A. Unikauskas tikina, kad miegas žmogui yra labai svarbus, nes jo metu pailsi raumenys, dega riebalai, mažėja ligų rizika.
„Miego metu atsistato daugelis mūsų raumenų, sudeginama didžioji dalis riebalų. Iš organizmo, ypač iš smegenų, pasišalina didžioji dalis toksinų. Netgi tas baltymas, atsakingas dėl Alzheimerio ligos, naktį išsiplauna iš smegenų“, – teigia A. Unikauskas.
Miego trūkumo poveikis žmogui – žalingas
Jei miegosite vos 5 val. ir mažiau, pablogės jūsų nuotaika, taip pat bus jaučiamas nuovargis ir mieguistumas dienos metu.
Pablogės kognityvinės funkcijos: suprastės atmintis, koncentracija, dėmesys, greitas suvokimas. Taip pat atsiras simpatinis hiperaktyvumas. Jei dažnai jausite miego trūkumą, padidės rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis bei diabetu.
„Kaip keistai beskambėtų“, – prideda gydytojas.
Miego trūkumas kenkia laikantis dietos
Taip pat bus sunkiau numesti svorio.
„Žmonės kartais sako: pradėjau laikytis protarpinio badavimo. Pradžioje svoris pakrito, o po to sustojo. Paaiškėja, kad žmogus mažai miega. Vien šito užtenka, kad svoris nustotų kristi“, – teigia ekspertas.
Taip pat esant miego trūkumui nusilpsta imunitetas, daug sunkiau atsistatoma po treniruočių, traumų, streso. Palaipsniui vis labiau suriebės kepenys.
„Nemiga – labai rimtas dalykas. Būna, kad žmogus pasidaro toks dirglus, jog jam skiriami psichotropiniai preparatai, kai jam viso labo reikia tinkamai ir gerai išsimiegoti“, – tikina A. Unikauskas.
O ką daryti, kad miegotumėte ilgiau, sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje.
Laidą „Kviečiame daktarą“ žiūrėkite šeštadieniais 11:30 per TV3!
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:
Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Kviečiame daktarą“.