• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė trečiadienį ketina apsispręsti dėl galimybių paso išdavimo ir galiojimų pakeitimų. Ketinama sutrumpinti galimybių paso galiojimo laiką, taip pat apibrėžti, kad jis būtų taikomas ir vaikams nuo 12 metų. Visgi premjerė Ingrida Šimonytė akcentuoja, kad vaikams galimybių paso prireiks tik norint pramogauti, neformaliam ir pagrindiniam ugdyme jis nebus taikomas.

Vyriausybė trečiadienį ketina apsispręsti dėl galimybių paso išdavimo ir galiojimų pakeitimų. Ketinama sutrumpinti galimybių paso galiojimo laiką, taip pat apibrėžti, kad jis būtų taikomas ir vaikams nuo 12 metų. Visgi premjerė Ingrida Šimonytė akcentuoja, kad vaikams galimybių paso prireiks tik norint pramogauti, neformaliam ir pagrindiniam ugdyme jis nebus taikomas.

REKLAMA

Premjerė pristatė sprendimus dėl pandemijos valdymo, kuriuos trečiadienį ketina priimti Vyriausybė.

„Atitinkami Vyriausybės nutarimo patikslinimai bus daromi, numatant, kad praėjus tinkamam laikui pasiskiepyti pilnai, galimybių pasas, dar kartą noriu pabrėžti pramogoms, o ne neformaliajam švietimui, dar kažkam ir juo labiau ne ugdymui, būtų taikomas asmenims nuo 12 metų, ne nuo 16 metų, kaip yra šiuo metu.

Taip pat tos nuostatos, kurios apibrėžtų, taip kaip ir po persirgimo galimybių pasas galioja 7 mėnesius, taip ir po vakcinos jis galiotų ribotą laiką – 7 mėnesius.

REKLAMA
REKLAMA

O po to, žmogus turėtų arba pasitikrinti antikūnus ir jeigu jų yra pakankamai, antikūnų testo rezultatai būtų įvesti ir tuo pagrindu būtų pratęstas galimybių pasas. O jeigu ne, tiesiog reikėtų pasiskiepyti trečiąja doze“, – Seime susirinkusiems žurnalistams antradienį sakė I. Šimonytė.

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt išsamiai aprašė, kokius sprendimus trečiadienį ketina priimti Vyriausybė.

Lietuvoje – 1915 naujų COVID-19 atvejų, dar 23 mirtys

Praėjusią parą nustatyta 1915 naujų COVID-19 atvejų, mirė 23 žmonės, rodo antradienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

17 mirusiųjų buvo neskiepyti arba paskiepyti nepilnai.

Praėjusią parą 2385 žmonės paskiepyti pirmąja vakcinos doze, iš viso paskiepyti 9855 žmonės.

REKLAMA
REKLAMA

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1779 COVID-19 sergantys pacientai – keliomis dešimtimis mažiau nei prieš parą, 155 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta 12,9 tūkst. molekulinių (PGR) ir 10,7 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų dar sumažėjo ir siekia 1192,1 atvejo – jis mažėja nuo praėjusios savaitės pradžios. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis taip pat mažėja nuo praėjusios savaitės pradžios ir siekia 12,4 procento.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ligoninės ir mirtys

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 147 žmonės – panašiai tiek pat, kiek prieš parą.

87 pacientams ligoninėse taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 1487 žmonėms.

Per pandemijos piką šių metų sausį pacientų skaičius ligoninėse buvo pasiekęs 2,6 tūkstančio. Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio teigimu, karantinas galėtų būti įvestas COVID-19 pacientų skaičiui reanimacijose pasiekus apie 240.

REKLAMA

Nuo COVID-19 praėjusią parą mirė aštuoni vyresni nei 70-ies metų žmonės, šeši priklausė 80–89, po keturis – 90–99 ir 60–69, vienas – 50–59 metų grupei.

Pilnai paskiepyti buvo šeši mirusieji, jie priklausė 90–99, 60–69 ir 50–59 metų grupėms.

Iš beveik 6,4 tūkst. asmenų, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepyta buvo 411. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama 12,1 tūkst. mirčių.

REKLAMA

Vakcinacija

Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta per 1,84 mln. žmonių, tik pilnai vakcinuota – 1,59 mln., dar 153 tūkst. pilnai paskiepytų gyventojų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę. Ją praėjusią parą gavo 5716 žmonių.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 65,8 proc. gyventojų. Ši dalis per parą nepaaugo.

Mažiausiai pasiskiepijusiųjų yra tarp 12–15 metų vaikų – kiek mažiau nei trečdalis. Tarp vyriausių šalies gyventojų, kuriems per 80 metų, paskiepyti 68,9 procento.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta per 5,57 mln. vakcinos dozių, skiepyti sunaudota beveik 3,5 mln. dozių. Nepanaudota šiuo metu yra apie 2,07 mln. dozių.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 446 tūkst. žmonių, iš jų tebeserga apie 25 tūkst. – maždaug 3 tūkst., kiek buvo prieš parą.

Keista ir neteisinga, kad vaikų ateitį ir dabartį reguliuoja sveikatos ministras, kuris realiai turbūt net klizmos pastatyt nemoka, senmergė, kuri vaikų neturi, seimo nariai, kurie patys nesiskiepija,nors bendrauja su rinkėjais, o giria šį durną sprendimą tie, kurių vaikai seniai nebevaikai.Pastariesiems norisi priminti-išmokit patylėt ir prikąsti liežuvį ten, kur jūsų neliečia ir ko visiškai nesuprantat. Ačiū
Visos šalys gyvena normaliai, be kaukių be gp čia kas per durnyste? GREIČIAU Europos sąjunga užsukti kraniuka pinigų už covid tai ir sergamumas greit baigtųsi.
MELAGĖ ! NETURi SAVO VAIKŲ , TAI NESIKĖSINK Į SVETIMUS ! NE TAU SUPRASTI , KĄ TĖVAMS REIŠKIA VAIKAS !
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų