• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Trečiadienį Lietuvoje fiksuotas naujas COVID-19 susirgimų rekordas – užfiksuota 6234 nauji užsikrėtimai. Epidemiologė Rolanda Lingienė sako, kad blogiausia dar prieš akis, todėl žmonės turi būti pasiruošę.

Trečiadienį Lietuvoje fiksuotas naujas COVID-19 susirgimų rekordas – užfiksuota 6234 nauji užsikrėtimai. Epidemiologė Rolanda Lingienė sako, kad blogiausia dar prieš akis, todėl žmonės turi būti pasiruošę.

REKLAMA

Socialinėje paskyroje R. Lingienė teigė, kad omikron atmaina lemia sparčiai didėjantį susirgimų skaičių, tad tikėtina, kad netrukus tokių atvejų gali būti ir dar daugiau.

„Bijau, kad blogiausia dar prieš akis. Deja, bet omikron atmaina daro savo, tad 6234 atvejai – tikrai bus ne riba. Kritinės gali būti ne kelios savaitės, o visas mėnuo ar net dar ilgesnis periodas. Tad laukia naujas mūšis“, – teigė epidemiologė. 

R. Lingienė taip pat gyventojams dar kartą primena, kodėl yra itin svarbu riboti kontaktus su asmenimis. 

„Venkite masinių renginių, jei galit – maksimaliai ribokite kontaktus. Atleiskit, bet tikrai nesuprantu, kokio velnio kai kurie mūsų braunasi į masinius susibūrimus, tuo labiau nesuprantu kai kurių politikų, skatinančių panašius susibūrimus. Tam tikrai ne laikas. Covid yra čia, ne kažkur. Jis tarp mūsų visų. Nemažai jį turi ir net nežino, kad jį platina, tačiau kiti jį pasigavę – deja, bet keliauja tiesiai į ligonines.

REKLAMA
REKLAMA

Ir nebūtinai tai lemia amžius ar fizinė būklė. Taip, su širdies ir kraujagyslių ligomis, viršsvorį turintiems ar cukriniu diabetu sergantiems jis yra pavojingesnis, bet medikai šiai dienai kovoja ir ne tik dėl tokių pacientų gyvybių. Kaunasi už jaunus, sveikus ir net negalėjusius pagalvoti, kad juos jis taip iškirs. O turintys vaikų – būkite itin budrūs. Fiksuojame daug židinių būtent mokymosi įstaigose ir šeimose. Tad prieš organizuodami nekaltą draugišką vakarėlį, gerai pagalvokite ar tikrai verta. Gal gali jis palaukti, kol tie skaičiai bent mažumėlė bus gražesni?

REKLAMA

Nesikartosiu apie būtinybę ten, kur buriasi žmonės, su kuriais nebūname įprastai, dėvėti respiratorius( be fltro!), plauti rankas, pajutus simptomus - nelysti lauk, testuotis ir t.t. Tai ir taip turi būti aišku. Tik priminsiu, kad visą virtinę stipriausių šalies vyrų šis virusas buvo išguldęs, nes infekcijos išplitimo priežastimi tapo vienas bendro naudojimo spausdintuvas biure, aptarnavęs visą aukštą, o kitos įmonės veikla buvo paralyžuota, nes krūva darbuotojų COVID pasigavo gerdami kavą iš kavos aparato biure. Dar kita įmonė laikinai prarado keliasdešimt darbuotojų, nes jie privalėjo kas rytą pasitikrinti blaivumą, pūsdami į alkotesterį, stovintį nevėdinamame koridoriuje( !!!). Ir, žinoma, aplinkui buvo pilna smalsių kolegų“, – rašė R. Lingienė.

REKLAMA
REKLAMA

COVID-19 statistika: 6234 nauji atvejai, 9 mirtys, pirmą skiepą gavo 690 žmonių

Praėjusią parą nustatyti 6234 nauji COVID-19 atvejai, mirė devyni žmonės, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Tai didžiausias naujų atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios. Paskutinį kartą atvejų rekordas fiksuotas lygiai prieš savaitę.

Septyni mirusieji buvo nepaskiepyti arba paskiepyti nepilnai.

Praėjusią parą 690 žmonių buvo paskiepyti pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze, iš viso buvo paskiepyti 9428 asmenys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ligoninėse šiuo metu gydomi 1070 COVID-19 sergančių pacientų – panašiai kaip ir prieš parą, 94 iš jų – reanimacijoje.

Šalyje praėjusią parą atlikta apie 23,6 tūkst. molekulinių (PGR) ir 3,6 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.

14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų toliau auga ir siekia 1861,7 atvejų. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis taip pat auga ir siekia 22,9 procento.

REKLAMA

Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo 581,8 tūkst. gyventojų, nuo jos mirė beveik 7,7 tūkst. žmogus.

Ligoninės ir mirtys

Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 126 žmonės – keliolika daugiau nei ankstesnę parą.

63 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 906 žmonėms.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys anksčiau yra sakęs, kad griežtos pandemijos valdymo priemonės būtų pradedamos taikyti tuo atveju, jeigu šalies gydymo įstaigose būtų užimta 240 reanimacijos lovų.

REKLAMA

Nuo COVID-19 praėjusią parą mirė penki vyresni nei 80-ies, du vyresni nei 70-ies ir po vieną vyresni nei 90-ies bei 60-ies metų žmones.

Du iš jų buvo paskiepyti pilnai: tai 80–89 ir 90–99 metų grupėms priklausantys mirusieji.

Iš 7696 žmonių, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepyti buvo 703. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama beveik 14,6 tūkst. mirčių.

Vakcinacija

Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta apie 1,94 mln. žmonių. Pilnai vakcinuota per 1 mln. gyventojų, dar 828,6 tūkst. pilnai paskiepytųjų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tarp pilnai paskiepytųjų Statistikos departamentas neįtraukia sustiprinančiąją dozę gavusių žmonių, jie skaičiuojami atskirai.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 69,3 proc. gyventojų.

Neskaičiuojant gruodį pradėtos skiepyti jauniausios vaikų grupės, kur paskiepyta 4,3 proc. vaikų, mažiausiai pasiskiepijusiųjų yra tarp 12–15 metų vaikų – 37,6 procento.

Vyriausių šalies gyventojų, kuriems per 80 metų, paskiepyta 72,4 procento.

Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta apie 6,5 mln. vakcinų dozių, skiepyti sunaudota 4,34 mln. iš jų. 

Šiuo metu koronavirusu tebeserga 38,8 tūkst. žmonių – beveik 5 tūkst. daugiau nei prieš parą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų