• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį JAV respublikonai užblokavo paramą Ukrainai. Kaip gali pasisukti karas be Jungtinių Valstijų paramos, laidoje „Dienos komentare“ atsakė buvęs specialiųjų pajėgų karininkas Aurimas Navys.

Antradienį JAV respublikonai užblokavo paramą Ukrainai. Kaip gali pasisukti karas be Jungtinių Valstijų paramos, laidoje „Dienos komentare“ atsakė buvęs specialiųjų pajėgų karininkas Aurimas Navys.

REKLAMA

Stringa Jungtinių Valstijų paramą Ukrainai. Kokios gali laukti pasekmės ir kokios tai turės įtakos Ukrainai? 

Tokie dalykai, kuriuos mes stebime dabar Jungtinėse Amerikos Valstijose, yra susiję su būsimais prezidento rinkimais. Tai šiek tiek nuvilia ir, deja, bet kaip ir daugumoje demokratinių valstybių, nugali ne sveikas protas, o valdžia, postai ir politika. 

Nežiūrint to, kad mes turime tikrai labai sudėtingą padėtį Ukrainoj, tas pats Vokietijos kancleris Olafas Scholzas yra pasakęs, kad jeigu JAV nesuteiks paramos, tai Vokietija viena negali ištempti ar padengti to skirtumo, koks susidarys JAV neskiriant planuotų finansų. 

REKLAMA
REKLAMA

Iš kitos pusės, jau yra mūsų politikams uždavinys: visų pirma mūsų Vyriausybei patiems sekti tuo pavyzdžiu, kurį siūlo estai ir jau jie priėmė, tai yra skirti 0,25 procento nuo BVP kiekvienais metais Ukrainai. Aš dar pridėčiau, kiekvienais metais tol, kol pasieks pergalę Ukraina.

REKLAMA

Ir ne tik Lietuva tą turėtų padaryti kartu su Estija. Bet manyčiau, kad visos ES valstybės solidariai. Žinoma, galima atmesti tokius kaip Vengrijos ar Slovakijos variantus, bet jeigu mes tikrai suremtume pečius, galėtume parodyti JAV, kad mes galime ir darysime, ir kovosime.

Jungtinių Valstijų indėlis NATO sudaro apie 70 proc. Ar gali būti taip, kad jei nėra JAV paramos, tai Ukraina artimiausiu metu ir neturės kuo gintis?

REKLAMA
REKLAMA

Tikrai su tuo nesutikčiau. Europos valstybės tikrai yra pajėgios ir turi tų finansų. Jeigu mes paskaičiuosime, kiek Europoje gyvena žmonių ir kiek Amerikoje, tai mes gausime vos ne dvigubai didesnį skaičių. Kas liečia gynybą, be abejo, kad mes turime skirtingus resursus, bet reikia taip pat suprasti, kad finansai reikalingi Ukrainai išsilaikyti, išlaikyti žmones ir ekonomiką.

Tai tikrai nesutinku, kad mes kaip Europos Sąjunga negalime to padaryti. Jeigu tiktai mes žaidžiame ir nesuprantame, kokia yra mums grėsmė, tada taip, mes galime sakyti, kad negalime, mes nedarysime, tegul viską daro gerasis dėdė Semas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar mes esame pasiruošę blogiausiam scenarijui? 

Geras klausimas. Neturiu to rutulio, kuriame galime viską matyti, bet, be abejo, kad reikia galvoti apie tai, kaip mes grėsmes atremsime. Dabar vienas geriausių dalykų, ką galime padaryti (tas, buvo žadėta jau mūsų Vyriausybės atstovų iškart po Vilniaus viršūnių susitikimo NATO), tai kad turėsime vietoje oro policijos oro gynybos misiją. Tai jeigu turėtume oro gynybos jau veikiančią misiją A, tai iš tiesų turėtume labai svarbią, stiprią paramą tokiems atvejams, kaip kad Lenkijoje su raketomis.

Visą pokalbį išgirskite vaizdo įraše interviu pradžioje.

tv3.lt

Jeigu Baidenas su Miteranu kalbasi? Is kur tas sveikas protas ....?
nesveikas protas yra kišti ginklus korumpuotai šaliai ir nesiekti paliaubu čia yra visiškas besmegeniu mastymas nesuprantu kaip tie amerikonai užliuliavo tuos europos besmegenius
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų