„Pasakysiu tokį paradoksalų dalyką, kad šiandien aš jaučiuosi saugiau. Gal tai yra ciniška, žūsta ukrainiečiai, žūsta žmonės, bet aš jaučiuosi saugiau. Žinote, kada aš nesaugiausiai jaučiausi? 2008-2012 metais būdama ministre. Todėl, kad tada man buvo baisu, kai aš žinojau žvalgybos, karinės žvalgybos duomenis. Apie tai kalbėjausi su amerikiečiais 2012 metais Pentagone, kai paskutinį kartą lankiausi. Klausiau, kodėl jie taip leidžia daug pinigų ir didina karinę galią aplink mus. Atsakymas iš Alexander Vershbow buvo... Gal jau sakiau, tai buvo uždaras posėdis, bet dabar jau galiu pasakyti. Jų mąstymas buvo toks, kad 2019 metais Rusija bus pasiruošusi testuoti NATO, jeigu viskas eis taip, kaip ėjo tada. Ir testuos per mus. 2014 metais Ukraina mus išgelbėjo nuo šitokio blickrygo ir nuo tokios nelaimės, kuri galėjo tikrai būti. Mums visiems Tai šiandien mes gyvename jau su diagnozuotu pradurtu pūliniu“, – šeštadienį vykusiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos tarybos posėdyje teigė R. Juknevičienė.
A. Vershbow yra JAV diplomatas, buvęs NATO generalinis sekretorius.
„Mano manymu, matymu, tą pajutau pirmą dieną nežinau kokiais jutimais,kad tai, ką Vladimiras Putinas pradėjo vasario 24-ąją, yra jo pabaigos pradžia arba šitos imperijos pabaigos pradžia. Labai kruvina, labai baisi, neaišku, kada baigsis, kaip baigsis, kaip čia mes visi išlaikysime tą paramą, bet tai pabaigos pradžia ir tai vyksta: tiek žiūrint į pietų Kaukazą, tiek į vidurinę Aziją, kur Tadžikistano ar kokie kiti valdovai išdrįsta pasakyti V. Putinui drąsiai kažką į akis“, – svarstė konservatorė.
Anot R. Juknevičienės, kai Ukraina nugalės, reikės spręsti sergančios rusų tautos likimą ir kaip mes gyvensime šalia jos vidutiniu bei ilguoju laikotarpiu, o čia Lietuvos balsas bus svarbus. Pasak politikės, kadangi Vakarai bijo Rusijos dezintegracijos, jie gali būti pasiryžę dialogui su V. Putinu, negalvodami, kaip gydyti pūlinį, kurį ukrainiečiai prakiurdė. Bet Lietuva tam gali priešintis, nebijodama eiti prieš srovę.
„Kai kas bijo duoti ginklų Ukrainai, nes bijo Rusijos griūties. Nepasiruošę yra tam, kas ten joje vyksta. Buvęs Amerikos politikas ir filosofas James Freeman Clarkas yra pasakęs tokią frazę, kuri labai tinka šiam laikotarpiui: politikai galvoja apie kitus rinkimus, o valstybės žmonės, statesmen – apie kitas kartas. Tai toks mūsų partijos likimas“, – teigė R. Juknevičienė, pabrėžusi, kad konservatorių laukia antroji kadencija valdžioje.