Artėjančio atostogų sezono tendencijas ir galimą karo Ukrainoje įtaką turizmui naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ aptarė Neringos meras Darius Jasaitis, „Novaturo“ direktorius Vitalijus Rakovskis ir ekonomistas Aleksandras Izgorodinas.
Lietuviai išsiilgo kelionių
„Novaturo“ vadovas V. Rakovskis pasakoja, kad lietuviai jau seniai perka keliones vasarai, kai kurie įsigijo dar praėjusių metų lapkritį.
„Matome, kad lietuviai nori keliauti, išsiilgę kelionių“, – pažymėjo pašnekovas.
Jo teigimu, gegužės mėnesiui išpirkta jau 60 proc. siūlomų kelialapių, tad kelionių agentūros vadovas optimistiškai žvelgia ir į kalendorinę vasarą.
„Laisvų vietų vis dar yra, bet suskubti reikėtų. Mūsų įpročiai po pandemijos ir esant dabartiniam neapibrėžtumui yra pasikeitę. Toks išankstinis planavimas yra sutrumpėjęs ir keleiviai planuojasi savo keliones per sąlyginai trumpą laiką – kada suplanuoja keliauti ir kada keliaus“, – pasakojo V. Rakovskis.
„Novaturo“ direktoriaus teigimu, populiariausiomis kryptimis išlieka Turkija, Graikijos salos, Juodkalnija, Madeira, Bulgarija.
„Tos kryptys, žiūrint istoriškai, buvo tarp populiariausių ir išlieka šiai dienai. Žinome, kad klientai nori vis kažko naujo, naujų potyrių, naujų krypčių, tai pristatėme šiemet ir kelias naujas kryptis, kai kurias sugrąžinome po ilgesnio laiko tarpo.
Tai į Turkijos regioną Bodrumą, į Ispanijai priklausančią Maljorkos salą, po kurio laiko sugrįžtanti kryptis – Tunisas“, – vardijo V. Rakovskis.
Į Kuršių neriją nebeatvykstančių užsieniečių vietą užpildė lietuviai
Neringos meras D. Jasaitis džiaugėsi, kad Kuršių nerija šią vasarą pasitiks poilsiautojus be statybos darbų.
„Baigiame sukloti paskutines trinkeles. Tai džiugina mane patį ir pradžiugins mūsų svečius“, – pasakojo meras.
D. Jasaitis pažymėjo, kad dėl pandemijos dvejus metus Neringa nesulaukė užsienio turistų, dėl karo baimės užsieniečiai ir dabar atšaukia anksčiau suplanuotas keliones, tačiau Kuršių neriją užpildo lietuviai.
„Esame be galo dėkingi lietuviams, kurie užpildė visas tuščias vietas ir verslininkai sakė, kad tie du metai buvo netgi geresni, nei kai turėdavome užsienio turistus“, – sakė D. Jasaitis.
Neringos meras teigė, kad nereikia apsigauti. Nors atrodo, kad kurortuose vietų vasarai jau nėra, tačiau, pasak jo, daugelis apgyvendinimo vietų dar nededa kambarių nuomos į prekybą.
„Vietų tikrai atsiras. <...> Paieškojus tikrai galima surasti. Ir už norimą kainą, ir brangiau, ir pigiau. Kol kas tikrai galima visa tai padaryti“, – tikino D. Jasaitis.
Lietuviai nori leisti pinigus
Ekonomistas A. Izgorodinas sakė, kad per pandemijos laikotarpį, jeigu žiūrėtume vien tik indėlius bankuose, sutaupė 5 mlrd. eurų, tad pinigų kelionėms popandeminę vasarą tikrai turi.
„Dalį tų pinigų išleis kelionėms. Žmonės neturėjo porą metų normalių vasaros atostogų, tai šita vasara bus normali. Europoje ši vasara gali būti rekordinė“, – teigė A. Izgorodinas.
Pasak jo, Lietuvos gyventojai dabar nori pasilepinti ir leisti pinigus. Statistikos departamento duomenimis, kovo mėnesį Lietuvos gyventojų noras leisti pinigus stambesniems pirkiniams, ne pirmo būtinumo prekėms ir paslaugoms, buvo didžiausias nuo praėjusių metų liepos mėnesio ir didžiausias nuo šių metų pradžios. A. Izgorodinas pažymi, kad to nepaveikė net karas Ukrainoje.
„Teoriškai žiūrint, viskas atrodo labai neblogai, galima tikėtis pakankamai gerų metų Lietuvos turizmo sektoriuje“, – kalbėjo A. Izgorodinas.
Ekonomistas pažymėjo, kad tai yra teigiama pusė, tačiau gali būti ir neigiamų padarinių. Kokius neigiamus aspektus mato A. Izgorodinas? Kiek gali brangti kelionės dėl karo Ukrainoje? Visi atsakymai – likusioje laidos „Dienos pjūvis“ dalyje. Visą laidos įrašą rasite teksto pradžioje.