„Dabar, kai omikron turi savo tą elgesį, kada jis yra labai užkrečiamas ir tarp persirgusių, ir tarp pasiskiepijusių, tampa labai svarbu sekti, o kokia yra situacija organizacijose, kurios teikia svarbiausias paslaugas ne tik sveikatos apsaugos sistemai“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė A. Dulkys.
„Atitinkamai kitose institucijose turime žiūrėti, kad užtektų specialistų, kurie galėtų dirbti ten, kur yra valstybei svarbiausios funkcijos“, – pridūrė ministras.
Jis yra sakęs, kad griežtos pandemijos valdymo priemonės būtų pradedamos taikyti tuo atveju, jeigu šalies gydymo įstaigose būtų užimta 240 reanimacijos lovų.
Užpraėjusią parą Lietuvoje buvo užfiksuotas rekordinis naujų COVID-19 atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios – nustatyti 4635 nauji atvejai.
COVID-19 statistika: 4051 naujas atvejis, 19 mirčių, pirmą skiepą gavo 1,1 tūkst. žmonių
Praėjusią parą nustatytas 4051 naujas COVID-19 atvejis, mirė 19 žmonių, rodo ketvirtadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.
16 mirusiųjų buvo nepaskiepyti arba paskiepyti nepilnai.
Praėjusią parą per 1,1 tūkst. žmonių buvo paskiepyta pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze, iš viso buvo paskiepyta 14,2 tūkst. žmonių.
Ligoninėse šiuo metu gydomi 1087 COVID-19 sergantys pacientai – keletu daugiau nei prieš parą, 92 iš jų – reanimacijoje.
Šalyje praėjusią parą atlikta apie 21,5 tūkst. molekulinių (PGR) ir 4,1 tūkst. antigeno tyrimų dėl įtariamo koronaviruso.
14 dienų naujų susirgimų koronavirusu skaičius 100 tūkst. gyventojų išaugo ir siekia 1366,1 atvejo. Septynių dienų teigiamų diagnostinių testų rodiklis išliko nepakitęs ir siekia 18,6 procento.
Nuo pandemijos pradžios šia infekcine liga Lietuvoje susirgo beveik 556 tūkst. gyventojų, nuo jos mirė 7,6 tūkst. žmonių.
Ligoninės ir mirtys
Praėjusią parą į ligonines dėl COVID-19 paguldytas 121 žmogus – beveik tiek pat, kiek buvo ankstesnę parą.
46 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, deguonis papildomai tiekiamas 923 žmonėms.
Nuo COVID-19 praėjusią parą mirė po aštuonis vyresnius nei 70-ies ir 80-ies metų žmones, du mirusieji priklausė 90–99 metų grupei, vienam mirusiajam buvo per 50-imt.
Pilnai paskiepyti buvo trys iš jų: du vyresni nei 80-ies metų žmonės ir vienas vyresnis nei 70-ies metų žmogus.
Iš 7603 žmonių, iki šiol mirusių nuo COVID-19, pilnai paskiepyti buvo 687. Tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama beveik 14,4 tūkst. mirčių.
Vakcinacija
Iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze paskiepyta apie 1,93 mln. žmonių. Pilnai vakcinuota – 1,06 mln. gyventojų, dar 785 tūkst. pilnai paskiepytųjų yra gavę ir sustiprinančiąją vakcinos dozę.
Tarp pilnai paskiepytųjų Statistikos departamentas neįtraukia sustiprinančiąją dozę gavusių žmonių, jie skaičiuojami atskirai.
Lietuvoje mažiausiai vieną skiepo dozę yra gavę 69,1 proc. gyventojų.
Neskaičiuojant gruodį pradėtos skiepyti jauniausios vaikų grupės, kur paskiepyta 4 proc. vaikų, mažiausiai pasiskiepijusiųjų yra tarp 12–15 metų vaikų – 37,5 procento.
Vyriausių šalies gyventojų, kuriems per 80 metų, paskiepyta 72,1 procento.
Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta apie 6,39 mln. vakcinų dozių, skiepyti sunaudota 4,27 mln. iš jų.
Šiuo metu koronavirusu tebeserga 29,5 tūkst. žmonių – maždaug 1 tūkst. daugiau, lyginant su ankstesne para.
Dulkys: sprendžiant mobingo problemą vien vadovų kadencijų nepakanka
Sprendžiant mobingo problemą šalies gydymo įstaigose vien įvesti jų vadovų rotaciją nepakanka, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
„Jos (vadovų rotacijos – BNS) yra reikalingos, bet kad jų vienų pakaktų, tai tikrai ne“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė A. Dulkys.
Antradienį Seime svarstymo stadijoje pritarta sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo projektui, kuriame numatytos gydymo įstaigų vadovų kadencijos.
Pasak ministro, reikia peržiūrėti medikų rengimo aukštosiose mokyklose programas, vystyti medicinos darbuotojų socialines ir emocines kompetencijas.
„Kai mes kalbame, kaip atpažinti, ar kolega turi polinkį į savižudybę, konfliktų sprendimą, ar turi vadovavimo gebėjimą, tai šių dalykų mokoma arba per mažai, arba išvis nemokoma“, – teigė A. Dulkys.
Ministro teigimu, mobingo prevencija turi atsispindėti ir metiniame gydymo įstaigų vadovų vertinime.
„Vadovų metinio vertinimo dokumentuose turi atsirasti žiūrėjimas, ką jie daro dėl savo žmonių, ar jie rūpinasi jų psichologine būsena, ar daromi organizacijose tyrimai“, – sakė ministras.
Jis teigė, jog vasario–kovo sandūroje sveikatos apsaugos ministerija viešame renginyje žada pristatyti dešimtyje Lietuvos gydymo įstaigoje atliktų su mobingo prevencija susijusių bandomųjų projektų rezultatus.
„Vasario–kovo mėnesių sandūroje ruošiamės padaryti viešą renginį, kur norėsime papasakoti kaip mums tie pilotiniai dalykai beveik dešimtyje Lietuvos gydymo įstaigų sekėsi, ir ką mes galime padaryti tose teritorijose, kur yra mobingas, patyčios“, – kalbėjo A. Dulkys.
Teisėsauga vis dar aiškinasi Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dirbusios jaunos medikės gegužę įvykusios savižudybės aplinkybes, tačiau daugiau detalių neatskleidžia. Anot žiniasklaidos, nelaimė galėjo įvykti dėl mobingo darbo vietoje.
europereloaded. com/cdc-admits-that-the-covid-pandemic-was-the-product-of-an-inappropriate-test/?fbclid=IwAR0Fj3VrjKMP-f1dpd5XwAoeOF4LsaJPkp10AOpq0JlCW1tvId9p-Mcv4D4