbintų tautiečių, dirbdami sėdimą darbą jie dažnai jaučia nuovargį, nugaros skausmus, todėl pietų miegas yra reikalingas, kad atsipalaiduotų. Alternatyva galėtų būti ir meditacija, pasibuvimas ramybėje toliau nuo ekranų:
„Jeigu darbas padarytas, poilsis duoda produktyvumo, galima, galbūt, kažkokį laiką, penkiolika minučių, tai būtų gerai. Aš manau, kad tai yra gera idėja tiek žmogaus sveikatai, tiek darbo kokybei.“
„Aš dabar biure nedirbu, dirbu namuose, nes esu kaip laisvai samdomas darbuotojas, bet labai propaguoju tą popiečių miegą, esu labai už.“
„Pas mus darbe yra tokie kambariai, kur galime pailsėti, turėti pertraukas. Mūsų darbas yra toks, kad mums reikalingos tos pertraukos.“
Pasak miego ekspertų, popiečio miegas taip pat gali sumažinti depresijos bei nerimo jausmus, stiprinti imunitetą. Taip pat pietų miegas nėra rekomenduojamas žmonėms, kurie sunkiai užmiega naktį, mat tokia poilsio forma gali tik dar labiau paaštrinti miego problemą.
Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje.