• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gulbinų kvartalas pateko po padidinamuoju stiklu, kai eksperimentą atlikę žurnalistai, bandę patekti prie ežero, buvo pasitikti ginkluotos apsaugos ir išprašyti. Kvartale stovintys pastatai yra ant valstybinės žemės, kurią verslininkai nuomojasi, tad įeiti į valstybinį mišką ar prieiti turėtų galėti kiekvienas norintis. Į klausimą įsitraukė ir politikai, nuvykę patikrinti galimybės patekti į mišką ir nueiti prie ežero.

Gulbinų kvartalas pateko po padidinamuoju stiklu, kai eksperimentą atlikę žurnalistai, bandę patekti prie ežero, buvo pasitikti ginkluotos apsaugos ir išprašyti. Kvartale stovintys pastatai yra ant valstybinės žemės, kurią verslininkai nuomojasi, tad įeiti į valstybinį mišką ar prieiti turėtų galėti kiekvienas norintis. Į klausimą įsitraukė ir politikai, nuvykę patikrinti galimybės patekti į mišką ir nueiti prie ežero.

REKLAMA

Trečiadienį Seimo Aplinkos apsaugos komitetas ir Antikorupcijos komisija surengė bendrą išvažiuojamąjį posėdį, kurio metu aiškinosi susidariusią situaciją.

Seimo nariai, atvažiavę į Gulbinų kvartalą, rado nuleistą kelio užtvarą, bet atidarytus vartelius. Praėjus pro juos, parlamentarus pasitiko apsaugos darbuotojas. Kai prieš kelias savaites žurnalistai bandė praeiti, juos pasitiko šautuvu ir peiliu apsiginklavęs apsauginis. Netrukus prisistatė UAB „Gulbinų turizmas“ vadovas Sigitas Kubilius.

Antikorupcijos komisijos pirmininkas Algirdas Stončaitis teiravosi, kur gali patekti gyventojai. S. Kubilius atsakė, kad žmonės laisvai vaikščioti gali ten, kur yra valstybinis miškas.

REKLAMA
REKLAMA

„Yra schemos, čia miškelis, čia miškelis, čia pusė valstybinio, pusė ne“, – rodė S. Kubilius.

Žurnalistų apsilankymą prieš kelias savaites jis vadino provokacija ir teigė, kad pastaraisiais metais į šią teritoriją nepanoro užklysti „nė vienas gyvas žmogus“. Anot jo, po šio įvykio „Gulbinų turizmas“ padarė vartelius, pro kuriuos gyventojai gali aplankyti.

REKLAMA

„Mes nieko nedraudžiame“, – aiškino verslininkas.

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė Aistė Gedvilienė pastebėjo, kad žmonės, pamatę tvorą, galvos, kad čia privati žemė ir neis.

„Viskas valio, galime pasišnekėti ir priimti sprendimus“, – sakė S. Kubilius.

Valstietė Ligita Girskienė klausė, kuriame iš namų prabangiame kvartale S. Kubilius ilsisi. Parlamentarei verslininkas teigė, kad aplinką prižiūrinčioje įmonėje tik dirba, nuosavybės nėra. Jis aiškino, kad visi pastatai kvartale pasatyti turint reikalingus leidimus.

REKLAMA
REKLAMA

Konservatorius Vilius Semeška klausė, ar pastatų naudotojai turi žemės nuomos sutartis. S. Kubilius teigė, kad klausimas dar nėra išspręstas klausimas su Nacionaline žemės tarnyba (NŽT).

„Buvo prašymai ir buvo NŽT leidimai šitiems žmonėms susiformuoti kaip fiziniams asmenims“, – sakė „Gulbinų turizmo“ vadovas.

S. Kubilius teigė, kad visi pastatai yra registruoti su poilsio paskirtimi. Visgi, nors įmonės pavadinime yra žodis „turizmas“, anot jos vadovo, viešu turizmu įmonė neužsiima. S. Kubilius teigė, kad Lietuvoje daug įmonių, kurių pavadinimai neatitinka įmonės veiklos srities.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Yra „Dvi voveraitės“ ar „Du pelikanai“. Tai ką, jie pelikanus augina“, – kalbėjo S. Kubilius.

Gulbinų kvartalo atstovas advokatas Giedrius Justas Baranauskas teigė, kad pastatų statusas yra „poilsio namas“.

„Visos tarnybos šiuos dokumentus turi“, – pasakojo G. J. Baranauskas.

S. Kubilius teigė, kad priėjimo prie ežero nėra nurodyta nė viename dokumente.

„Priėjimas prie ežero yra savivaldybės ir parko reikalas. Prie ežero nėra kažkokios infrastruktūros. Nėra pliažų, nėra maudynių, viskas, kas yra padaryta, yra padaryta bendrovės. Yra trys plaustai, kuriais visi naudojasi“, – pasakojo S. Kubilius.

REKLAMA

„Ar jums su vadyba viskas tvarkoje? Kodėl jūs provokuojate visuomenę? Nesvarbu, ar Malinauskas buvo, ar kitas nori ateiti, duokite tuos vartelius, pastoviai atrakintus“, – klausė A. Stončaitis.

Parlamentaras Tomas Tomilinas klausė, kaip suprantama kvartalo infrastruktūra – vieša ar privati rekreacija.  G. J. Baranauskas sakė, kad jų supratimu, rekreacija šioje teritorijoje yra privati.

„Viešos rekreacijos nėra jokio dokumento, nėra sutartyje tokios sąlygos. Įsivaizduoju, kad šiandien tokia sutartis ar tokio tipo sutartis būtų kur kas platesnė ir detalesnė. Bet tada, kai ji buvo sudaryta, nėra jokių reikalavimų viešai rekreacijai. Vadinasi, ji yra privati. Išsinuomojo privati bendrovė, statinius įsigijo privati bendrovė, kodėl turėtų būti vieša, jei niekur to nėra nurodyta“, – kalbėjo advokatas.

REKLAMA

Kaip pastebėjo A. Gedvilienė, ne tik sutartis, bet ir teritorijų planavimo dokumentai nusprendžia paskirtį.

„Aš norėčiau išgirsti iš valstybės institucijų atsakymą ir patvirtinimą, kad tai yra privačiam naudojimui. Nes mes tokių teritorijų turime daug. Ir Nidoje turime. Tai Nidoje išgriaukime visas tvoras ir eikime kiaurai palei statinius, palei įėjimus“, – kalbėjo G. J. Baranauskas.

Miškų kontrolės departamento atstovas teigė, kad vizitus į Gulbinų kvartalą vykdė, tikrino, ar varteliai, kuriais žmonės galėtų patekti į valstybinį mišką, yra atrakinti. A. Stončaitis verslininkams siūlė pastatyti schemas ar žemėlapius, kad gyventojai žinotų, kur gali lankytis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Užtikrinti, kad varteliai nebūtų užrakinti“, – kalbėjo A. Stončaitis.

Seimo nariai kartu su žurnalistais ir kvartalo atstovais ėjo prie vartelių, kuriuos verslininkas įrengė praėjusią savaitę. Pasak S. Kubiliaus, pro vartelius įėjęs žmogus gali eiti ten, kur yra pažymėta miško riba.

„Situacija yra graudžiai juokinga. Valstybės žemė, rekreacinės paskirties. Akivaizdžiai matome gyvenamuosius dvarus. Man primena šiek tiek Vijūnėlės dvaro istoriją, kai ant valstybinės žemės pastatytas gyvenamas namas. Teismas pripažino, kad ant tokios paskirties žemės tokio pastato būti negali. Nesinorėtų kažkokiais griovimais užsiiminėti, bet labai tikiuosi, kad įsijungs prokuratūra ir pradės ginti viešąjį interesą, sustatys taškus ant i. 

REKLAMA

Jei reikės nueis į teismus ir išsiaiškins, ar tikrai teisėtai stovi gyvenamieji namai, ar tikrai teisėtai naudojamas sklypas pagal paskirtį. Nes tie varteliai... Žinome tą vartelių sistemą, ir Druskininkuose buvo tų vartelių pridaryta ir čia tie varteliai, jie niekuo nepadeda. Tuo labiau, kad matome ženklus, kad „Stovėti draudžiama“, kad žmonės tikrai nesiparkuotų. Manau, kad keliems namams tų 15 hektarų žemės nereikėtų, užtektų jiems gerokai mažiau. Tik prokuratūra ir teismai galėtų išspręsti šitą problemą ir šitą savivaliavimą“, – žurnalistams komentavo V. Semeška.

REKLAMA

Kaip anksčiau skelbta, Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriuje praėjusį pirmadienį pradėtas tyrimas dėl tvoros, esančios valstybinės žemės sklype Didžiųjų Gulbinų gatvėje, Vilniuje, statybos teisėtumo, pranešė prokuratūra.

