• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno oro uoste atidarytas keleivių testavimo punktas. Čia keleiviai prieš skrisdami galės atlikti COVID-19 testą. Laboratorijos direktorė teigia, kad prieš mėnesį duris atvėrusi tokia laboratorija Vilniuje sulaukė nemažo keliautojų susidomėjimo. To paties tikimasi ir Kaune.

Kauno oro uoste atidarytas keleivių testavimo punktas. Čia keleiviai prieš skrisdami galės atlikti COVID-19 testą. Laboratorijos direktorė teigia, kad prieš mėnesį duris atvėrusi tokia laboratorija Vilniuje sulaukė nemažo keliautojų susidomėjimo. To paties tikimasi ir Kaune.

REKLAMA

Testavimo paslaugas oro uostuose teikiančios įmonės „Rezus.lt“ direktorė Daiva Kazlauskienė žurnalistams pirmadienį teigė, kad nors darbą Kaune pradėjo 4 ryto prieš pat vieną iš skrydžių, tačiau nesulaukė nei vieno panorusio testuotis.

D. Kazlauskienė taip pat atskleidė, kad pasikeitė atliekamų testų kainos. Nuo šiol PGR testas kainuos 70 eurų, o antigenų testas – 30. Taip pat bus imamas 5 eurų tyrimo paėmimo mokestis.

Laboratorijos direktorės teigimu, esant reikalui testus galima bus atlikti ir naktį, tačiau laboratorija, priešingai nei Vilniuje, visą parą nedirbs.

REKLAMA
REKLAMA

„Kaune nedirbsime ištisą parą, prisitaikysime prie skrydžių grafiko, bet žinoma, jei srautas intensyvės, mes dirbsime ir ilgiau.

REKLAMA

Mes šiandien darbą pradėjome nuo 4 ryto, buvo skrydis, tačiau nesulaukėme, nei vieno lankytojo. Manau ateityje sulauksime daugiau klientų. Jei bus reikalingas naktinis darbas nuo 22 iki 6 valandos testai bus brangesni. Tokiu atveju dvigubiname paėmimo paslaugą“, – komentuoja D. Kazlauskienė.

Tikisi atsigavimo

Lietuvos oro uostų atstovas žiniasklaidai Tadas Vasiliauskas tikisi, kad nuo vasaros sezono pradžios oro uostai palaipsniui atsigaus. Jo teigimu, šiuo metu keleivių srautai sudaro vos 15-20 procentų ankstesnių srautų buvusių iki pandemijos.

REKLAMA
REKLAMA

„Kalbant apie srautus, oro uostuose gyvename pakankamai įtemptai. Srautai siekia įprastų srautų 15-20 procentų, tačiau prasidėjus vasaros sezonui, įsibėgėjant vakcinavimo ir testavimo procesui, kai kuriose šalyse, manome, kad yra tam tikrų galimybių, kad nuo vasaros sezono starto įvyks tas laipsniškas atsigavimas“, – pasakojo T. Vasiliauskas.

Kaune, kaip ir Vilniuje, mokamus testus darys konkursą laimėjusi medicinos laboratorinių tyrimų bendrovė „Rezus.lt“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Konkursą laimėjusi įmonė atliks ne mažiau kaip trijų tipų testus – PGR, greituosius PGR ir greituosius antigenų testus. Planuojama, kad plečiantis galimybėms testavimo rinkose testavimo tipai oro uostuose taip pat gali būti pildomi.

Pažymos ir e.sveikatoje

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša apie parengtą naują asmenų, pasiskiepijusių COVID-19 ligos vakcina, pažymos išdavimo funkcionalumą e. sveikatoje. Taip pat yra parengta pažyma keliautojams, turintiems neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą dėl COVID-19 ligos.

REKLAMA

Tokiu būdu siekiama ne tik palengvinti saugų judėjimą keliaujantiems koronaviruso pandemijos metu, bet ir įgyvendinti siekį užtikrinti lygias asmenų teises, nepriklausomai nuo to, ar žmogus paskiepytas nuo minėtos ligos, ar ne.  

Šiuos dokumentus asmuo, atvykstantis ar grįžtantis į Lietuvą iš užsienio valstybės, galės pateikti, prieš patekdamas į tarptautinio susisiekimo reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais maršrutais keleivius gabenančią transporto priemonę.

REKLAMA

Abi šios pažymos yra dvikalbės – parengtos lietuvių ir anglų kalbomis. Pažymos anglų kalba yra labai patogu visiems į užsienį vykstantiems asmenims, nes šis dokumentas taip pat galėtų būti naudojamas tose šalyse, kurios taiko atitinkamus reikalavimus keliautojams. Vis dėlto, prieš vykstant į konkrečią šalį, Ministerija rekomenduoja būtinai išsiaiškinti, kokie dokumentai yra tinkami, kad vėliau nekiltų nesusipratimų dėl nuolat kintančios situacijos. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarbu pažymėti, kad žmonės, prisijungę prie savo paskyros e. sveikatos portale, adresu www.esveikata.lt, gali matyti, atsisiųsti ir prireikus atsispausdinti minėtąsias pažymas. Jei nėra galimybių prisijungti prie e.sveikatos portalo (pavyzdžiui, žmogus neturi elektroninio parašo ar autentifikavimosi užtikrinimo priemonių per bankinę sistemą), rekomenduojama dėl pažymų išdavimo kreiptis į gydymo įstaigas.

REKLAMA

Pažyma apie persirgimą

Artimiausiu metu pasileis šiuo metu diegimas dar vienos pažymos funkcionalumas – pažyma, patvirtinanti, kad asmuo jau yra persirgęs COVID-19.

Informaciją, kaip atsisiųsti COVID-19 ligos pažymas, rasite čia:

Kaip atsisiųsti asmens, pasiskiepijusio COVID-19 ligos vakcina, pažymą

Kaip atsisiųsti asmens, turinčio neigiamą laboratorinio tyrimo atsakymą dėl COVID-19 ligos, pažymą

Ministerija primena, kad šios pažymos taip pat galėtų būti naudojamos, kad keliautojai galėtų pasinaudoti taikomomis izoliacijos išimtimis: tokiu atveju jie turi šias pažymas pateikti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistams oro ar jūrų uoste, kad nereikėtų izoliuotis. Jeigu dokumentai pateikiami oro ar jūrų uoste, izoliacijos išimtis pritaikoma iš karto.

REKLAMA

Jeigu asmuo neturi galimybės pateikti šių dokumentų iškart, juos galima atsiųsti el. pašto adresu [email protected]. Patvirtinimas apie pritaikytą išimtį bus išsiųstas elektroniniu laišku. Iki patvirtinimo gavimo asmenys laikomi izoliuotais asmenimis.

Izoliacijos taisyklėse nustatytas izoliacijos išimtis galima rasti NVSC interneto svetainėje adresu: nvsc.lrv.lt/isimtys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų