Bendrovės atstovai teigia, jog tokie automobiliai galėtų vežti keleivius ir krovinius, įskaitant jūrų bei oro uostus.
„Esame vieni automobilių dalijimosi rinkos lyderių Europoje, tačiau norime ir toliau tobulinti „CityBee“ paslaugą. (...) Esame tikri, kad nuotolinis automobilių valdymas leis pasiekti šių tikslų“, – po susitikimo su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu teigė „Prime Leasing“ vadovas Kristijonas Kaikaris.
Nuotoliniu būdu valdomi automobiliai, skirtingai nuo autonominiai, valdomi žmogaus specialia konsole per nuotolį. Tokios technologijos yra išbandomos JAV ir Vakarų Europoje.
M. Skuodžiu teigimu, Lietuva siekia tapti viena pirmųjų šalių Baltijos regione, išplėtojusių tokių automobilių tinklą.
„Nuotoliniu būdu valdomi automobiliai – ne tolima ateitis, o artima realybė. Dėl to ypač palaikome ir sveikiname Lietuvos verslą, kuris naujausias technologijas diegia ne kur kitur, o pirmiausia Lietuvoje“, – pranešime cituojamas M. Skuodis.
Susisiekimo ministerija nurodo, kad iki 2026 metų iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano tam numatyta skirti iki 25 mln. eurų. Ketinama sukurti vadinamąjį „Sandbox“ režimą, kuris skatintų pritraukti startuolius ir įmones ar jų konsorciumus, diegiančius ir pritaikančius susisiekimo inovacijas įvairiuose valstybės sektoriuose.
„CityBee“ veikia Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje, jos parke yra daugiau nei 2 tūkst. automobilių, ji turi daugiau kaip 750 tūkst. registruotų klientų bazę.