Anot prokuratūros, tyrimas pradėtas įvertinus žiniasklaidoje skelbiamą informaciją, kad į minėtame valstybiniame žemės sklype esantį mišką negalima patekti, nes jį juosia tvora, kurioje esantys vartai būna užrakinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip nurodoma publikacijose, Aplinkos ministerija ir jai pavaldus Aplinkos apsaugos departamentas teigia, kad tvoros šalinti iš miško nėra pagrindo, nes yra varteliai ir pro juos visi gali patekti į mišką.

Kaip skelbia prokuratūra, dėl valstybinės žemės sklypo, esančio Didžiųjų Gulbinų g. 25, Vilniuje, naudojimo Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras dar 2020 metų birželio 19 dieną priėmė nutarimą reikalauti pašalinti teisės pažeidimus, tai yra, kad Nacionalinė žemės tarnyba imtųsi priemonių žemės naudojimo valstybinės priežiūros srityje nustatytiems pažeidimams pašalinti.

REKLAMA

Vykdydama minėtą nutarimą, Nacionalinė žemės tarnyba pernai rugsėjo 30 dieną kreipėsi į teismą su priešieškiniu dėl valstybinės žemės sklypo nuomos sutarties nutraukimo. Šiuo metu civilinė byla yra nagrinėjama teisme, teismo sprendimas nepriimtas.

Valstybinė miškų tarnyba pernai priėmė sprendimą, kuriuo 3,4 ha miško plotą, esantį minėtame žemės sklype, įregistravo į Miškų valstybės kadastrą. Šis sprendimas yra apskųstas Vyriausiajai administracinių ginčų komisijai.

REKLAMA

Reaguojant į viešojoje erdvėje skelbiamą informaciją, taip pat atsižvelgiant į tai, kad valstybės institucijose, atsakingose už rekreacinių teritorijų apsaugą, šis visuomenei aktualus klausimas nėra sprendžiamas, tai yra, nesiimama priemonių galimiems pažeidimams nustatyti bei juos pašalinti, Vilniaus apygardos prokuratūros viešąjį interesą ginantys prokurorai pradėjo tyrimą dėl tvoros statybos teisėtumo, skelbia prokuratūra.

REKLAMA
REKLAMA

Savo ruožtu Aplinkos ministras Simonas Gentvilas praėjusį pirmadienį paragino Aplinkos apsaugos departamentą ir Nacionalinės žemės tarnybą būti aktyvesniais ir išnaudoti visas viešo intereso gynimo priemones, įskaitant kreipimąsi į generalinę prokuratūrą bei teismus, dėl lankymosi valstybiniame miške užtikrinimo.

Nacionalinė žemės tarnyba, kuri yra valstybinės žemės patikėtinis šioje teritorijoje, yra nutraukusi nuomos sutartį su įmone „Gulbinų turizmas“ valstybiniu mišku pripažintame žemės plote.

Ji taip pat šiuo metu ruošia dokumentus ir ketina kreiptis į teismą dėl valstybinio miško aptvėrimo būtinumo šioje teritorijoje klausimo.

Pasak ministerijos, vadovaujantis Miškų įstatymu, miško valdytojas, šiuo atveju –  Nacionalinė žemės tarnyba, turi užtikrinti laisvą fizinių asmenų lankymąsi miške. Tai reiškia, kad visiems atvykusiems pailsėti į šią vietą turi būti sudarytos  sąlygos laisvai patekti į mišką ežero pakrantėje.

Prieš kelias savaites žiniasklaidos atstovai atliko tyrimą ir bandė patekti į Gulbinių kvartale esantį mišką bei prieiti prie ežero, tačiau juos pasitiko ir lydėjo apsauga. 

kad pajudino! Lietuvos, Rusijos, Ukrainos ir Baltarusijos piniguočiai Lietuvoje kitą Lietuvą jau kuria savo milijonais ir papirkinėjimais...
Kas abejoja, kad NŽT ir Aplinkos apsaugos kažkurie iš darbuotojų galimai buvo papirkti?
Šitoje situacijoje kalčiausia yra valdžia kuri sudarė sąlygas tokiai betvarkei o paskui kai jau šaukštai po pietų jie pradeda vaidinti teisuolius.

Aš noriu pasivaikščioti po laurų kvartalą, po turniškes, per Žvėryno teritorijas, per Valakampių, bet savivaldybės atstovai man kilimo nepatiesia. O ar Verkių parkas ar savivaldybė ką nors sutvarkė?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų