Taip ji teigė sekmadienį Prahoje dalyvaudama ES parlamentų pirmininkių susitikime.
„ES partneriai turi ryžtingai reaguoti į šį ambasadoriaus pareiškimą, kvestionuojantį ir buvusių okupuotų tautų, kurios dabar yra ES narės, tarptautinį statusą“, – Seimo pranešime cituojama Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Anot jos, tokie pareiškimai dar kartą įrodo, kad „Europos Sąjungai reikia kalbėtis su Kinija „27+1“ formatu, o „14+1“ ir panašūs formatai yra priešingus rezultatus duodančios regionalizacijos ir bandymo suskaidyti ES pavyzdys“.
Penktadienį kalbėdamas per prancūzų naujienų kanalą LCI Kinijos ambasadorius Prancūzijoje Lu Shaye (Lu Šaje) teigė, kad buvusios Sovietų Sąjungos šalys „tarptautinėje teisėje net neturi faktinio statuso, nes nėra jokio tarptautinio susitarimo, kuris materializuotų jų suverenitetą“.
Vėlai šeštadienį Prancūzijos užsienio reikalų ministerija paskelbė pareiškimą, kad ją apstulbino Kinijos ambasadoriaus pareiškimai.
Tuo metu Baltijos šalių, tarp jų ir Lietuvos, užsienio reikalų ministerijos pranešė, jog dėl Kinijos ambasadoriaus Prancūzijoje pareiškimų pirmadienį kviečia pasiaiškinti šiose šalyse reziduojančius Kinijos atstovus.