Kaip socialiniame tinkle rašė D. Grybauskaitė, šiuo metu Lietuvos parlamentarai nesugeba išlaikyti politinio stuburo ginant savo interesus.
„Kinkadrebio partija politiniame balete
Lietuvos politikai šoka kinkadrebio partiją politiniame balete. O tereikėjo atvirai pasakyti, kad pasitarus su partneriais ir EK buvo priimtas sprendimas. Ir nereikėjo negrabiai slėptis už EK nugaros. Kol kas vadovaujantis politinis elitas demonstruoja negebėjimą užsienio politikos srityje priimti strateginius sprendimus. Todėl ir matome blaškymąsi ir apgailėtiną komunikaciją“, – rašė prezidentė.
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad dalies Rusijos prekių tranzitas į Kaliningradą sustojo, įsigaliojus ES sankcijoms, paskelbtoms dėl Maskvos invazijos į Ukrainą. Lietuvos ir Europos Komisijos atstovai pastarosiomis savaitėmis konsultavosi dėl sankcionuojamų prekių tranzito į Kaliningradą po to, kai Rusijos pasipiktinimą sukėlė birželį įsigalioję apribojimai plienui.
Premjerė: ginčytis dėl Kaliningrado tranzito su Vakarais būtų neracionalu
Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sako, kad toliau ginčytis dėl Kaliningrado tranzito su partneriais Vakaruose būtų buvę neracionalu, ir ragina toliau telktis į paramą nuo Rusijos besiginančiai Ukrainai bei naujas sankcijas Maskvai.
„Nėra racionalu, kad mūsų laikas ir dėmesys būtų blaškomas ir naudojamas diskusijoms, ar viena kilotona plieno gali būti pervežta iš vienos Rusijos dalies į Kaliningrado sritį geležinkeliais“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė I. Šimonytė.
Taip ji kalbėjo Europos Komisijai trečiadienį nurodžius leisti sankcionuotų rusiškų prekių tranzitą į Kaliningradą šio Rusijos eksklavo poreikiams.
Dalies Rusijos prekių tranzitas į Kaliningradą sustojo, įsigaliojus ES sankcijoms, paskelbtoms dėl Maskvos invazijos į Ukrainą.
Lietuvos ir Europos Komisijos atstovai pastarosiomis savaitėmis konsultavosi dėl sankcionuojamų prekių tranzito į Kaliningradą po to, kai Rusijos pasipiktinimą sukėlė birželį įsigalioję apribojimai plienui.
Pasak I. Šimonytės, tolesni ginčai būtų „tikroji Kremliaus pergalė“.
„Todėl prioritetas turi būti teikiamas tolesnei visokeriopai paramai Ukrainai kare prieš Rusiją ir kuo greitesnio sutarimo dėl septintojo sankcijų paketo, kurio tikėtumėmės netrukus“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.
Jos teigimu, Lietuva renkasi atsižvelgti į Europos Komisijos pateiktas gaires dėl tranzito ir „iš pagarbos pačiai institucijai ir jai suteiktų įgaliojimų“ bei „vieningo traktavimo, kas ir yra viena pagrindinių gairių užduočių“.
„Mes galime į ją neatsižvelgti. (...) Tuomet mūsų nesutarimo galutinė stotelė būtų Europos Sąjungos Teisingumo Teismas“, – sakė premjerė.
Anot ministrės pirmininkės, Europos Komisija neprivalo savo rengiamų gairių derinti su valstybėmis narėmis, todėl Lietuva yra dėkinga už vykusias konsultacijas, girdėtas pastabas ir pasiūlymus.
„Tačiau atsakomybė už Europos Komisijos nuomonę yra Europos Komisijos, ir Lietuvos Respublikos institucijos prisiimti atsakomybės už Europos Komisijos nuomonę nei turėtų, nei galėtų“, – tvirtino I. Šimonytė.